Radek1986

Wymiana filtrów i oleju w skrzyni Claas Ares 566

Polecane posty

Radek1986    0

Witam, niedawno kupiłem Claasa Aresa 566. Pora na wymiane oleju w skrzyni, jest zalany total dynatrans MPV i tu nic nie zmieniam. Mam do was pytanie.

Które filtry wymienia się co 500 Mth a które co 1000 Mth.

Posiadam duży filtr na gwincie 42 mm

2 wkłady około 15 cm

mały wkład filtra 7 cm przy wejściu oleju do elektrozawotów od rewersy i półbiegów.

Teraz z olejem wiadomo , wymieniam wszystkie filtry, ale które z nich wymienić za 500 Mth?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego jest juz troche podobnych tematów, ale jak juz zabrałeś  sie za wymiane oleju to wymień wszystkie filtry i masz problem z głowy w porównaniu do oleju to niewielki koszt

  • Like 1

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

wiadomo, teraz wymiana wszystkich + olej, ale jakie wymianić za 500 Mth? 500 Mth to dość mało, jakieś pół roku więc chciałem zamówić odrazu na zapas.

Wiecie może jaka powinna być "gęstość " filtra paliwowego tzn. ile ma mnieć micronów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Co do tych mth to nie wiem a co do paliwa i innych filtrów to podasz model i numer maszyny  i w sklepie wszystko ci dadzą


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

książkowo co 500h w silniku i paliwowe. A w skrzyni to 1500h tak mi serwisant z claasa radził. W skrzyni to ogónie trzeba patrzeć jak wygląda olej jak już przepalony to nawet wcześniej i zależy czy oleje mieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

w silniku wymień co 250-300 h, olej w skrzyni co 1000, filtry co 500,

takie zalecenia są w instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRMATUSIK    1

Odgrzewam starego kotleta.
Moze głupie pytanie ale lepiej zapytać niż pózniej płacić.
Wymieniam olej skrzynia biegów.Claas Ares 557
Spuszczam olej, odkręcam filtry,zakladam nowe ,wlewam olej.
Czy to wszystko ?

Edytowano przez GRMATUSIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj