kamilrolnik18

Sipma 279/1- Aplikator do sianokiszonki

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Od pewnego czasu myślę o założeniu aplikatora do sipmy 279/1 ponieważ robię około 250 bali sianokiszonki w sezonie i mam kilka pytania :
-zakładając ten aplikator zniszczę prasę(chodzi mi o rdze)
- czy można samemu w swoim zakresie zrobić taki aplikator do tej sipmy
- czy znacie osobę prywatna która by zrobią taki aplikator (nie chce wywalać ponad tys. za nowy)
- jaki stosować zakiszacz ( trafiają mi się bale ze czasami są ładne a nie które mają białe place po odtworzeniu beli) bo słyszałem ze

kwas mrówkowy zje prasę :)

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie mam Sipmy, ale znane mi są materiały wykorzystywane w naszych krajowych maszynach - są niskiej jakości, szczególnie te obecne.

Zapewne kwas będzie miał znamienny wpływ na blachę.

Aby temu zapobiec, szczególnie przy dłuższych przerwach między prasowaniem radziłbym solidne przedmuchanie sprężonym powietrzem a następnie pokrycie cienką warstwą wewnętrznych części prasy mieszanką ON z odrobiną taniego nowego oleju opryskiwaczem ręcznym.

Można zrobić samemu, gdy ma się zacięcie do majsterkowania.

Wykonuję osobiście takie profesjonalne instalacje, bardziej udoskonalone niż te z Sano - koszt na priv.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Sipmy, ale znane mi są materiały wykorzystywane w naszych krajowych maszynach - są niskiej jakości, szczególnie te obecne.

Zapewne kwas będzie miał znamienny wpływ na blachę.

Aby temu zapobiec, szczególnie przy dłuższych przerwach między prasowaniem radziłbym solidne przedmuchanie sprężonym powietrzem a następnie pokrycie cienką warstwą wewnętrznych części prasy mieszanką ON z odrobiną taniego nowego oleju opryskiwaczem ręcznym.

Można zrobić samemu, gdy ma się zacięcie do majsterkowania.

Wykonuję osobiście takie profesjonalne instalacje, bardziej udoskonalone niż te z Sano - koszt na priv.

Popryskanie prasy ropą z olejem to fatalny pomysł. Przecież te materiały są bardzo toksyczne i one trafią do paszy...

Po ropie metal też rdzewieje. Więc nie widzę za bardzo sensu.

 

Prasę wystarczy garażować i nie powinna rdzewieć, zamiast kwasu mrówkowego zastosuj biologiczny zakiszacz i ustaw aplikator tak aby pryskał na wał podsuszonej trawy a nie na podbieracz prasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki zakiszacz dałeś? Możesz też przy rozpuszczaniu dodać do wody melasy. Ona jest bardzo dobrą pożywką dla bakterii kwasu mlekowego. Ale ogólnie zasada jest prosta, jak zbierasz wcześnie trawę (na początku kłoszenia) to zakiszacz  nie jest potrzebny i tak wyjdzie super. A jak przegapisz i trawa już się wykłosi to lepiej zrób siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastosował polmasil 25g koło 90zł i to jest na 30 t. właśnie znajomy mi mówił ze stosują melase, każdy chce jak najmniejszym kosztem zrobić dobra sianokiszonke więc wszystkiego próbują. w mojej galerii jest też ukazany jak zrobilem aplikator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze trochę mi to zajęło ale się udało . bańka to 20 od środków chemicznych, mocowanie jest od butli gazowej samochodowej, idealnie pasuje. wywierciłem otwór i założyłem redukcje na wężyk na dodatek uszczelniłem połączenie oringiem. Na beczce jest odpowietrznik żeby nie zassało beczki. pompki mam 2 na zapas jakby się ta zepsuła a kosztowały po 5 zł na szrocie. pompę i dysze założyłem na kloszu od tylnych świateł 360. idealnie pasuje i pomaga żeby nie zwiewało natrysku dyszy (żółtą i niebieską reguluje dawki) . włącznik kupiłem taki jak jest przy lampkach nocnych, także cały koszt wynosił około 70zł dodatkowo instalacja na komputer do prasy bo pierwszy raz prasa współpracowała z ursusem 902 . Jakoś to napisałem myślę ze za bardzo nie nakręciłem . :)

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak od spryskiwaczy. Nadają się pompowania chemicznych cieczy a poza tym musi być zamontowana poniżej zbiornika ponieważ ona musi zaciągnać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat, na allegro są opryskiwacze akumulatorowe. Taki 10l bardzo łatwo zamontować przy pomocy uchwytu na gaśnicę. Opryskiwacz ma swoją baterię, jedyne co trzeba zrobić, to pociągnąć włącznik do kabiny ciągnika. Działa super, koszt 135zł.

Próbował ktoś zamiast zakiszacza w proszku użyć wodę po ogórkach małosolnych lub kiszonych burakach? Ciekawe jak by to się sprawdziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj