Mike05193

części do siewnika hassia DU

Polecane posty

Mike05193    0

Witam!!!!!

Poszukuję rurek wysiewających do siewnika Hassia DU, metalowe. Są też plastikowe z metalowym kielichem u góry. Nigdzie nie mogę ich dostać.Nowe są strasznie drogie a i tak prawie nigdzie nie dostępne. Gdyby ktoś wiedział gdzie mogę takie dostać, bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

szukaj w serwisie Lemken      bo   to lemken przejął  Hassie     wiecu nich cześci dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mike05193    0

Właściwie już szukałem i tam ale tak jak pisałem nowe są bardzo drogie.Może znajdzie się ktoś tu, na forum kto wie gdzie można dostać używane w dobrym stanie.

Póki co dzięki za poradę,będę czekał cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja mam DU 300 i wszystkie rurki założyłem plastikowe od polskigo siewnika  dostępne w sprzedaży, dorobiłem na dole przy redlicach takie kołnierze z blachy aby założyć gumowe harmonijki na rurkę   i kielich  redlicy   ,  redlice tez pasują  od poznaniaka po małej przeróbce i wszystko śmiga ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mike05193    0

Krzeniek,a mógłbyś mi powiedzieć jaki znalazłeś  sposób aby u góry pasowała rurka, tam gdzie wylatuje ziarno. Nie wiem jak ona do końca wygląda. W oryginale są takie kielichy. Czy w plastkiowych rurkach też zakonczone jest kielichem? 

Wiem,że od poznaniaka rurka,nawet metalowa pasuje ale niestety trochę trzeba przerobić. W hassia kielich jest lekko pod kątem, a w poznaniaku jest prosty i znów "nie wiem" czy nie będzie łamałorurki przy kielichu.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Plastikowe rurki od poznaniaka są robione jakby w dwóch wersjach mocowanie tam gdzie wylatuje  ziarno jest z wyższej strony rurki i z niższej strony nie pamiętam z której musi być ale z jednej pasuje lepiej, jakby nie  dało się założyć to musisz lekko podgiąć ten haczyk na  którym  trzymają się te rurki oryginalne .Rurki od poznaniaka  maja z boku donitowane mocowanie z blaszki i przekładasz tam śrubę  m6,  sieje tak już kilka lat i jest ok czasami jak owies czy mieszanka są lekkie to może się zawiesić u góry w rurce ale to rzadko się zdarza .Plastikowe  się nie zacinają i lepiej pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

uzywane   czesci do hassia sprzedaje jeszcze długosz   maszyny rolnicze  śliwnik     mozna go spotkac na allegro i tablicy   wsystarczy  zadzwonic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj