ktosiux

kisamen

Polecane posty

ktosiux    0

Witam 

Mam zamiar nawiązać z nimi współpracę i potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań.Może ktoś z was już współpracuje z nimi to prosił bym o wypowiedzenie się: Czy jesteście zadowoleni, czy dobra jakość nasion, jak z zacieleniami  ?  

 

Penie nie tylko ja szukam opinii na ich temat :) 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Kolego ja z nimi współpracuje od 8 lat i złego słowa na nich nie mogę powiedzieć

Cielaki się rodzą ładne i bardzo żwawe z zacieleniami też nie mam problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

zacielenia ok ale poziom genetyki w ich ofercie to polskie stacje maja juz chyba wyzszy poziom sa o trzy pokolenia w tył z np Hg plus ktora tez oferuje genetyke z holandi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

komodo ponawiam pytanie kolegi hoke77 które polskie stacje są lepsze w genetyce ??? Jeżeli wierzysz w genomy to gratulacje  :D :D :D

Powiem szczerze ja i nie tylko ja chwale sobie nasienie z samena. Tak jak zauważył to kolega Spyke1004. Cielaki takie jak w katalogu, po urodzeniu bardzo żwawe, z porodami w 99% bez problemu. Zacielanie w porównaniu do naszych polskich firm znacznie lepsze (mam spore porównanie). No i co najlepsze spotykam się z krowami z obór pod oceną które mają po 8 lat i dają po ok. 10 tys kg mleka w laktacji a nie są też po aż tak super buhajach. 

 

Dodam jeszcze jedną cenną uwagę żeby tak już nie chwalić Kisamena. Są lepsze firmy ale to nie tyle też od firmy zależy co od samego gospodarza i inseminatora jeżeli gospodarz mówi ma być najtańszy to jest najtańszy tzw. robienie na sztukę i takich gospodarzy jest 90% a 10% to Ci którzy chcą coś ciekawego osiągnąć i tak naprawdę mają swoje byki już upatrzone, dobrane pod swoją oborę. Co do zacielalności po samenie fakt jest taki że lepiej łapią ale to też jest jeszcze kwestia gospodarza kiedy zobaczy tą ruje bo jeżeli on nie wie to i nikt tego wiedzieć nie będzie no i jedna z najważniejszych rzeczy dobra dawka pokarmowa, bez tego ani rusz. Jak to mówi stare przysłowie krowa pyskiem mleko daje tym bardziej przy czystym HFie którego trzeba pilnować... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj