sztapl

Pomoc w kilku kwestiach odnośnie roślin oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sztapl    1

   Nie jestem rolnikiem i nie znam się na rolnictwie ani tochę. Mam nadzieję że mi pomożecie odpowedzieć na parę pytań. Do rzeczy. Jestem hobbystą konstruktorem. Szczególne interesuje mnie przerabanie ale również konstruowanie swoich palników na rużne oleje. Osobiiście używam od paru lat palnik skonstruowany przez sebie który spala każdy olej zanieczyszczony czymkolwiek. Ja używam zużyty silnkowy bo mam łatwy dostęp. Doszedłem do etapu gdzie zaczynam się interesować na zarobieniu na własnej konstrukcji. i tu mam parę pytań odnośnie roślin oleistych. Jaki olej roślinny można uzyskać najtanej ?  Chodzi o to żeby rolnik mógł z jak najmniejszej powierzchni uzyskać jak najwięcej oleju. Uzyskany olej nie musi być klasy oliwy z oliwek. Takiego oleju zużyłby tyle samo co oleju opałowego do ogrzewania domu.  Myślę że na okres jesienno-zimowy potrzeba około 2000 do 3000 tysięcy litrów za ogrzanie średniego domu do temperatury komfortowej (około 22 stopnie ) . Czy Wy jako rolnicy (potencjalna grupa docelowa) byli byście zainteresowani? Czy takie coś ma sens? Muszę dodać że palniki które wykonuję w pierwszej kolejności kładę nacisk na bezpieczeństwo użytkowania ( czujniki płomienia i szereg innych zabezpieczeń). Komfort użytkowania jest niesamowity , obsługa palnika może się sprowadzić tylko do zatankowania raz w roku zbiornika i ustawieniu wymaganej temperatury w domu. Możliwość podłączenia palnika do pieca węglowego (wymiana dzwiczek) . Palnik w pełni zautomatyzowany sterowany przez mikrokontroler nie przez analogowe sterowniki do palników na olej opałowy typu LOA 24 tak jak to robi większoś konstruktorów podobnych palników ( brak ich wiedzy na temat mikrokontrolerów zmusza ich do "kombinowania " )  zaprogramowany przezemnie do sterowania palnikiem na oleje roślinne i inne  z możliwością napisania programu dla indywidualnego przypadku.    Dziękuje wszystkim za jakiekolwiek opinie. W razie pytań odpowiem na wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jak dla mnie w dzisiejszych czasach zużycie takiej ilości oleju na średni dom (dla mnie to 160m^2) jest zdecydowanie nie do przyjęcia.

Co do wyciskania oleju to chyba z rzepaku teraz da się uzyskać najwięcej. Można jeszcze wyciskać ze słonecznika, lnu i chyba soi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztapl    1

Potrzebna ilość oleju to raczej zgadłem. Ale jest to około 1 : 1 w poruwnaniu do opałowego. Trzeba by zapytać kogoś kto używa opałowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case135
      Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Gość konteno
      Przez Gość konteno
      Chciałbym dowiedzieć się czy w waszych gospodarstwach (lub zlewnach mleka) wykorzystywane jest w jakiś sposób ciepło pochodzące z procesu chłodzenia mleka (ogrzewacie wodę , pomieszczenia czy może macie jakiś inny sposób na wykorzystanie energii odpadowej z tego układu)
      jakiej pojemności macie zbiorniki mleka ,CWU , jak dużą powierzchnię ogrzewacie i ile stopni osiąga woda w układzie?
    • Przez hubertuss
      Witam. Mam następujący problem w mf 4255. Nie działają wentylatory nadmuchu ogrzewania w kabinie.
      Bezpieczniki, przekaźnik oczywiście sprawdzone. Wentylator po podpięciu na krótko działa. Gdy były ostatnio większe mrozy to ku mojemu zdziwieniu poniżej -8 gdzieś tak mniej więcej wszystko działa perfekcyjnie. Oczywiście działa do momentu, gdy nie zrobi się ciut cieplej. Przy - 5 oczywiście już działać nie będzie. Tym bardziej, gdy będzie jeszcze cieplej. Po cichu obstawiam opornice/rezystory czy jak im tam. Wmontowane w obudowy wentylatorów. Spotkał się ktoś z takim problemem? Ewentualnie ma może ktoś jakieś pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj