Thorod

Pilne ! awaria opryskiwacza krukowiak apollo

Polecane posty

Thorod    23

Witam, mam problem a mianowicie opryskiwacz podczas jazdy pryszcze niewielka ilość cieczy, miejscami wcale (na komputrze ustawiona dawka 200) i na manometrze jest dosyć niskie ciśnienie 1 bar, a podczas postoju ciągnika pryszcze normalnie. (ciśnienie 3-4 bar).  Wszystko jest poprawnie podłączone, nic nie pozaginane.

Co może być przyczyną tych uszkodzeń? Liczę na szybką odpowiedź . :)

Edytowano przez Thorod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Podejrzewam że coś wpadło do wiatraczka który masz za zbiornikiem przed belką. Taki żółty, liczy wydatek cieczy. Rozkręć go i przedmuchaj koniecznie. To może być to. Filtr główny mógł coś przepuścić może przytrzymać go i przestaje się obracać. Daj znać jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

zobaczył bym przepływomierz, lub czujnik od prędkości


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Petro11, sprwdzaliśmy i nie ma tam wspomnianego przez Ciebie zbiorniczka. Może pomyliłeś modele czy coś :) mój  to Apollo 2000/18/H, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Wyglada na czujnik predkosci


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Nie zbiorniczek tylko przepływomierz. Jak komputer jest to powinien być. Na głównym wężu co idzie od pompy na elektrozawory. Po prostu idzie wąż a w środku jest przykręcony ten przepływomierz. W środku jest wiatraczek i często coś tam wpada. Mi chodzi że ogólnie najczęściej tak jest ale w Krukowiaku może być inaczej. Ale być gdzieś musi  bo jak niby wydatek liczy? I czujniki sprawdź na kole od prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Problem rozwiązany, dzięki. Ten przepływomierz znajduje się koło elektrozaworów (taki żółty "korek"), popryskaliśmy złącze od komputera wg zaleceń poprzednika, który ostatecznie sam zgodził się przyjechać przetestowaliśmy ponownie w polu i przy większej prędkości (9-10km/h) ciśnienie już skoczyło i działa poprawnie :) Można zamykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj