arty

Wałek ze sprzegiełkiem przy rotacyjnej

Polecane posty

arty    1

Kupiłem dość nietypowa starszą kosiarkę rotacyjną marki fella
Kosiarka ma napęd 1 paskiem obustronnie klinowym obracającym bezpośrednio obydwa bębny- dalej w stronę ciągnika jest przekładnia kątowa i wałek do ciągnika. wałek jest jakiś oryginalny niemiecki ze sprzęgiełkiem. Problem ze sprzęgiełko jest dość słabe i przy koszeniu większej trawy zaczyna przeskakiwać , bębny zwalniają i nie da się kosić, musze się zatrzymać rozpędzić bębny na "półsprzęgle"- zredukować czasem aż do pierwszego biegu aby dało się kosić. Co z tym można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Naprawić, wymienić. Opcji jest kilka, zależnie od konstrukcji wałka.

 

W agromie nie agromie masz teraz zarówno całe walki jaki i same krzyżaki i połówki krzyzaka ze sprzęgłami. Pewnie części do tego też mają (o ile w ogóle występują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zrób zdjęcie temu wałkowi. Trudno ocenić czy da się to sprzęgło regulować, naprawić. Jakie to sprzęgło, cierne, kołowe?

Może sprężyna pękła.

Bez zdjęcia to tylko rada kolegi wyżej wymienić na nowy.

Nie opłaciłem abonamentu i szklana kula mi nie działa, może kto inny wywróży. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Mój wałek WALTERSCHEID ze sprzęgłem zapadkowym " grzechotka"
Po ostatnich testach widzę ze nie da się tym robić....
2 bieg to max bo przeskakuje sprzęgiełko przy koszeniu. wykoszenie 1,5 ha zajęło prawie 4 godz.
Dodatkowo jeszcze rozsypało się łożysko w krzyżaku od tego przeskakiwania i drgań..

Rozbierał ktoś takie sprzęgiełko- da się coś zrobić aby zwiększyć przenoszony moment - podejrzewam ze wałek jest już wyrobiony i przenosi zbyt niski moment.

Druga sprawa - łożysko na krzyżaku - wymienia się to czy cały krzyżak?

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LysyWaz    0

Odkopuje temat i dodaje swoje pytanie. Ma ktoś schemat takiego sprzęgła albo wie jak go znaleźć? Chodzi mi o zobaczenie na jakiej zasadzie to sprzęgło dziala, żeby móc bezproblemowo je rozebrać i naprawic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj