ravz

ceres 85x kontrolki

Polecane posty

ravz    0

Od kilku tygodni jestem posiadaczem renault ceres 85x rok 1994.

 

 

Pewnego dnia zaczęła mi się świecić kontrolka nr 9 oraz Stop, czasami świeci się dłużej, czasami krótko (dosłownie tylko kilka sekund). Następnie zaczęła świecić się (po kilka sekund 1s lub 2s) kontrolka nr 5.

 

 

Co może byś przyczyną takiego zachowania?

 

Dodam że kontrolka świeci się najczęściej gdy: wyłączam wałek, włączam przyśpieszacz lub nacisnę lekko i szybko puszczę pedał hamulca.

Oleje i filtry są wymienione/ w normie. 

Obrazek kontrolek w załączniku.

post-154112-0-81308700-1433868211.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

5 to będzie niskie ciśnienie w hydraulice czyli na sam początek sprawdź ciśnienie na złączach hydrauliki zewnętrznej bo tak najprościej a 9 nie jestem pewien ale wygląda mi na niski poziom płynu hamulcowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

5 to raczej nie ciśnienie, niski poziom oleju hydr.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o informację dotyczącą kontrolki nr 6. Zapala się w momencie jazdy na wyższych obrotach, wcześniej nie było takiej sytuacji.

 

Jeśli ktoś dysponuje instrukcją i opisem wszystkich ulotek proszę o podanie oznaczeń.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Co do twojego pierwszego pytania to jest kontrolka od niskiego poziomu płynu/oleju w zbiorniczku wyrównawczym. Sprawdź stan i zobacz czy pływak się gdzieś nie zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez goolman19
      Tak jak w temacie chodzi mi o biegi, a dokładniej gdy jadę na szosowych nagle kontrolka " ta co pokazuje żółwia i królika" gaśnie i MF pozostaje bez biegu jest on
      włączony ale nie jedzie. Dopiero po chwili jak przełączę na żółwia MF jedzie, ale nie chce się przełączyć z powrotem na zająca ;/ dopiero po chwili się zapali lampka i wtedy dopiero idzie przełączyć na zająca i wrzucić bieg ;/ czasami nawet zgrzyta jak sie puszcza sprzęgło ;/ Słyszałem że powodem może być jakiś elektromagnes co jest na bloku koło skrzyni ;/ Jeżeli ktoś wie co to może być prosiłbym o posta pozdr...
    • Przez maxifarmer
      Mam problem, dokładnie z kontrolką żółwia, a mianowicie podczas zapłonu zapalają się wszystkie kontrolki prawidłowo, ale gdy wrzucę wolny bieg i jadę, wtedy lampa z żółwiem nie zapala się, a zając chodzi prawidłowo. Co może być przyczyną niezapalania się tego żółwia??
    • Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez grzeskun
      Witam potrzebuję informacji na temat niedziałających kontrolek przy wciskaniu sprzęgła i wyłączonym kluczyku jeszcze do niedawna to mi działało, ale od jakiegoś czasu nie działami to. Jeśli ktoś posiada opis kontrolek to też by mi się przydało.
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam. Posiadam fergusona 3060 i zauważyłem że na zgaszonym silniku po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka żółwia lub zająca, w zależności co jest ustawione i jeszcze jedna kontrola na panelu przy kierownicy - 2 od lewej w dolnym rzędzie , jest tam narysowany tryb a pod nim jakby dwie strzałki... Czy to normalne, że cokolwiek zapala się podczas wciskania sprzęgła na zapalonym czy zgaszonym silniku?
       
      Jak i gdzie sprawdzić ciśnienie oleju w przekładni; jakie jest właściwe ciśnienie?
       
      Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś podesłał opis kontrolek w MF serii 30xx bo na forach jest tylko od wersji 61xx...
       
      Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj