Sunf

Brona Talerzowa pod kukurydze

Polecane posty

Sunf    32

Pod uwagę biorę firmy  Staltech Unia Agromasz chce taka aplikacje wybrać idealna po sciernisku kukurydzy do 117 km Zetora.

 

Równiez agregat uprawowo-siewny (kultywator) .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak ma być nie droga to Staltech robi ciekawe a wyglądają lepiej niż Agromasz. Jak troche drożej to proponuje firmę STROM BEDNAR czeską ale troche drożej będzie. Unia tanio klepie ale słabo te ich talerzówki wyglądają i niewiele w nich zmieniają przez lata. Mam CUT 3.2m od 10lat i nic w nich nie poprawili za bardzo. A jeszcze Akpil ma solidne talerzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2246

Możesz coś więcej o Stormie?? Znasz cene może 4m zawieszanej?? Przeglądałem właśnie taka na ich stronie, wydaje się porządna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja mam agregat uprawowy SWIFTER SO 6000. Już ładnych pare lat użytkuje więc wiem wszystko o tej maszynie. Kupiłem jeden z pierwszych agregatów na Polske bo przed kupnem musiałbym się wybrać na Śląsk bo tam chodziły pierwsze modele. Także kupno bez oglądania..... Maszyna ma jeden minus. Mam wersje najcięższą z podwójnym croskilem i niestety strasznie lecą łożyska. Teraz jest to poprawione i na obudowy łożysk zakładają specjalne blachy. Po prostu łożyska w ziemi się wycierają z boku, dostaje się piach i załatwione. Jakby średnica croskili była większa to byłoby ok a tak łożysko idzie przy samej ziemi. Problem tym bardziej że na samych croskilach jest 16łożysk, a wymienić nie jest łatwo bo od kamieni i ziemi wyierają się śruby od obudowy łożyska. Ale mam założone na dwóch łożyskach te oryginalne blachy i dwa lata już tych dwóch nie wymieniałem, a areał jaki robie co roku to 260ha i 2 przejazdy bo sieje siewnikiem. A teraz plusy maszyny...... bardzo mocna masywna rama, bardzo dobre malowanie (to nie to co np. unia bo mam talerzówke), bardzo mocne elementy robocze. Obecne łapy które są montowane (oryginalne) starczą na około 600ha. Dodam że łapy obcinam szlifierką z boków bo podcinają całą szerokość roboczą a to przy uprawie jest zbędne i strasznie ciężko agregat idzie. Z przodu są wały rurowe bardzo mocne i na końcu finisch wałki które ostatecznie doprawiają (mała średnica). Dodam że pracuje u mnie na mocno zakamienionych polach i nic nie odpadło i się nie urwało. Tylko mocy trzeba. Prospekty troche kłamią i mój agregat miał wpisane od 155 do 185 a potrzeba ponad 200KM, ale wykonanie super. Gdyby nie te łożyska to można powiedzieć śmiało ideał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Chciałbym odnowić temat. Która brona będzie lepsza do roboty po kukurydzy (na ziarno) oraz do uprawowo siewnego. Talerze 560 mm i wał packera, w to będzie wyposażona. Staltech czy Agromasz? Ciągać będzie 110 km w 6 cylindrach, szerokość 3 metry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

ale chcesz zawieszana? bo ja po przemysleniu sprawy jednak biore półzawieszana z walem oponowo transportowym. Jest cięższa, nie bede obciazal podnosnika, z siewnikiem to juz w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Ja mam za małe działki na pół zawieszaną. O poprzeczniakach taką właśnie mogę pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj