Reko232

cielaczek i jego duży brzuch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Reko232    0

Witam. 23.12.2014r zakupiłem byczka juz miał w momencie zakupu większy brzuch ale teraz to ma juz naprawdę duży bębenek :) czym moze być to spowodowane? jak zaradzić? czy to mu przejdzie? byczek ładnie pije :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reko232    0

daję pić siemię z preparatem mlekozastępczym do tego do woli ma mieszankę z ospą i otrębami i sianko :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

klepnij go po brzuchu jeśli jest tam dużo powietrza to wzdęty jeśli nie ma to nie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 Na wzdęcia u takiego cielaczka dobry jest kwas mlekowy, podawaj mu przez kilka dni niewielkie ilości wlewem do pyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

poczytaj tematy - żywienie cieląt, preparaty mlekozastępcze dla cieląt oraz jak zwalczać biegunkę tak naturalnie bez leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Rozmasuj mu porządnie brzuch i powinno przejść bo taki stan z nadmierną ilością gazów nie jest za dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Polecam dobry sposób daj setkę wódki, bimbru co tam masz na 400kg wagi pomaga na wzdęcia u bydła bo już nie raz tak robiłem i pomagało. Dodam że te proporcje podał mi weterynarz więc nie jest to sposób wyssany z palca. Podaj mu butelką najlepiej


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

mam podobny problem tylko że u kilku sztuk w wadze 150 kg a reszta cielaków ok to samo jedzą ,czasami wyglądaja tak jak by mialo zaraz ich rozerwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli są wzdęcia to z lewej strony cielak ma brzuch jak balon- od kręgosłupa i miednicy ta strona jest bez żadnych zagłębień, i jak uciskacie pięścią w tzw. dołek głodowy to nie robi się wklęśnięcie.Cielak obżarty też może mieć brzuch jak balon, ale powyżej kości miednicy iprzy kręg.lędżwiowym widać lekkie zagłębienie, które jest większe jak strawi część pokarmu. Jak wciśniecie pięść w ten dołek głodowy to po chwili poczujecie jak coś wypycha pięść , to tak pracują żołądki.Cielaki w wadze 150 kg to już żarłaki i niektóre wyglądają jak krowy na ocieleniu.Taka ich uroda w tym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez everto
      witam, 
      jestem ciekaw waszych przepisów na śrutę. Obecnie dajemy pasze pełnoporcjowe gotowe ale ich cena skłania mnie do zakupu mieszalnika i robieniu samemu. Podajcie tu tylko swoje przepisy na pasze tj. ile % i czego. Piszcie również wasze opinie na ten temat.
    • Przez JarekBazydlo
      Co powiecie na temat Lizyny dla opasów? Mam dostep do moczniku ile go dac na 600 kg paszy? Pasza sklada sie : owies 250kg + pszenżyto 170kg + jeczmien50 + otreby 30kg + śr. rzepakowa 50kg + śr. sojowa 20kg + śr. słonecznikowa 20kg do tego  wit. A, E i D do tego premiks LNB 2kg. Premiksu powinno sie stosowac 8kg na 2tony paszy bo jest strasznie mocny:P Moje opasy dostaja jeszcze codziennie siano, 2 razy śrute po 2kg na sztuke do tego wysłodki buraczane około 1kg na sztuke (wysłodki suszone rozrabiam z ciepła woda + nieduzy dodatek melasy)  oraz oczywiscie slome owsiana oraz zytnio do woli. Teraz własnie chce dodac jeszcze lizyny oraz mocznik do paszy. Co o tym wszytkim powiecie? 
    • Przez karolursus2812
      Mam do was pytanie zamierzam w tym roku zrobić sianokiszonkę z 2 ha łaki dla 8 szt bydła jak na razie nie wiem ile trzeba czekać żeby dobrze ukisło i żeby bydłu nie zaszkodziło czy jakieś preparaty się stosuje czy tylko po prostu zwykłego balota owinąć filią i go zostawić
      Proszę  o odpowiedzi ponieważ nie wiem dokładnie gdyż sianokiszonkę robię dopiero 1 raz
    • Przez Sethlinia
      Studiuję Zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, w przyszłym roku będę pisać pierwszą swoją pracę, tj. inżynierską odnośnie żywienia zwierząt hodowlanych, w tym bydła Mięsnego/mlecznego). Temat pracy dotyczyć będzie zastosowania wytłoków (głównie z jabłka, ale innych również w mniejszym stopniu, głównie dla porównania), a nikt inny się nie orientuje lepiej w tym, czym żywi zwierzęta oraz jaki ma to na nie wpływ, jak sam hodowca, więc moje pytanie brzmi: czy mają Państwo może dostęp do informacji odnośnie składów chemiczno-pokarmowych wytłoków (tych, które Państwo wykorzystują u siebie), może procentowego ich udziału w ogólnej dawce pokarmowej, efektów jakie spowodowały tego rodzaju dodatki do paszy...
       
      Na pewno jako hodowcy mogą mieć też Państwo kontakt ze Związkiem Hodowców Bydła, gdzie mogą być dostępne podobne dane, np. statystyczne zużycie odpadów owocowych na gospodarstwo, i co najważniejsze: efekty produkcyjne. Czy mają może wpływ na przyrosty (albo nie, to też jest jakaś informacja), czy ich brak/obecność w paszy wpływa np. na lepsze/gorsze trawienie, przeżuwanie, produkcję śliny podczas przeżuwania. 
       
      Przeczytałam już na Państwa forum tematy zahaczające o temat wytłoków, jednak niestety, na potrzeby pracy, dane jakich potrzebuję muszą być dużo bardziej precyzyjne, najlepiej oparte - może na badaniach, może na poradach Ośrodków Doradztwa Rolniczego lub po prostu poparte własnymi wynikami produkcyjnymi (czy to przyrosty, czy to mleczność lub jakość mleka)?
       
      Innymi słowy, jestem otwarta na każdą możliwą pomoc.

      Prosiłabym również ew. Administratora o pomoc "forumową", tzn. jako że moja praca dotyczyłaby różnych gatunków zwierząt, a sekcje "żywienia" są u każdego gatunku oddzielnie (a nie chcę SPAMować na forum tymi samymi postami w wielu miejscach), istnieje jakiś dobry sposób na rozwiązanie tego problemu? Czy jednak umieścić w każdej sekcji podobne treścią pytanie i nie stanowiłoby to przeszkody?

      Z góry dziękuję i pozdrawiam
       
      Joanna
    • Przez MafiaDG
      Witam dzisiaj pierwszy raz dałem moim rocznym byczkom sianokiszonkę w belach (w podwójnym worku) udała się nic nie spleśniało itp. Po zadaniu sianokiszonka znikała w oczach nic ino się cieszyć ale mam dwa pytania odnośnie jej czy warto posypywać śrutą z żyta 35% , jęczmienia 35% , pszenicy 30% na 5 szt. posypałem z 5-7 kg jej i drugie pytanie : od którego miesiąca życia cielaka można zaczynać stopniowo zadawać sianokiszke ? Z góry dzięki za mądre odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj