kaka111

Lemken Opal 90 4 skiby

Polecane posty

kaka111    0

Witam, posiadam pług Lemken Opal 90 z 1999r (zdjęcie jest w galerii). Planuję zakup nowego ciągnika (ok 90 KM). Chciałem się zapytać czy można do tego pługa dokupić czwartą korpus (skibę), czy rama to wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toxic    0

Rama była robiona pod 3+1 musi to wytrzymać. Ładny płużek, naprawdę świetnie kryję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Jesteś pewien, że w Lemkenie Opal 90 rama jest 3+1? Mam wrażenie że 2+1 bo jedną mogę odkręcić, a dwie skiby są razem z ramą... Ciekawe czy jak jest 2+1 to czy by można podczepić jeszcze jeden korpus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

90 rama stanowczo za słaba pod 4 skiby mam 110 i pospawana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26

Odgrzewam kotleta.

Próbował ktoś przerobić 90tkę 2+1 na 2+1+1 ??

Pytam, bo mój 7745 na piaskach trochę się nudzi w 3 skibach i robota by szła szybciej z 4ma.

Na glinach odłoży się 4tego i pasuje.

Tylko faktycznie pytanie co na to wieżyczka obrotnica i te sprawy.

Ogólnie fabrycznie 90 była 3+1 czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Widziałem kiedyś taką kombinację w ogłoszeniu, wg mnie to szaleństwo do tak delikatnej konstrukcji i przy takim ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26
Dnia 17.11.2022 o 07:19, akmaly napisał:

Widziałem kiedyś taką kombinację w ogłoszeniu, wg mnie to szaleństwo do tak delikatnej konstrukcji i przy takim ciągniku.

Rozumiem że chodzi o to że rama nie wytrzyma? A czemu kolego piszesz że przy takim ciągniku? Mam jeszcze 7211 i to jest teraz w tych 3 skibach pług typowo do niego. 7745 chodzi z nim jak na pusto, w tym roku chciałem się trochę pospieszyć i latałem 77 na 2 biegu ale nie podoba mi się to bo już za szybko się skiby przerzucają. A czy lemken np 110 bierze szerzej od 90tki? Ładnie ten pług orze ale jak do 7745 to za mały, szkoda czasu i paliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Opal 90 to najlżejsza i najdelikatniejsza konstrukcja ale wychodziły wersje 4 skibowe. 7745 jak dla mnie za delikatny traktor do tak długich pługów w dodatku bez liniowania. 

W pługach lemken opal szerokość roboczą zmienia się za pomocą klinów montowanych między stopę a słupicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez damiane36
      Kupię ładny sprawny plug lemken opal 90 
      3 skiby obrót 2 węże 
      Koło podporowe kroj talezowy przedpluszki
      Lemiesz 35cm mac
      Czekam na propozycje
      Małopolska 
      500 506 407
    • Przez Radan
      Witam.
      Chcę wiedzieć którą z tych firm polecacie i dlaczego. Mowa tu o agregacie / bronie talerzowej do uprawy ścierniska na 15 - 25 cm.
    • Przez wysos
      muszę wymienić wszystkie elementy robocze w moim pługu, zastanawiam się na jaką firmę postawić? czy lepsze będzie molbro czy unirol, a może jakaś inna firma robi dobre zamienniki, jak macie jakieś doświadczenie  proszę o rady. dodam że rocznie pod pług idzie ok 35-40ha różnego rodzaju ziemi od piasków jak na pustyni do gliny jak na cegły
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj