tedek2

Brak mocy 90 34

Polecane posty

tedek2    65

Witam mam problem. W Renault 90-34 brakuje mocy, belowałem belownicą metal fach stałokomorową (120X120) i po 20 zrobionych belach zauważyłem że traktorowi braakuje mocy. Przyjechali ,, mechanicy" od których go kupiłem i podciągneli linkę gazu, teraz ma więcej mocy ale po 10 belach wskaźnik temperatury wszedł na czerwone pole a oni mówią że tak musi być. Jak sprawdzić czy się grzeje bez pomocy tego miernika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak kręci teraz na nie wiadomo jakie obroty to i się grzeję... Jakie ma max obroty silnika po tych zabiegach "mechaników"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Coś nie możliwego żeby po podciągnięciu linki gazu ciągnik dostał więcej mocy, to że podciągneli linkę to tylko podnieśli Ci lekko obroty a nie dodali mocy i z tego powodu nie powinien się grzać. A że czujesz spadek mocy to tak jak kolega wyżej pisze może już filtr paliwa być zabity a może nawet filt powietrza powodować takie objawy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Obroty max się nie zmieniają tylko przed zabiegiem bylo czuć jak prasa go hamuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

na odległość to możemy tysiąc powodów wymyśleć

na początek katuj gościa od którego kupiłeś, skoro raz przysłał "mechaników" to i kolejny raz przyjadą 

 

wywal filtr powietrza i odpal, zobaczysz czy inaczej pracuje,

reszta jak pisali już wyżej, dmuchanie chłodnicy, jeśli nie pomorze płukanie, może nawet wymiana termostatu, wymień też paliwowy

 

dymi jakoś intensywnie, jeśli tak na jaki kolor i czy tylko pod obciążeniem czy również na pusto ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sprawdzałeś wtryskiwacze, czy któryś nie leje?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Płyn wywalaa przewodem co wypływa nadmiar tylko że nie nalałem go za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdz to z tą wodą czy nie dostaja sie spaliny do wody to bardzo ważne przy twoich obiawach jak nie wiesz jak to zaproś mechanika od osobówek który ma odpowiedni przyżąd  albo kup sobie sam to kosztuje grosze przy twojej awarji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Dnia 2.08.2015 o 18:20, tedek2 napisał:

Czy ktoś ma jakiś pomysł.

Co prawda minęło już trochę lat, ale mam podobne objawy w moim Renault 781.4 . Brak mocy i płyn wywala. Chłodnicy niby nie trzeba dmuchać. Lekko przykapca na siwo. Ktoś jakiś pomysł co pierwsze patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Uszkodzona uszczelka pod głowicą, sprawdza się to taką nakładką zamiast korka chłodnicy z płynem który reaguje ze spalinami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Napisano (edytowany)

Kurde. Kiedyś mi się zrobiło mleko i rzeczywiście była do wymiany uszczelka. Teraz dzieję się to tylko podczas ciężkich prac. Lekkie nic się nie dzieje. Dobra. Tak czy siak trzeba zrzucać głowicę. Dzięki za odp.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez rolnikus21
      Witam. Chciałbym już pryskać na grzyba ponieważ widzę jego oznaki w pszenżycie lecz temperatury są różne nocami około 5 stopni albo mniej a w dzień ponad 15.
      Mam zamiar pryskać tiltem turbo a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. 
      A na ulotkach od srodków nie pisze jaka musi być minalna temperatura do wykonywania zabiegu i przez jaki czas musi się utrzymać ta temperatura.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj