Polecane posty

agrofan98    3

Witajcie Koledzy. 
Wiadomo to jeszcze nie czas aby zacząć przygotowania do żniw, ale chce się zabrać właśnie teraz, bo potem mogę nie mieć czasu a pracy przy moim kombajnie jest sporo. Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć co mi morze się przytrafić w takim kombajnie z 93' roku, jakie bywają najczęstrze usterki, co ewentualnie można poprawić lub wymienić. 
Obecnie mam do wymiany łożysko w zbiorniku przy żmijce tam od rury wyładowczej, oraz przekładnię Schumachera przy kosie, panewki na wytrząsaczach, wymieniałem noże w sieczkarni oraz palce na ślimaku.
Na co jeszcze  mam zwrócić uwagę, abym przepracował ok 100 ha bez napraw ;)
Pochwalcie się swoimi doświadczeniami oraz co Wy macie zamiar przeprowadzić w tym sezonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

odpalic, właczyc wszystkie mechanizmy na jakies 20-30 minut przy pełnych obrotach, wyłączyc i macac wszystkie łozyska, czy aby ktores nie jest bardzo ciepłe czy wręcz gorące.

 

przejrzec dobrze pasy i podejrzane wymienic (albo przynajmniej kupic naq zapas i niech sobie wisza w garazu, zeby w zniwa nie było problemu z czekaniem na zamówienie)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Proponuję zajrzeć na łańcuchy podajników. Sprawdź na napinaczu czy jest możliwość naciągnięcia a jeśli nie ma już to skróć o jedno oczko a napinacz popuść. Ja przed każdym sezonem wyjmuję sita i podsiewacze, czyszczę je i jeśli trzeba to maluję minią. Sprawdź pasy przedmuchaj chłodnice i filtry, wymień paliwowe i sprawdź wężyki paliwowe. Bezpieczniki sprawdź i dobrze, żeby w centrali było czysto. Wyczyść filtry w kabinie żeby dmuchawa po garach nie dostawała. Sprawdź obroty wentylatora oraz bębna (elektrycznie) i klepiska (hydraulicznie) ciśnienie w oponach sprawdź. Zerknij też w jakim stanie są osłony przy podajnikach - ziarnowym i kłosowym - te "zewnętrzne" oraz te podłużne pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

łancuchy wszelakie posprawdzaj tez, w razie potrzeby mozna skrocic, sprawdz jeszcze przekladnie w zbiorniku, tam sie lubi lozysko zacierac z kurzu ze zboza , to ta ktora napedza ta zmijke co idzie do niej podajnik ziarnowy, obudowane to jest w oslonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

no tam jest taka przekladnia, w niej 2 zebatki i 2 lozyska, jest kalamitka, i mozna nasmarowac ale trzeba rozebrac blachy zeby sie do niej dostac, lubi to sie zatrzec, lozyska pasuja polskie , kosztuja grosze , ale przestoju kilka godzin gwarantowane, bo jest problem z odkreceniem tej przekladni , klucze nie podchodza, trzeba kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
    • Przez Wolodymyr
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 2620, 2640 bo nigdzie nie mogę znaleźćchodzi.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj