Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pronar
mariusz1001    5

Witam mam zamiar zakupić przyczepę chyba pronara bo jeszcze do końca nie wybrałem 10 tonową tandem i mam pytanie w zwiazku z tym, przyczepa ta bedzie ciagana przez zetora 10540 lub 10641 tylko nie wiem czy ta przyczepa nie bedzie za ciezka do takiego ciagnika tzn nie wiem ile moze wynosic nacisk zaczepu na ciagnik przy pełnym załadunku licze ze wejdzie cos koło 11,5 tony pszenicy plus masa przyczepy cos koło 4 t daje 15,5tony . Zna moze ktos odpowiedz na to pytanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

wydaje mi się że wszystkie przyczepy mają określony nacisk~ 25000N ale mogę się mylić


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam Wieltona 12 t tandema,a  ciągnik NH T 5060 105 km i jak mam 14 pszenicy, a przyczepa 4,3 t  to ma ciężko. Ogólnie to trochę za dużo jak dla niego,Ona dociąża ciągnik  jakieś 2,5 tony na zaczep jak jest pełna. Na krótkich odcinakach daje rady na dalszym użytkowaniu raczej nie polecam, trochę  strach.

Pszenicy   tym ciągnikiem, nie wożę, mam inny do tego, ziemię  i gruz woziłem.

Ty będziesz  miał z 3 tony mniej to powinno być dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

Ja też miałem zamiar kupić 10T, ale kupiłem 12T, bo była nie wielka różnica w cenie. Przyczepa na zaczep ciśnie nie całe 2T, o ile dobrze pamiętam, to 1900kg :) Ja pełną załadowaną, raz ciągnąłem MX80C (82KM), tyle, że po drodze jedynie. Pod górki było mu dosyć ciężko, myślę, że coś w granicach 110KM, to by było takie spokojne minimum do 10T :) Ja swoją ciągam najczęściej 150KM, to sobie daje rade bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A masz PitonFixa w Zetorze? Jeżeli chcesz ciągnąć przyczepę na listwie na dłuższą metę, to sobie odpuść, tak samo zaczep góry- szybko dostanie luzów na szynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W NH zaczepiam na główny transportowy, suwany. Nie powinien na takim chodzić.

Wiem że ciąży nie całe 2,5t bo ważyłem ciągnik z  piachem, ładnie na środku nasypany, najpierw bez ciągnika, potem  z ciągnikiem i tyle różnicy wyszło.

Ona przeważnie chodzi z Case i tam mam dorobiony porządny dolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

A masz PitonFixa w Zetorze? Jeżeli chcesz ciągnąć przyczepę na listwie na dłuższą metę, to sobie odpuść, tak samo zaczep góry- szybko dostanie luzów na szynie.

 

Mam Pitony  i tak własnie tez myslałem ze na pływajacym za dłudo nie pociagam

 

 

EDIT:

 

A ma ktos taka przyczepę na tych oponach standardowych? wygladaja troche jak bierznikowane ale niby powstały z innnych opon czy lepiej brac jakies firmowe ?

Edytowano przez mariusz1001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pabloskos
      Witam, poszukuje schematu budowy kompletnego dolnego zaczepu i sposobu jego mocowania do ciągnika.
      Namiary na książkę obsługi i napraw oraz listę części zamiennych mile widziane (jez. polski, niemiecki lub angielski)
    • Przez Godlomaser
      Orientuje się ktoś może z Was ile może kosztować paszowoz pronar 12/14 (oczywiście na dwa slimaki) z Góry dziękuję.
    • Przez Bartys12
      Witam jaka przyczepe polecicie chodzi o transport kukurydzy na pryzmy moze byc przyczepa objetosciowa lecz takich w polsce jest malo dlatego predzej wybiore samozbierajaca ale glownie chodzi tylko o transport kukurydzy rotor i podbierqcz nie maja dlamnie znaczenia tylko i wylacznie szybki rozladunek   moje wymogi to minimum 32m3   oraz cena max 30tys netto  co byscie polecili ? 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez xzy
      Witam , czy ktos wie jaki jest numer kozyska stozkowe piasty przyczepy d 50 . Chodzi o to mniejsze i wieksze bo niestety nie jestem wstanie odczytac na starych . Za odpowiedz z gory dziekuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj