Polecane posty

Jaro1234    6

Witam orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?

Chodzi mi o 3m;)

Edytowano przez Jaro1234

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

do agregatu przedsiewnego, bo mam packera ale cały zestaw jest troszkę zaciężki do mojego farmerka, zestaw bez zboża waży 1100 kg gdy siewnik jest na full zasypany i nie mam ładowacza to czasami buja a pola mam górzyste i boje się żeby nie położyć cigniczka i tak zastanawiam się czy go nie wymienić na coś lżejszego dlatego pytam o wagę


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Packera jest najcięższy przynajmniej powinien. Rurowy lżejszy ale może coś takiego 

ponoć nieźle uprawia. Ewentualnie strunowy ten będzie zdecydowanie najlżejszy ale czy będziesz zadowolony z efektów to wątpię. Popatrz sobie u tego producenta po filmikach, jest tam taki gumowy coś ala crosskill ( ma być samoczyszczący ale wagi to nie znam). Rurowy zależnie od wykonania powinien być naturalnie lżejszy od tego co masz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Znajomy wczoraj przyprowadził agregat z dwoma wałami strunowymi i zobaczymy na wiosne jaka będzie różnica między moim packerem a jego strunowym, a dziś jadę zobaczyć rurowy, gościowi brona wirnikowa się rozsypała i ma wał za pare groszy do sprzedania wiec wezmę i zobacze jak to wszystko będzie wyglądalo


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dużo osób wybiera wały rurowe w aktywnych agregatach gdy boją się o masę zestawu lub mają lżejsze w uprawie gleby. Cały czas w kręgu zainteresowania mam tą bronę wirnikową i jak się dowiadywałem to warto mieć dwa wały - na wiosnę rurowy a jesienią packera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Zamontuje raczej rurowy a packer zostawiam, nie będę go narazie sprzedawał, zobaczymy jak rurowy sobie poradzi:) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

    • Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
    • Przez mustafakali
      Myślał ktoś z was o wykonaniu takiego wału z rury kanalizacyjnej karbowanej i czy to w ogóle zda egzamin?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj