Polecane posty

Adik_ziel    3

Tak jak w temacie czy przykrywanie kiszonek oponami zdaje egzamin ? czy to jest lepszy sposób jak przykrywanie piachem? 


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

zapewne lżej się odkrywa :rolleyes: U nas w okolicy z początku wszyscy piachem posypywali, ale jak ktoś spróbował oponami to do piachu już nie wrócił... My też :) Różnic w zakiszeniu nie widać. Jedynie kiszonkę z kuku trzeba dokładnie osypać piachem, żeby ptaki nie dziobały <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My sie obawiamy ze już gożej sie zakisi i nie będzie tego zapachu i growy nie będą chętne jeść ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

no potrzeba ale to chyba lepsza inwestycja niż co rok folia kupisz te 300 opon i na ile lat je będziesz miał a folia co rok ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

u nas to jeszcze proszą, żeby zabrać opony z "AUTO NAPRAWY" i przyczepami się wozi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Żeby u nas tak było to napewno by sie na próbe jedną kiszonke przykryło oponami ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
My sie obawiamy ze już gożej sie zakisi i nie będzie tego zapachu i growy nie będą chętne jeść ;/

 

Niepotrzebnie się obawiasz. Najlepiej przykryć folią, (jak wiadomo białym do góry jak ma ktoś biało-czarną) i na to opony tylko na gęsto, jedna obok drugiej. Jak nie to wiatr może podrywać folię i jest kiepsko. Jak masz ptaki to można na folię położyć taka specjalną siatkę, jest kilku roczna ale ptaki nie robią dziur i tak się opłaca. Piaskiem mozna kryć ylo i wyłącznie w takich małych długich woreczkach, niemcy tak robią. Piach jest kiepski bo niszczy zęby i zalega w żołądkach.

Opony trzeba gromadzić, niby zakłady handlujące powiny je utylizować, ale można z nimi negocjować i je zabrać.

 

no potrzeba ale to chyba lepsza inwestycja niż co rok folia kupisz te 300 opon i na ile lat je będziesz miał a folia co rok ;/

 

Opony bez folii?? Chyba sobie zarty stroisz. Musi być folia bo odcina tlen. A zakiszanie to robota bakterii beztlenowych. Jak się do silosu dostaje tlen to Ci zgnije silos. Ja bedziesz tym karmił to podajesz grzyba i toksyny do zołądków i masz ketozę murowaną, żadna wątroba tego nie wytrzma. Dobrze zrobiony silos to podstawa w produkcji mleka. Cena folli przy tych stratach to małe piwo.

Edytowano przez andrzej2110
łaczenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

no właśnie tak czytam i widzę że @Adik_ziel myślał o przykrywaniu oponami kiszonkę ale bez folii... :rolleyes: . To jest nie realne przecież wszystko spleśnieje(takie są zasady kiszenia, brak dostępu do powietrza..) ja miałem na myśli przykrycie folią i na to opony zamiast np żwiru...

 

@thecook edytuj posty nie pisz jednego pod drugim....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w "poprzednich" czasach jeden z PGR'ów z mojej okolicy robił kiszonkę z trawy na 250ha w silos 60m/15m/3m i nie przykrywali tego wogóle.podobno zepsute było na 1,5m...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie nie bez foli przecież to nawet nie zakośnie folia zawsze musi byc

 

A jakie opony najlepiej kupować ? jaki rozmiar ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

u nas już 3 rok folia na pryzmie z kuku przycisnięta jest oponami. według mnie bardzo dobry sposób gdyż nie trzeba męczyć sie z odkrywaniem szczegulnie w mroźne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

A jak przykrywacie oponami to nie wchodza wam psy i nie robią dziór??????


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no mi pod stodoło trochę pies popsuł :rolleyes: ale tej na polu nie. Monza by przykryć jakoś staro folio na te opony ale nie chciało mi sie <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U nas było przykryte ziemią i na bokach nie było do końca dorzucone i piec wchodził na kiszonkę i porobił dziury i teraz gdzie nie gdzie na boku jest troche spleśniałe. Więc jak przykryjecie oponami to może wam sie tak zrobić.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

My już od wielu lat przykrywamy oponami i nic sie nie psuje.nie stosujemy siatek ochronnych bo nie ma sensu u nas ptaki nie robią szkody ale w tamtym roku wlazły nam szczury.jest to wygodniejszy sposób niż ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

trzeba mieć wytresowane psy to wtedy pilnują, żeby inne psy nie kręciły się koło pryzmy :rolleyes: a poważnie to kiedyś miałem taki przypadek, że na pryzmie opsypanej piaskiem psom zachciało się dołki kopać. i tam co był piasek była folia porwana a tam gdzie nie było była ok, więc na to nie ma reguły. jakoś przez te 3 lata przykrywania oponami miałem mniej dużo mniej problemów z podziurawioną folią, niż w poprzednich latach gdy przykrywałem piaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Bo nasza kisonka ma bardzo strome boki i jak było obsypane piachem to to wszystko spadło na dół i pies jak chce wejść na kiszonke no wdrapuje sie po tej foli i ją dziurawi :angry:


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Ja od kilku lat przykrywam oponami ale w tym roku zakupiłem gumowe taśmy szerokości 1,2 m i grubości 1 cm i sądze że to będzie rewelacja.żnajomy tak robi i jest strasznie zadowolony.Nawet folię wymienia co kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

a my silosy z kukurydzą z góry na folię stawiamy bele z sianokiszonką a boki obsypujemy ziemią. nie wiem czy to dobrze czy źle ale nam pasuje, bele zabierasz na bierząco i masz dostęp do kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja od kilku lat przykrywam oponami ale w tym roku zakupiłem gumowe taśmy szerokości 1,2 m i grubości 1 cm i sądze że to będzie rewelacja.żnajomy tak robi i jest strasznie zadowolony.Nawet folię wymienia co kilka lat.

Ja przykrywam piaskiem i folię wymieniam co rok. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My przykrywamy oponami, a po brzegach piaskiem obsypiemy, żeby powietrze nie dochodziło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo u mnie na wsi wszyscy przykrywaja oponami no z kuku to trzeba i piachem no moj sasiad chyba jedyny przykrywa folia i piachem a potem lopata mach i odzuca no jesli ktos chowa bardo dużo bydla mlecznego o nie ma wyjscia musi piachem przykrywac no chyba ze ma duzo opon pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj