mlodyrolnik1213

zetor forterra 11441 + przyczepa wielton 12 ton

Polecane posty

Witam

Posiadam ciągnik ZETOR FORTERRA o mocy 110 km, teraz planuje kupić do niego przyczepę WIELTON 12 ton dwuosiową (nie tandem).  Moje pytanie to: czy poradzi sobie z nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Według mnie ten filmik pokazuje kiepskiego operatora, wybrał za niski bieg tak ze ciagnik nie miał na czym sie rozpędzić z ta przyczepa. Nawet dymku nie puścił. Mnie zawsze uczono ze z ładunkiem startuje sie z takiego biegu jakim orzemy a nie sadze ze ten koleś tak wolno orze bo ten ciagnik ledwo sie toczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ten filmik  pokazuje prawdę, a nie kiepskiego operatora.  Tu operator nie miał szans inaczej ruszyć. Zbyt niski bieg nie wybrał, na innym by wcale nie ruszył, z  braku siły.

Ja mam Wieltona 12T i NH T5060, czyli 105 km  z gazem może jakieś 115-120 km  i mogę coś powiedzieć o pełnej przyczepie zboża w polu. Ruszyć nią pełną to tylko na ścieżkach, bo jak zawracam  na polu i muszę zjechać z ścieżek to modle się żeby nie staną.

Po asfalcie z pełną  to więcej niż 35 nie ma szans osiągnąć, po założeniu LPG  dawał rady  pod 40, ale po 15 km drogi z  pola do domu włączył mi się alarm i musiałem stać żeby ostygł, bo przegrzał się, chwycił za wysoką tęmperature na silniku.

 

.Więc przemek spytaj sie sąsiada do jakiej prędkości rozpędzi się max z tym zestawem pełnym po drodze, i jak osiągnie ponad 35 km, jak osiągnie, to nie chce mu się s..ać po gaciach bo ciągnik nie zachowuje trakcji na drodze.

Bo jak miałem z 24-26 ton ładunku ale Wieltona Tandem i HL 8011 to 28 nie przekraczałem, bo strach w oczy zaglądał, ciagnik nie trzymał trakcji za lekki, a waży ponad 5 ton.

 Na wWieltona 12 T wchodzi 14 ton pszenicy, i to dla ciągnika 110 km jest optymum, nie nma co przesadzać  z wiekszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

ja targam Forterra 135 dwie przyczepy lacznie 22tony i dymka nie pusci to co jednej 12tki nie pociagnie no co wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdx0998    0

ja zetorem 7211 ciągam 10 t buraka to dziwne czm np zetor 130 km miałby nie dac rady z 14 t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mój sąsiad sam widziałem jak dwie naładowane 10 wielton i hl wyciągał z pola zasypane pszenzytem, co prawda stał rownolegle do drogi ale na hl tez trochę wchodzi z nadstawka. Pamietam jak 360 targałem z pola 2 d47 z nadstawkami tak ze wchodziło na nie po 6 ton i wyjeżdżałem a gdzie 60 a taki zetor ale z takim zestawem zawsze sie ustawiałem na wprost do drogi i zostawiałem sobie miejsce zeby sie rozpędzić jak trzeba było bruzdę pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Właśnie, jak się odpowiednio ustawisz to i wyciągniesz, na prosto to po polu pójdzie, ale zakręć z pełną to już zaczyna być problem, bo ja kiedyś Case MX 150 km z dwoma Wieltonkami  12t  przy nawracaniu na polu stanołem, a nie były dosypane do końca, brakowało z 3 tony, więc miały z  21 t  ładunku, po prostu  przyczepy w polu siadły.

 Musiałem rozczepiać, potem ustawiłem się ładnie, dosypałem i wyjechałem. Ale największy problem przy nawracaniu na polu.

 Po polu owszem wyciągniecie, ale spróbujcie   taką pojechać 40 km/h, Zetorem w porywach osiąga 25, więc tu nie ma  do czego porównywać, bo problem zaczyna się ponad 30 km/h. A nie daj boże niech będą  jakieś luzy na skręcie, czy dyszlu.

Ja z opryskiwaczem który po zalaniu waży prawie 8 ton nie przekraczam 35 km, a jak mam RSM to waży z 9 ton to max 30 km.

Owszem z ta przyczepą Zetorek da sobie bez problemu rady, ale jak dla mnie to jest optymum i kierowca musi mieć olej w  głowie i porządne hamulce.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Tu jest przykład braku oleju w głowie.

Edytowano przez Jacek23

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

jak jeszcze nie kupiłeś to podpowiem ci że u mnie ten 11441 jeździ z pronarem pt610 wchodzi na nią 12t pszenicy + masa przyczepy lekko ponad 4t i na szosie powiem ci ze jest akurat wiekszej bym nie chciał bo u mnie gory sa a wczesniej z ta przyczepa jezdził 10540 to na sciernisku z pełna trzeba było czasem powalczyc zeby z wyjechac a pod jedną góre to ledwo wyjechałem silnik dawał rade ale koła zaczynały sie slizgac na asfalcie wiec nie ma żartów a 10540 niewiele jest lżejszy od 11441


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja takim zetorem ciągam przyczepę samochodową 20ton mc/15t ładunku i sobie radzi bez problemu po płaskim na ostatnim biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj