Polecane posty

pawelek116a    30

Witam!

Posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni 9 ha, trzymam konie zimnokrwiste i mam Zetora 7011 i C-328, chciałbym gospodarstwo rozwinąć. Z jakich opcji dofinansowań mogę(mam) korzystać? W co inwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Lat 18, obecnie 2 klasa Modernizacji Rolnictwa, zacząłem nad gospodarstwem myśleć wcześniej, chciałbym prowadzić hodowlę koni zimnokrwistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Noo to masz juz duży plus Szkołe skończysz skozystasz z młodego rolnika :) A na hodowli koni sie zadobrze nie znam mam 2 tez zimnokrwiste ale to dla siebie wiesz do lasu itp. A o dzierżawy da rade u cb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Dzierżawę może by się załatwiło, myślałem nad PROW 2014-2020 i kupić ziemi. Czy to dobry pomysł? :unsure:  Ja koni zimnokrwistych mam 5 klaczy, 1 ogierka na mięso, źróbke i własnego ogiera którym też w lesie robię. Do tego 2 jałówki na mięso, byczka, krowę i parę sztuk świnek. :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Noo masz tak jak ja wszystko z zwierzaków hee :) Nie no dobry pomysł z tym co mówisz.PROW :) A nie myslałes nad hodowla opasów ? Bo krowy teraz na mleko to trudno powiedziec widzisz co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Zastanawiałem się nad tym :unsure: , ale obora nie jest do tego przystosowana :( , musiał bym bardzo dużo przerabiać w niej. No tak z mlekiem jest różnie, nic nie wiadomo co będzie w przyszłości. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

No wiesz teraz to na razie bys musiał trzymac to co masz teraz i czekac :) zobaczysz co bedzie bardziej sie opłacało Moze mleko pójdzie w góre albo byki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

W chwili obecnej na naszym terenie konina poszła o 1,50zł do góry, a cena cały czas rośnie B)  :) . Najgorzej jest z kupnem małych źrebaków, ponieważ gospodarze sporo cenią za byle co :(


W chwili obecnej na naszym terenie konina poszła o 1,50zł do góry, a cena cały czas rośnie B)  :) . Najgorzej jest z kupnem małych źrebaków, ponieważ gospodarze sporo cenią za byle co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Noo i tu musisz kalkulować czy sie opłaci czy niee :) Bo ja mówisz o źrebaki to sobie ludzie cenia :) Szkoda jak mówisz ze obore jest duzo do przerabiania zeby byki wstawic :(  ale do odwaznych swiat nalezy hee :) Z koniami to jest trudno wgl rynek jest trudny :( A jakbyś wszystkie pola obsiał i do pracy poszedł rozważałeś to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

To jest też pomysł, ale ja myślę jeszcze na razie nad rozwijaniem gospodarstwa i ulepszaniem jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Noo i tu musisz kalkulować czy sie opłaci czy niee :) Bo ja mówisz o źrebaki to sobie ludzie cenia :) Szkoda jak mówisz ze obore jest duzo do przerabiania zeby byki wstawic :(  ale do odwaznych swiat nalezy hee :) Z koniami to jest trudno wgl rynek jest trudny :( A jakbyś wszystkie pola obsiał i do pracy poszedł rozważałeś to ???

ale to do takiej pracy, żeby przed wieczorem zdążyć na opryski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
    • Przez Nykus
      Chciałem zapytać czy spotkał się ktoś może z takim problemem jak ja a mianowicie: zakupiłem używaną prasę John Deere 572 bez rotora i na początek chciałem zrobić nią kilka balotów sianokiszonki. Niestety przy zebraniu materiału na około 80 cm średnicy balota (czasem mniej czasem więcej) pasy zaczynają się ślizgać po rolkach napędowych. Nie można zrobić większego balota a takie są zdecydowanie za małe. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Trawa zbierana była dość mokra ale czy w tym leży problem? Może pasy są zbyt luźne? Na razie mam małe doświadczenie w tej materii dlatego jeżeli ktoś ma podobna doświadczenia bardzo proszę o pomoc.

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj