tre_k

MF690 czy 5011/5211, MF255

Polecane posty

tre_k    0

Zastanawiam się nad 5011 lub 5211, ale nie ma nic w  mojej okolicy, tak do 22 tys. Znalazłem mf 255 za 22k, ale nie wiem jak zniosą to moje plecy, żeby mnie nie połamało, niby nie dużo 6 ha do obrobienia ale trochę wytrzęsie. Znalazłem mf 690 ponad 70 KM, silnik perkins, czy będzie to dobry wybór? dużo więcej spali od 5211? na którą mnie nie stać? może podpowiecie coś do 22 tys w miarę wygodnego dla kręgosłupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

hmm 6 ha ro niedużo zetor w zupełności wystarczy.Ja posiadam mf 698 bardzo sobie chwałę miałem zetora 5011 konfort jazdy lepszy jest w mf chodź też nie jest taki tragiczny ten zetor.Sprzedałem go ponieważ u nas pola trochę pod górkę są i przy orce sciagalo mnie.Miałem kupować zetora 5245 no ale nic nie nie natrafilo i wyszedł mf.Co do spalania to mf więcej spali niż zetor no ale też szybciej pole obrobisz.Wiadomo kupując mf musisz jeszcze sprzęt podstawowy wymienić bo z małymi plugami nie będziesz jeździł.Czyli co za tym idzie większe koszty.Ja na Twoim miejscy poszukal bym zetora 5245 też swoje kosztuje ale przedni napęd przydaje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

MF 690 w zależności w jakich pracach ale spalanie ma na poziomie C360 - przy lekkich może troszkę więcej. Ma 80KM choć wcześniej dla tych samych silników podawane było 75KM. Jest zdecydowanie mocniejszy od 5211 i wg mnie podobny komfortem z jednym minusem - ma sztywny przód. Możesz jeszcze poszukać MF675 lub dołożyć parę groszy i coś typu 365. Wg. mnie są to lepsze ciągniki od zetora, zdecydowanie lepszy silnik ( większa żywotność i mniejsze spalanie przy podobnej mocy ), skrzynia 12+4 ( podobnie jak w Zetorze 10+2 ale MF ma oprócz jedynki synchronizowaną), mocniejsza hydraulika. Odnośnie dostępności części to do modelu 4x2 ( bez przedniego napędu ) to praktycznie wszystko dokupisz od Ursusa 4512. MF255 jest to fajny i zgrabny ciągnik tylko komfortu to w nim nie zaznasz - komfortowa wersja tego mf to seria 500 czyli 550.

Kolega wyżej odnosi się do swojego MF698 - jest zdecydowanie mocniejszy pomimo różnicy ok 10KM w stosunku do 690 który jest odpowiednikiem zetora 7211. Jak trafisz na 675 lub nowszy 360, 362, 365, 375 to nic nie musisz zmieniać w sprzęcie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mój 675 przez pierwsze 2 lata chodzil przy sprzecie od c330 i paliwa na 1 ha wychodzilo mbiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd jesteś ? Mam 5011 na sprzedaż za 18 tyś, jak coś to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Kolego woj. śląskie, podeślij zdjęcia.

To pługi UG 3 nie podejdą? do tego mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja Warm-Maz to trochę daleko, zdjęcia wieczorem powinienem podesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

675 u mnie targal 4 uni z dwoma kolczatkami.ziemia od III do V klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Może ten zetor 5211, jedyny w tej cenie na śląsku, stan nie taki zły, trochę malowany opony barum(oryginał), ale nie wiadomo czy pierwsze. trzeba pojechać obejrzeć. Minusy to stary i brak wspomagania. Te zetory to twarde, mocne i dość komfortowe maszyny(nic nie wyje). Silnik 3 cyl wcale dużo nie pali a nie ustępuje mocą 60tce jak nie przewyższa, dobrze traktowany dociągnie do 8-9tys mth, skrzynia też trwała, jedynie wodziki mogą się wyrobić i biegi wyskakiwać. Prosta budowa,wszystkie części łatwo dostępne i tanie, z ewentualną naprawą łatwo sobie poradzić. Jeżeli silnik ładnie pracuje, w skrzyni nic nie grzechocze, podnośnik trzyma, nie ma nadmiernych wycieków to za tę cenę można brać, bo jest dość atrakcyjna. http://olx.pl/oferta/sprzedam-zetora-5211-CID757-ID9P36b.html#9fa283bf66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Czy do MF można wstawić siedzenie pneumatyczne? może wtedy trochę lepiej dla pleców będzie? jak z wibracjami? przenoszą się na siedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj