panmino

Jaka duża przyczepa samozbierająca do Mtz 82?

Polecane posty

panmino    26

Zamierzam kupić przyczepę samozbierającą do Mtz82. Mam do zebrania podsuszone siano z 25ha więc potrzebuję przyczepy jak największej. Mtz ma dość słaby wom (wycierają się bębny i okładziny sprzęgła Wom przy dużych obciążeniach). Jaką największą przyczepę mogę podpiąć? Mój budżet to 8-10tys, więc mówimy o sprzęcie używanym. Oczywiście tandem. Proszę o poradę, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Bez znaczenia. Pytam o możliwości techniczne, parametry. Pytam, jaką przyczepę jest w stanie mój ciągnik obsłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

WOM jest bardzo wazny do zbierającej, zwłaszcza z nozami, z wielkością raczej nie zaszalejsz, Krone Turbo 5000 powinna być ok, nie jest zbyt ciezka na WOM, po za tym solidna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Może, ale nic o niej nie wiem.  Ile m3 można załadować? Z rotorem, bez?  W ogóle się nie znam na samozbierających, to co,  po kolorze mama się zdecydować? :) A jeśli wyjmę noże, to co będzie? 

 

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

do siana to nie lepiej ci prasę do balotów kupić , ile ty masz tego siana że ci potrzebna duża przyczepa, sam chcę wyjść z "luzem" w uwięź :lol: -baloty , bo z przyczepy to do dmuchawy ?

 

Tandem to ci nie potrzebny chyba że masz nierówną drogę , sianem nie przeładujesz , noże też do siana niepotrzebne (w słomie używam)  , no i wałki z tyłu do siana to tragedia zawsze się okręcą sianem (przy słomie i sianokiszonce-a raczej zielonce nie ma problemu)

 

Co innego jakbyś planował robić sianokiszonki to lepsze wyposażenie przyczepy się przyda.

 

A co do mtz zrób WOM wymiana taśmy na korkową zamiast tej parcianej i może satelity pogubiły igiełki po naprawie takiej mtz prędzej się dusił niż wom zapiszczał

 

Do siana starczy

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-mengele-garant-430-trawa-kiszonka-ziola-CID757-ID32QG7.html#775234eb0d

http://olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-samozbierajaca-deutz-fahr-CID757-ID23bc1.html#775234eb0d

Tu masz otwarta klapę słabo widać ale tam są grzebienie na korbowodzie (prawie rotor) to takie bierz wydajniejsze od tych starych typów co mają te grzebienie na łańcuchu (ich nie bierz ;) )

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-krone-turbo-3500-CID757-ID6bWUw.html#775234eb0d-ta na łaki dobra

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-ID41ypf.html#775234eb0d

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-kemper-790-CID757-ID8ubJp.html#b3d30d4949

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Taśmę jak taśmę, ja już bęben wymieniałem raz, a po roku przetaczałem ten wymieniony! Pracuję kosiarką bijakową 1,8m i rotacyjną 2,1m. Wom jest słaby w tym ciągniku i basta. Nawet w serwisie mówią, że nie powinno się go obciążać bardziej niż 60KM. Poza tym za te pieniądze lepszego ciągnika niet.

No ale one wszystkie mają te wałki do rozrzucania, nie? Gość pisał, że Mtz 820 robił z Mengele 360, to może takiej szukać? Dość popularna. No i jeszcze Claas Sprint c330, też niedużym zetorem ciągał. Krone nie chcę, bo nawet strony po polsku nie mają, za to Claas jak najbardziej.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-kemper-790-CID757-ID8ubJp.html#b3d30d4949

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-deutz-fahr-e-570-CID757-ID6lO53.html#f0f8a73b1b

 

obie powyżej posiadam i kemperka w zupełności do siana starczy , a deutz z racji ładowności i wydajności lepsza do sianokiszonki. Kemperka 4 t i deutz 8 t siana ładują tyle samo sprawdzane przed deszczem :P <_< co innego sianokiszonka ta większa 2 razy więcej weźmie , tyle że ja siana nie tnę a deutz ma walki które raz zawijają się sianem a 2 to niebezpiecznie stać przy nich i dmuchawie :unsure: . Wałki można zdjąć albo siano ciąć , tyle że przy wałkach klapa jest niezamykana.

Co do wydajności jak weźmiesz te grzebienie na korbowodzie nie na łańcuchach to masz sporą wydajność , kemperka 7211 zbierała siano na 2 spokojnie nawet na 3 jak pole było równe ( skrzynia podobna jak w 360)

 

 

Co do wom w mtz robiłem remont wymiana taśm i satelit bo szczerbate i łożyska od dużego koła (tego z wewnętrznym zazębieniem ) i coś było nie tak bo pod obciążeniem jeszcze przepuszczał ale wymieniłem taśmy z parcianych (nawet jedna uległa "spaleniu") na korkową i ustawiłem wg instrukcji i nic nie popuścił wom . A miałem kosiarkę samasza 2,1 m i przy rozruchu tylko kupa dyma, raz nawet jak rowalił się przekaźnik ze sprzęgłem to po skoszeniu wyłączyłem silnik - prawie bo womu nie i kosiarka napędzała silnik aż wszystko staneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Rozumiem. Czyli ja powinienem patrzeć na pojemność przyczepy bardziej, nie ładowność. Problem w tym, że na żadnych ogłoszeniach nie piszą, jaka pojemność.

A jak to wychodzi czasowo - zebranie powiedzmy z 1ha? Samego zbierania, bo wywóz, to wiadomo, że w zależności od odległości.

No bo ja się zastanawiam, czy lepiej nająć prasę, co kosztuje mnie jakieś 3000, czy kupić taką przyczepę. Jak najmę, to mam wszelkie zmartwienia z głowy. Jak zainwestuje w przyczepę, to jeszcze paliwo, czas pracy, amortyzacja, i jeszcze nieprzewidziane zjawiska...A z drugiej strony trochę zostanie w kieszeni.

Muszę sprzątnąć, bo taki mam pakiet rolnośrodowiskowy. Od tego roku nie będę się angażował w suszenie, bo i tak nie mam co z tym sianem robić a nerwówka przez miesiąc, bo pogoda raz jest, raz nie ma. Mam zamiar to po prostu spryzmować.

Myślałem, żeby to zrobić orkanem z przyczepą, ale orkan ma dwukrotnie mniejszą szerokość od mojej rotacyjnej, no i problem w ciasnych miejscach. Może masz jakiś inny pomysł?

A z tym womem, to może kompletny nowy kupić? No bo czemu mi się bębny tak niszczą? Rozebrać te satelitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tego co napisałeś że nie masz co z tym sianem robić to po co je zbierasz? Sprzedajesz? Czy po prostu łąkę w ten sposób oczyszczasz? Może Ty lepiej zamiast w przyczepę samozbierającą inwestować z zwozić to w pryzmę to po prostu zainwestuj w kosiarkę bijakową i nie będzie problemu. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak będzie kosil bijakowa to będzie w plecy bo ropa kosztuje, lepiej zwieść to na siano czy sianokiszonke, wstawić trochę byczków i na marne nie pujdzie , za bydlo kasa będzie i dopłaty do każdej sztuki, jeśli kosi później to tylko kosic i odraz zgrabiać i w pryzme klasc.  co do pojemności to większość przyczep ma ok 20 m szesciennie, i często przyczepa o lad 4 , 6 i 8 ton ma ta sama pojemność, wiec ladowoscia bym się nie kierowal, sam ma przyczepe o ladownosci 8 ton i druga na jednej osi kunow ta wieksza 3.5 ton ladownosc, obie maja podobna pojemność,  z tym ze do tej z kunowa podczepie nawet c330 i bez problemu nazbieram pelna siana, a ta 8 t na tandemie to c330 nawet pustej pewnie pod gorke by nie pociagnela, kazda ma swoje plusy i minusy. do pryzm najważniejsze żeby był lamany dyszel, reszta to sprawa drugorzedna,


jeśli tylko suche to miroslawiec jest dosyć pojemny, duza nie droga przyczepa, tylko trzeba się liczyc z tym ze to poska produkcja, co do obciążenia to mtz nie będzie nawet jej czul, wielu c330 ciąga taka przyczepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

... prostu zainwestuj w kosiarkę bijakową i nie będzie problemu. 

Mam bijakową, ale po kontroli pani pogroziła palcem i od dwóch lat zbieram. Kosić mogę po 1.08. Jak pogoda nie dopisze te sianokosy rozciągają się do połowy września. W ubiegłym roku jeździłem przewracać bez przerwy, padało co trzy dni. No i to siano jest już słabej jakości. Albo nawet beznadziejnej. 

Zbieram 200 balotów 130cm (akurat tak ustawił prasę). Zastanawiam się ile to m3 luźnego siana, ile wożenia zbierającą i czy to w ogóle ma sens. Może jednak prasować, jak leci, bez wnikania w odpowiednie wysuszenie.

Może lepiej pryzmować baloty? Tylko sznurek musiałby być jutowy, żeby zgnił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

koszone po 1 sierpnia w pryzme na kiszonke to już odpoada, bo bydlo tego nie ruszy, siana w sumie tez nie ze chce jesc, jeśli nawet będą przebierać to wartość bardzo slaba, zbierajaca będzie sporo roboty bo później trzeba cos z tym zrobić, to jest raczej towar na sciolke nic na pasze. u mnie w okolicy brali to na brykiet, ale chyba to już nie idzie, musilo być zbelowane i odpowiednio wyszuszone, chyba nawet niezle płacili, ale nie pamiętam szczegolow,  może lepiej się zakręć może ktoś to będzie kosil i zabieral sobie na sciolke, wtedy będzie bez kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Na brykiet nie chcą siana. Nawet za 60zł za tonę, a to koszt samego balowania, a gdzie suszenie? Pozostaje kwestia, czy sprzątać luzem, czy prasować. Ile m3 siana luźnego jest w dobrze sprasowanym balocie? 2m3, więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to co ty wszystko marnujesz ?

 

Co do siana w poscie wyżej wymieniłem kemperkę 4 t i deutz 8t obie mam i siana wchodzi na obbie tyle samo. Jedyny problem to miejsca bo obie gną pałąki i sznurki rwą - przystosowane do zielonki to maja zgniot jak prasa . Hektar mieści się w 2 przyczepy.

Możesz wozić od razu po skoszeniu albo na 2-3 dzień jak na sianokiszonkę ale wtedy bierz 8 t bo to mokre więcej waży

Z wałkami mógłbyś pryzmy usypać i poczekać aż przekompostuje się i będziesz miał nawóz-kompost tylko jeszcze po ok 4-6 miesiącach trzeba by przerzucić rozrzutnik by na nowo napowietrzyć

 

Co do mtz to wymieniałem satelity całe bo były szczerbate przez to że poszły igiełki z łożysk no i mogło się klinować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w sprasowanym balocie 120 jest dokładnie 1.35m sześciennego masy


jeśli tylko siano to nie polecam przyczepy do zielonki, będziesz niepotrzebnie targal za sobą te 4 czy 5 ton, bo tyle wazy pusta przyczepa, a siana weźmiesz na nia, 1-1.5 tony, wiec to trochę nie logicznie, lepiej wziasc lekka mało skomplikowana przyczepe, jeśli laka nie daleko to wcale nie musi być duza, na miroslawca weźmiesz więcej siana jak na kazda jedna o ladownosci 8 t do zielonki. z tym ze kiedyś pewnie zabiorą te dopłaty i wtedy przyczepa do zielonki mogla by się przydac do robienia sianokiszonek, wybor należy tylko do Ciebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nightmare mylisz się tą swoją deutz 8 t oceniam że waży z 3 tony , a kemper ze 2 tony , i racji tego że obie są do robienia sianokiszonek potrafią siana nieźle naładować aż trzeba patrzeć ile miejsca na przyczepie jest bo inaczej pałąki wygina albo sznurki rwie. Ładowność siana ok 2 tony i żadna przyczepa nie przystosowana do sianokiszonki nie załaduje tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja mam typowa do siana, masa 1750 kg i krone na tandemie ok 4.5 tony,  w obie biore podobna ilość, krone rozlancza posow tasmy gdy siano dochodzi do dolnego walka, wiec tyl przyczepy nie jest pelny, takie zabezpieczenie żeby nie wypchnąć walkow.  na żadna z nich raczej 2 tony suchego siana nie wezme, watpie czy na jaka kolwiek da się tyle wziasc, no chyba ze nie jest doszuszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ja mam kemper 4 t bez wałków myślę że waży z 2 tony bo przy 7211 jej nie czuć za bardzo i deutz 8 t na tandemie z wałkami i myślę że 3 tony waży  :huh:  a może i 4 ale siana trochę wchodzi na obie suchego bo mogę ładować na full , zgniot taki że można chodzić po wierzchu podobnie jak balot

 

a może i przesadzam może tylko 1,5 t wejdzie wchodzi ok 0,5 ha na jedną to ile to ton :huh:

raz miałem w kemperce zamiast koła balonowego zwykłe 10-15 i przysiadło pod ciężarem siana

 

PS W deutz mam przed wałkami tylko czujnik napełnienia (że przy wałkach masa) i kontrolkę nic sie nie wyłącza napęd

i pare razy przedobrzyłem i się wałek ukręcił <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zależy jaka trawa, pol ha to może być tona siana, a może być tez 3 tony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ahme999
      Czy ktoś kupował już rolki podporowe do noży przycepy samozbierającej KRONE od tego producenta? Wydają się wygladać na porzadnie zrobione a i cena to połowa oryginału.
      https://www.olx.pl/d/oferta/rolka-noza-rotora-przyczepy-samozbierajaca-krone-rx-mx-zmontowana-CID757-IDZlpNj.html
       
    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj