xUrsusekc330x

Ciśnienie w opryskiwaczu biardzki

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, chciałbym się od was dowiedzieć jak odczytać ciśnienie 3 barów na manometrze, na dole dołączyłem zdjęcie mojego manometru ( opryskiwacz biardzki 400l 12m ). Nie jestem pewien, czy dobrze ustawiam ciśnienie 3 barów, ja ustawiam tak, tam gdzie zaznaczyłem na zdjęciu czerwoną kropkę, ale wtedy idzie jakoś dużo cieczy około 400l/ha, pryskam niebieskimi końcówkami (uniwersalnymi). Z góry dziękuję za pomoc. :)

post-148674-0-94282600-1431259355_thumb.jpg

Edytowano przez xUrsusekc330x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 Jakim biegiem pryskasz i jakim ciągnikiem ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego w tych szkołach teraz uczą? Żeby nie potrafić odczytać skali ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Dobrze ustawiłeś,tam jest 3 bary. Tylko napisz jaką prędkością pryskasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskam ursusem c 330, biegiem 4 ciśnienie 3 bar no i cieczy wali za dużo jak już pisałem, jakbym zwiększył bieg na 5, jak pisał " asharot " to byłoby wtedy za szybko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne , przy takim ustawieniu i prędkości to na 1,5 ha powinno wystarczyć . Może manometr wysiadł ? Jakie obroty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po pierwsze kierowali Cię już do odpowiedniego tematu, a Ty znów zakładasz nowy. Po drugie, jeśli przy 3 barach wychodzi 400l/ha, to analogicznie przy 1,5 bara wyjdzie +/- 200 l/ha czyli najbardziej odpowiednia ilość. Wystarczyłoby skorzystać z instrukcji obsługi opryskiwacza i tabeli tam zamieszczonej, albo wystukać w google "kalibracja opryskiwacza" i przy odpowiednim wykorzystaniu organu czaszkowego ustawić opryskiwacz jak Ci się tylko to podoba. Skąd ten narodowy wstręt do słowa pisanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego. Nie jest tak że jak ciśnienie spada o połowe to wydatek też o połowę. Zobacz sobie w tabelach wydatków rozpylaczy.

http://www.bezpiecznie.org/do_pobania/Kalibracja_opryskiwacza_polowego.pdf

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No fakt, nie jest to idealna proporcja. W swoim mam ustawione 1,5 bara i wychodzi 200 l/ha stąd wniosek o takie ustawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio jak pryskałem pszenicę ozimą to ustawiłem ciśnienie na 3 bar najpierw to za dużo waliło, później jak kolega wyżej na 1,5 bara i wychodziło zadowalająco, ale wtedy muszę jechać prawie pełnym gazem, szybko, i wychodzi te 250 - 300l/ha, ale np, jak nawracam, robię poprzeczniak, to tak szybko nie jadę, bo lance bym połamał, a jak na poprzeczniaku jadę wolnym gazem, to nie mam tego ciśnienia 1,5 bara, i niektóre rozpylacze nie pryskają, a pozostałe słabo, jest to denerwujące ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie żaden nie przestaje pryskać, poluzuj im nieco zaworki jeśli to ciągle te same, widocznie są za mocno dokręcone. Ja mam poprzeczniak uprawiony i siany na takiej szerokości, żeby nie jeździć po bruzdach i nie ma wtedy problemu, można pełnym gazem. Ewentualnie zredukuj bieg na poprzeczniaku i będzie więcej obrotów na WOMie przy tej samej prędkości. I nie trzeba jechać pełnym gazem, tylko ustawić ciśnienie pod prędkość obrotową silnika. Ja mam 1,5 bara na 1800 obr/min i tylko do pierwszego "wzbudzenia" rozpylaczy potrzeba przegazować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

A jak jest w przypadku opryskiwacza Brandi? Jak pryskałeś c-360 przy obrotach 1600 u ciśnieniu 3 bary wyszło mi ok. 210 l/ha. Na takim ciśnieniu pryskałeś czy je trochę zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
Napisano (edytowany)

Manometr może zaniżać. Pod manometrem jest taka membranka gumowa [żeby ciecz sie nie dostawała do manometru] , jeżeli będzie nieszczelność na gwincie manometru to ciśnienie ucieknie między ta membranką a  manometrem  , membranka wklęśnie i będzie zafałszowanie ciśnienia.

Mam nadzieje że sie jasno wyraziłem...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jaki opryskiwacz to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest typ dyszy w rozpylaczu (a dokładniej mówiąc - jej wydatek cieczy), prędkość robocza i ciśnienie robocze (jak kolega wyżej wspomniał manometr musi być 100% sprawny, bez tego wychodzą 'kwiatki').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy kolego jest kalibracja opryskiwacza, dlatego też żadne teorie "jakim biegiem z jakimi obrotami jakim ciągnikiem się jeździ" nigdy się nie sprawdzają. Różnice ciśnienia między manometrem a belką to normalna rzecz, to że na manometrze masz trzy bary nie oznacza, że tyle jest na rozpylaczu, po to jest kalibracja, żeby zweryfikować spadki ciśnienia na belce i rzeczywisty wydatek cieczy.

To na prawdę nie boli, kalibrację trzeba przeprowadzać co sezon (a jeśli użytkowany często to odpowiednio częściej) tak jak wyważanie kół robi się przy każdej zmianie opon. Co więcej kalibrację robi się dla każdego rozpylacza, którego ma się zamiar używać - koła też wyważasz pojedynczo a nie nabijasz ciężarki tak jak na pierwszym...

Czyta się potem na forach wypociny typu "ten opryskiwacz jest do bani bo nie trzyma dawki" albo "ten środek do zło, popalił mi uprawę więc to na pewno wina chemii" a pryskacie na oko nieskalibrowanymi opryskiwaczami... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A jak jest w przypadku opryskiwacza Brandi? Jak pryskałeś c-360 przy obrotach 1600 u ciśnieniu 3 bary wyszło mi ok. 210 l/ha. Na takim ciśnieniu pryskałeś czy je trochę zwiększyć?

 

Moim zdaniem kolego jest idealnie mam tak samo ustawione pod c 360 w opryskiwaczu od demarolu.Pryskam na 3 biegu ok.1600 obrotów i robię nieco 2 ha przy full beczce pod korek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
Napisano (edytowany)

c 330 4 bieg 1600 obrotów ciśnienie 3 bar niebieskie końcówki = ~280l/ha czyli trochę rezerwy i w praktyce wychodzi 300l/ha


 

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj