Gość

Co posiać w czerwcu?

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, nie udało mi się dopilnować 2 hektarów pszenicy i bardzo mi się zachwaściły, oprysk nie złapał. Jutro mam zamiar zorkanować ją i zrobić z niej pryzmę bo kombajn nie da rady tego wymłucić. I teraz pytanie co siać o tej porze roku?? dodam że chowam ponad 100 sztuk trzody i około 10 sztuk bydła, I chciałbym zasiać coś czym da się karmić te któreś z tych zwierząt. Jakieś pomysły co zasiać żeby zdążyło wyrosnąć a zwierzęta miały z tego pożywienie?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jaka klasa ziemi ? I wiesz co nie rob kiszonki z chwastu bo potrujesz bydło . Mysle ze dobra byla by taka mieszanka saladera, lubin itd.

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

klasa IV

 

na wszystkich polach ładnie wszystko wygląda, a na tym się chwasty wściekły, właściwie to wygląda to choćby trawa? przerosła pszenicę. Jakieś lepsze sugestie co z nią zrobić? bo zmarnować szkoda a wcale nie jest zła tylko że zarośnięta :/ Nie mam za bardzo doświadczenia w siewie innych roślin jak zboża.

Tą saladerą i łubinem to co się karmi i jak to się zbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jak tylko trawa to kiszonka by byla jakas. Saladere sieje sie 25kg na ha mozesz wiecej. Jak bedIe duza, skosisz wysuszysz i do bydla super sprawa lepsza od siana

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Z początkiem lipca opryskać randapem.

zrób tak jak kolega wyżej napisał najlepszy sposób i przenice będziesz miał super a jak na siłe chcesz wyorac to siej gryke w jeszcze we wrześniu ja kombajnem wymłucisz i daje 3 t z ha a kosztuje 2 zł /kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zrobię jutro fotę czym mi zarosło to spece ocenicie :) tą saladerę kosi się rotacyjną? a potem sprasowac czy luzem czy jak? :P

 

jak pszenice w lipcu z tymi chwastami spryskam randapem to jej nie zaszkodzi i ziarno będzie ok ????

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Po randapie to ani pszenicy ani chwastu . Saladere kosi sie rotacyjna a jak sie wysuszy to jak komu wygodnie czy w baloty czy luzem .


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to chyba zrobię tak: skoszę tą pszenicę na pryzmę, poczekam 2 tygodnie niech mietła zacznie wyrastać, spryskam randapem żeby odchwaścić pole. potem orka i sianie saladery, nastepnie koszenie, suszenie i baloty :D i byczki się będą cieszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Po randapie to ani pszenicy ani chwastu . Saladere kosi sie rotacyjna a jak sie wysuszy to jak komu wygodnie czy w baloty czy luzem .

kolego chyba nigdy glifosatem nie suszyłes roslin skoro tak piszesz bo jest to super sposób na takie zarośnięte plantacje ja np łubin czy soje 2 tyg przed koszeniem pryskam i super wszystko równo dosycha i super sie kosi a i raz zrobiłem tak z jęczmieniem jak był mokry rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a jaka to trawa może to miotla. ? bo jak tak to axialem teraz ja zalatwisz nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się jest to miotła alemw tym momencie jest dużo większą jak pszenica. I to chyba założono na oprysk?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Wstaw zdjecie to będziemy wiedzieli i tobie doradzimy


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmstr    1

tą saladerę kosi się rotacyjną? a potem sprasowac czy luzem czy jak? :P

 

Ja i na ziarno i na żarcie dla krów ją uprawiam i testowałem kilka procesów. Rotacyjna, potem w "kucki" i gdy podeschnie, to kombajn - duża ilość strat na ziarnie, które po prostu się wysypie na ziemię. Druga metoda, która się tym razem sprawdza idealnie to rotacyjna, potem w "kucki", zwożenie luzem (ważne by była rosa, lub duża wilgotność powietrza w dzień, żeby się nie sypało) i w zimie młocka na starej Warmiance. Strat na ziarnie nie mam, ziarno czyste, a strawa dla krów, jak ktoś wcześniej pisał lepsza niż siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No więc pole wygląda tam, wiem że strasznie a pszenicy nie widać, ale w tym gąszczu jest.

93fa12acdd91.jpg
8f32f71588a3.jpg
ec7f34a28f99.jpg

Jakieś sugestie bo już sam nie wiem co teraz robić?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

miotła, rumiany, i inne chabry... o życie nie wspomnę... ;)   jak to 2 ha, to ja bym to zostawił do żniw, i opryskał glifosatem, lub jak inny zwą rundupem tydzień dwa przed żniwami i po sprawie, co umłócisz to skarmisz zwierzętom, a pole bedzesz miał czyste na jesieni...  bo szkoda nakładów... tanio i dobrze... 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A randap nic nie zrobi ziarnu? Żebym trzody nie potruł :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Zrob tak jak wyzej. Rozmawialem z sasiadem tez tak mial ( zyto az sie polozylo od miotly ) popryskał i po jakimś czasie kosil. U mnie w pszenzycie to jakas trawa rosnie a było pryskane : / (jutro wstawie foty to zobaczycie tą moją trawę .

Edit.
Na randapie pisze, ze 10-14 przed przewidywanym zbiorem.

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A słomę z tego będzie mozna bezpiecznie dać bykom czy scielac trzodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jezeli mozna kosic po 2 tyg od zabiegu to chyba tak .

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

wujek kiedyś randapował jęczmień dla świń jak skończył się przed żniwami...  a słomę to chyba do skarmiania nie można , ale do ściółki jak najbardziej...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym wrócić do tematu seradeli, czy siew w okolicach 30 czerwca to nie jest za późno? czy warto to z czymś mieszać? i czy lepiej to wysuszyc, i zrobić z tego snopki czy może kosić jako świeżą zielonke? czy może ukisić na pryzmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jak bedzie padał deszcz to bedzie saladera i najlepiej wysuszyc .


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj