Mmllooddyy

2,5h na 20 sztuk bydla

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mmllooddyy    0

Witam mam do was takie pytanie posiadamy z ojcem gospodarstwo o powierzchni 2,5h wtym 1,5h to pola orne,

dzierzawa na papierze to 3,5h orne i 0,5h łaka, i dzierzawa na tak zwana gebe 7h ornych i7 h łak.

I trzymamy 20sztuk bydla w tym 9 to krowy jako mamki. Planujemy jeszcze zwiekszyc obsade o 10 sztuk bykow tylko teraz czy agencja sie nei czepnie ze na 2,5h gospodarstwie tyle sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nic się nie czepną. Możesz trzymać tyle bydła ile chcesz tym bardziej, że masz trochę dzierżawy udokumentowanej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Przeciez nigdzie nie jest napisane ze musisz karmić bydlo swoją paszą ,możesz wszystko kupić i mozesz chodowac 100 krów mając 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmllooddyy    0

a nie musze nigdzie udokumentowac odkogo kupilem niby pasze czy co zrobilem z taka iloscia obornika przy tak malym areale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Musisz prowadzić ewidencję wyprodukowanych i kupionych pasz, a ilość obornika musisz wyliczyć na podstawie tabelki z wymogów wzajemnej zgodności i nadmiar sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmllooddyy    0

a skad ja mam niby wyliczyc ile ja pasz wyprodukowalem wszystko idzie w silosy a pyzniej do bąka . Mam to wszystko wazyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Ogólnie musisz mieć faktury na pasze które kupujesz, i musisz mieć porządek w pomieszczeniu gdzie śrutę robisz. Nie słyszałem o tym aby rozliczali z ilości pasz własnych, u mnie potrzebne są certyfikaty na premiksy, dodatki paszowe itp. które daje bydłu, a ilości to wg. faktur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj