Maciek1091

NOWY Poznaniak

Polecane posty

Maciek1091    2

Witajcie!
Czy ktoś jest już w posiadaniu nowego wypustu Poznaniaków ze skrzynią 550 i szer 3m?
Liczę na odpowiedź na priv lub w poście :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie, jaki tym, na jakiej glebie? No i to płytko znaczy ile? Może właśnie dobrze sieje tylko znajomy zawsze siał za głęboko... Jeszcze dochodzi kwestia ustawienia docisku jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Normalnie ręce opadają. jak za płytko sieje to jest docisk redlic. Do tego można chyba przekładać sprężyny aby docisk był większy lub mniejszy. Poza tym jak jest twarda gleba to trzeba użyć odpowiedniego narzędzia uprawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Witam. Czy ktoś z użytkowników nowego Poznaniaka ma problem z wysiewem? Chodzi mi o to, że u mnie próba kręcona wykazuje co innego i w polu wychodzi co innego. Dla przykładu na jesieni siejąc pszenicę próba kręcona wykazała 195kg/ha a w polu wyszło 235kg. Dzisiaj siałem owies, próba kręcona dała wynik 210kg/ha a w polu wyszło 160kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgredus22    0

kolego "radek151" ja mam poznaniaka z 2013r i występuje w nim ten sam problem co tu opisałeś. Nie wiem jak jest w nowym poznaniaku z farbą może się już poprawili ale w moim farba zaczyna płatami odlatywać powodem jest słabo przygotowane podłoże pod farbę, a wracając do tego wysiewu to miałem starego poznaniaka z mechaniczną skrzynia na trybach i próba kręcona nie odbiegała od rzeczywistości plus minus 5kg może farba w nim nie była dobrej jakości ale ale jak na tamte gierkowskie czasy nie odlatywała płatami tak wiec te nowe sprzęty po prostu żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Jeśli chodzi o farbę i ogólne wykonanie to uważam, że jest naprawdę dobrze, fakt, że mam go dopiero od lipca ubiegłego roku. Sąsiad ma siewnik Agromasz i mówi, że wykonanie, malowanie to kompletna porażka ale jeśli chodzi o wysiew to jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj