adam77tc

KVERNELAND OBROTOWY VARIO EG - PROBLEM Z PODLACZENIEM HYDRAULIKI

Polecane posty

adam77tc    4

Witam serdecznie,

sluchajcie kupilem plugi kverneland obrotowy vario EG z kostka pamieci i mam problem z podlaczeniem wezy od hydrauliki, mianowicie jest ich 5.

Cztery weze wychodza z kostki pamieci a jeden od ramienia od walu.

Probowalem na rozne sposoby  - prosze was o porade jesli ktos ma taki plug , ile wezy idzie pod zasilanie ale ile na powrot???? prosze o jakies porady jakmoge je podlaczyc pewnie robie cos nie tak bo jak go kupowalem to u goscia wszystko dzialalo ok i podnosil i wywracal i zmianial szerokosc orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Do obrotu podłącza 4 węże z kostki, dwa ciśnieni, wda powrót.

Z ramienia to całkiem osobno na ciśnienie.

Sam jak kupiłem to w domu nie mogłem podłączyć, okazało się że węże są zaznaczone, na dwóch  był drut zawinięty, teraz mam je spięte do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

czy moglbys mi opisac ktore sa cisnieniowe z kostki ktore od powrotu???/ Na kostce sa dwa rzedy , dwa przewody na gorze i dwa na dole tylko ktore do cisnienia? Na pewno tez zaznacze jesli bedzie ok.

Aha te u Ciebie ktore sa oznaczone do ida do cisnienia czy sa od powrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teraz to nie bedę szedł, jutro rano jak nie zapomnę to napiszę.

Mam dwie pary, jeden ciśninie drugi powrót, i jak je zamienie to rączka w  drugą stronę ciągnę i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Prosze nie zapomnij jutro odpisac, ktory rzad gorny czy dolny i króry przewod lewy czy prawy od zasilania i powrotny , bede bardzo Ci wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

La ma LB, ale raczej to ot samo.

Na kostce z przodu wychodzą 4 węże, reszta z boku. Te  z przodu to do ciągnika.

        o  /- ten i niżej to para

    o    /

   o  o  -te  to para

U mnie nie ma różnicy gdzie ciśnienie daję, po prosto rączka w drugą stronę.

Ale miałem jeszcze kiedyś problem z  ciągnikiem jak go kupiłem. Po prostu w Ursusie złącza miałem  parami w pionie montowane, a w Case mam w poziomie, i po podczepieniu agregatu nie mogłem go uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Tomasz, rozumiem ze na kostce przewode z lewej strony do pod cisnieniem tak ??? a te z prawej do powrot??


Jeszcze jedno tomasz podlanczasz parami tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Te co napisałem para to do jednego rozdzielacza, dwa węże  i obojętne jest gdzie ciśnienie, bo rączką w  ciągniku wtedy albo do przodu, lub do tyłu i ma działać.

o -to wąż na kostce. tak mam u siebie rozmieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj