Polecane posty

hunter871    1

Witam zamierzam kupić brone talerzowa tylko jaka? jakiej firmy do 25tyś? Pracowała by z jd 6125m. Potrzbna by była do uprawy pożniwnej i ściernisk po kukurydzy. Jaki wał wybrać jakie talerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Grano-system talerze 560mm. wał gumowy. Mam jedną taką tylko 4,5 m teraz zamówilem druga tylko 3m do siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

wał gumowy jest dobry ale na słabsze ziemię i do uprawy pod siew a jak do uprawy ścierniska to wystarczy rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a ja do talerzówki mam teownikowy ciężki masywny i robi piękną robotę naprawde polecam 


a dodam że mam talerzówke firmy agro- lift przywieźli na testy i za jakis czas przywieźli podobną i juz została :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja prawdopodobnie wybiorę talerzówkę  Agro-masz 5 m i wał tandem rurowo-strunowy. Najbardziej odpowiada mi ustawienie talerzy 10-17 stopni, a bezie  chodziła  w podorywce i może uprawa. 

Wały brałem pod uwagę daszkowy, teownikowy,  tandem i pierścieniowy. Ale  koło mnie  jest parę Lemkenów Rubinów i sąsiad ma grubera na wale  tandemie i widzę po nich robotę i  naprawdę jest co podziwiać, bardzo ładnie robi ten wał. Od razu po nich sieją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja zastanawiam się nad zakupem miedzy grano a staltech niby firmy bliźniacze a w tej opcji ze staltecha podają ze 75 kg cięższa będzie a ta z grano ma 5cm wiecej miedzy talerzami. Ceną różnią się o jakieś 200zł więc nie robi to różnicy. 

Doradzi ktoś która będzie lepsza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

bierz wal gumowy. jest ciezki dobrze przycisnie i wilgoc zatrzymuje chociaz troche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

lepszy będzie do pożniwnej ? myślałem że rurowy mi wystarczy :) a z której firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

ja bym bral gumowy, po zniwach tez dobrze przycisnac szybciej wzejda chwasty i wilgoci bedzie wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tomek73 I jaką brone kupiłeś ? I czym to ciągasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agro-masza 5 metrów na talerzach z mocnymi wycięciami, z  wałem tandemem.

Talerz jest ustawiony pionowo,  z kontem wzdłużnym, ale nie znam jego ustawienia bo przysłali całkiem coś innego niż zamawiałem, ale jestem bardzo zadowolony, robi tak jak chciałem ku mojemu zdziwieniu, bo myślałem że będzie dużo gorzej.

Ciągnik Case MX 150 normalna praca to 15-16 km/h a bywało 19, nie zapycha  się słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tomek nie za szybko? Ja max 12km/h a srednio tak 11 jade bo szybciej powstają nierówności na polu i można połamać agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem jak z talerzówkami ale w agregatach talerzowych uprawowo siewnych agro masz zaleca do 15 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W podorywce  na ścierni super wychodzi równiutko jak na stole, jak trochę wilgoci to miód malina. Pole wygladało jak pod siew  najlepszym agregatem zrobione.

Ale po gruberze pod siew  jak chciałem bez orkowo, to do 11 km bo zaczynała podskakiwać i teki fale wychodziły. Wchodziła  tak jakby w  wibrację, rezonans góra-dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robek1990    1

Witam. Mam zamiar kupić Bronę Talerzową 3m z talerzami 560mm + wał daszkowy + rząd zgrzebeł sprężystych do NH T6020 Plus. Zastanawiałem się nad Tolmetem Astat cena niecałe 16 tys. zł, Staletch U30 20 tys.zł, Mandam GAL-C 21 tys. bez zgrzebeł a Grano Shark 3.0  20500zł. I teraz pytanie co wybrać bo różnica w cenie między Tolmetem a pozostałymi jest spora a nie chce też kupić jakiegoś badziewia.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

oglądałeś z bliska te brony? bo ja tak i widzę, że tolmet ma gorszą jakość spawow i jest niedokładnie pomalowany, a jak jest z jakością stali i elementów roboczych to nie wiem. co do grano i staltech to jakość podobna. mandam sam też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mam tolmeta z hydropakiem i przepracował cały sezon po ściernisku a potem ze siewnikem (siewnik+zboże około 1t) i nie zauważyłem na nim jakichkolwiek oznak zużcia/pęknięć oprucz startej farby na talerzach ;p ze względu na hydropak wziąłem wersje 3m ale jak sama brona talerzowa to 4m bez problemu do ciągnika minimum 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robek1990    1

No jednak zamówiłem Staltech U 3m. z talerzami 560 mm + rząd zgrzebeł + wał daszkowy. Cena 18500zł brutto z transportem do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Witam forumowiczów ;) Wuja przymierza się do zakupu talerzówki z hydropakiem. Wybór jest między Staltech T30S a GranoSystem Shark 3.0. On w obu chciałby wał Packera, ale chciałby usłyszeć wasze opinie. Miałby być to agregat do uprawy pożniwnej jak i przedsiewnej. Który bardziej polecacie, który lepszy w pracy, jaki ewentualnie inny wał. P.S. każda informacja dociera do wuja, nie jestem jakimś bachorem co nie ma co robić we ferie.:) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Witam. Jak sądzicie NH t5.105 da radę z 3 metrową brona talerzową Unia Ares XL 3m ? Waga około 1.5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj