Adam32Tcz

Cysterna kolejowa jako zbiornik na gnojowicę bydlęcą

Polecane posty

Adam32Tcz    0

Witam

Zastanawiam się czy taka cysterna kolejowa 60.000 l była by dobra do przechowywania gnoowicy bydlęcej z bezściołowego, rusztowego systemu chowu.

Wypiszcie zalety i wady takiego pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

Znajomy załatwił sobie zbiornik z jakiegoś zakładu 40 000 litrów, zakopał koło domu i uzytkował jako szambo, powiercił jeszcze otwory, żeby coś tam się rozsączyło.

Przez 15 lat to użytkował i nie pompował ani razu. Potem zrobili kanalizacje i to już tak zostało w ziemi, miał wykopać i na złom odwieść, ale zawartość go przeraża :)

To tak z innej beczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

ja bym sie wcale nie zastanawiał, szczelne na pewno będzie :)


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

znajomy kiedyś miał zrobione szambo na gnojówkę z starego  silosa na cement ( bodajże 20 m3 albo więcej ) w starej oborze - zaczął rozbudowywać oborę i musiał przenieść zbiornik dalej jak zaczął odkopywać to sie przeraził całe dno było skorodowane - jak wyciągną to zawartość której sie niedało wybrać to wszystko zostało w dziurze :pp ten zbiornik był zakopany tak z 10 lat minimum to była cienka blacha jak na silos do cementu :) cysterny sa na pewno z lepszej blachy i jak nie bedziesz ruszał go to posiedz na pewno ładnych paręnaście lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

Taka cyserna koszuje około 20.000 zł, koszt budowy zbiornika na gnojowicę, pewnie podobny jak nie większy.

Grubość ścianki ma być 7mm a waga całego wagonu 23t, samej cysterny to coś około 12t (chyba)

Zaletą takiego rozwiązania byłoby to że zawsze można to przenieść albo sprzedać (betonu nie sprzedasz i też nie przeniesiesz ) ;-)

Gdyby policzyć to nie wiele by człowiek stracił, jak by chciał coś zmienić, czy musiał sprzedać na złom.

 

Gdyby wypełnić taką beczkę gnojowicą, to co by się stało w zinę? :-) Oczywiście beczka by nie była wkopana w ziemię.

Ma ktoś do czynienia z gnojowicą bydlęcą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

jeszcze powiedz że cały wagon postawisz koło obory :)

 

w zimie całe nie zamarznie, ale przy ściankach na pewno, jeżeli to będzie pojedyncza ścianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

:-) wagon nie, pewnie podstawę będzie trzeba wylać. a to zwiększa koszty.

Mam nadzieję że nie rozsadziło by jej.

RSM nie zanarza, robi się kasza. W gnojowicy jest mało azotu ale zato dużo włukna, pewnie zrobiłaby się poduszka u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

to masz taki spadek ze możesz postawic wagon na "ziemi" czy bedziesz w jakis sposób przepompowywał ?? zawsze można troszkę ocieplic wagonik :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

Temat ten powstał żeby nie strzelić jakiejś gafy.

Też tak myślałem że możnaby trochę ocieplić jak co.

Jeżeli byłaby na wieżchu to oczywiście jakaś pompa z mieszadłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

Właśnie się dowiedziałem że ta cysterna to waży tylko około 4 ton :-( czyli 20.000 zł to drogo za taką cysternę, myślałem że jak co, to po cenie złomowej chociaż połowa się zwruci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfeusz31    0

a ile masz tego bydła? weź pod uwagę że będziesz miał gnojowice którą musisz mieszać bo inaczej za 3 lata nie będziesz już miał tej pojemności chodzi mi o to że nie widzę w tej cysternie możliwość mieszania tej gnojowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

Masz rację, też o tym myślałem. Pewnie jakąś pompę by trzeba zastosować, to by się wszystko dało zrobić.

Myślałem żeby było tak na 30 sztuk, 35 żeby był zapas. 60 000 l to jednak może być mało, nie liczyłem jeszcze ale jak wiesz mniej więcej ile powinno być to mi napisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj