magnum123

Jeżyna- kolczasta, leśna.

Polecane posty

magnum123    288

Psiadam działkę na której obrzeżach występuje ta roślina i tu pojawia się problem. Nie mogę sobie z nią nijak poradzic ( wyeliminować jej). Rosnie bardzo intensywnie zajmując coraz większy obszar, pojawiają się nowe ogniska z młodymi roślinami które po jednym roku  zagłuszają wszystko co obok rośnie. Walczę z nią już kilka lat bez większego skutku. Co roku niszczę ją poprzez bronowanie ale ona odrasta bo zniszczeniu ulega tylko łodyga a w ziemi pozostają kłącza które potem puszczają nowe pędy. Próbowałem już te młode wschodzące rośliny opryskać . Pryskałem glifosatem, chwastoxem i mieszankami tych oprysków bez żadnego skutku. Może ktoś miał podobny problem i z nim sobie poradził bo ja nie mam już pomysłu co z tym zrobić. W jaki sposób można tą roślinę skutecznie zwalczyć. Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Glebogryzarka pług itp odpada bo tam jest masa kamieni cegieł, jakieś fundamenty (miejscami). Glebogryzarka dodatkowo by posiekała kłącza i było by tego jeszcze więcej bo to się łatwo przyjmuje jakiś korzonek kawałek kłącza i rosnie. Tych odrostów łodyg są tysiące więc wyzbieranie tego nie realne w ge wchodzi jedynie oprysk myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Spróbuj Aminopielik, a jak on nie da rady to trzeba spróbować Starane. Trochę drogi, ale dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Spróbuję choć kiedyś też pryskałem albo starane albo mustangiem, nie pamiętam dokładnie ale tylko lekko zmieniło kolor i rosło dalej. Zastanawiam się nad fazorem, strasznie drogi ale może zasuszy albo zrobić mieszankę wszystkiego co pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Fernano forte  środek podobny do starane ale z dodatkową substancją, typowy na łąkę, i dać podwójną dawkę.70 zł/l

Ale zastanawiał bym się poważnie nad środkiem Glean 75 w mieszance  z starane lub Fernando, a nawet aminopielikiem.

Chodzi o to że Glean jest środkiem długo zalegającym  w glebie, czyli długo działa i nie dopuści do otworzenia się rośliny,  a starane niszczy od razu glean podtrzymuję działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj