bonek1111

Mega 204 II vs 98 vx

Polecane posty

bonek1111    20

Witam , zastanwaiam sie na kombajnem , napewno ze stajni claasa . I teraz mam pytanie mam do wyboru te 2 włąsnie modele , tylko tak:

-mega 204 II 96r 4,5m 2700mtg

-dominator 98 vx 99r 4,5 2400mtg

oba kombajny w podobnej cenie. Wiem ze wydajnością Mega bd większa ale i spalanie pewnie też , kawałki mam takie po srednio 2/4ha . Problem jest tylko w tym ze nie wiem czy zdecydować sie na starszą Mege z wiekszym przebiegiem , czy kupić za te same pieniądze nowszego 98 vx . Wiadomo ze kiedyś też przyjdzie go sprzedać i większym zainteresowaniem bedzie pewnie cieszył sie 98 vx.

prosze o jakąś pomoc w tym temacie z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

dobinator 98 jest dobrym kombajnem ale o serii vx słyszałem różne opinie osobiscie nie miałem z nią styczności

mega to wg mnie bardzo dobre maszyny. ale czy przebiegi obu kombajnów o których mówisz są realne?

jeżeli tak podobnie jak ty miałbym problem z decyzją :) jednak na mniejsze kawałki sprytniejszy jest 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKT6050    11

Ile rocznie będzie miał do koszenia?

Myślę że dominator 98VX  będzie bardziej odpowiedni.

Obejrzyj oba dokładnie i porównaj, co było w nich robione np. czy tłumiki  mocno  wypalone, czy miały coś malowane, czy hydrostaty dobrze chodzą...  

Ja mam podobnego Claasa 88sl maxi jeśli masz pytania pisz. :)

Edytowano przez PIOTREKT6050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonek1111    20

do koszenia lekko ponad 30 ha , ale gospodarka prężnie sie rozwija i jest coraz wiecej do roboty , duzo bd usług mysle ponad 100ha . Mega może być niby mniej wytłuczona bo jest bez sieczkarni . Jaką wydajność osiągają oba te kombajny ? i czy 88 jest naprawde gorszy przez to ze ma krótsze klawisze ? miał takiego 88 moj wuj i przy lekko wilgotynym gubił , a mowią ze dzięki APS przy wilgotny mozna osiągnąc lepszą wydajnośc bez straty ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Ja posiadam 88sl maxi i nie zauwazylem żeby gubil ziarno a wilgotnego zboza nie mloce. Staram się nie przekraczać 10ton pszenicy na godz ale może gdy szlo 12ton na godz to pewnie by gubil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mnie ciekawi jakie są różnice miedzy Dominatorem a Megą, bo dane techniczne mają bardzo podobne do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

No i kupiłeś któryś? Stoję przed podobnym dylematem, tylko u mnie Mega 204 I albo 98 Maxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonek1111    20

no i wybór padł juz tydzien temu , teraz pytanie czy posiada ktos w pdf instrukcje obsługi i napraw w pdf moze ?do megi 204 II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

No i którą kupiłeś? Wiele dałeś? Jaki heder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonek1111    20

Mam jeszcze jedno pytanie , gdyz w kombajnie nie była bordinformator-a ale sprzedawca dał mi go gdyż powiedział ze jest uniwersalny , z tego komputerka wychodzi kostka ale nie wiem gdzie  podłączyc, gdyż w słupku w srodku nie ma żadnego gniazda , i teraz pytanie do forumowiczów , czy jest możliwość podłaczenia tego komputera ? czy jest wgl schowana pod konsolą pod bezpiecznikami ta kostka w ktorą mogłbym wpiąć ten komputer ?

z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Powiem Wam jako użytkownik i poszukiwacz Claasa tak:

- strasznie ciężko najechać ładnego Claasa z końca lat 90tych, a jak już jest, to ok. 200 netto,

- silnik za kabiną to wcale nie jest plus tych kombajnów i niech mi kto mówi, co chce, ale nie ma jak silnik za zbiornikiem,

- jeżeli z jakichś przyczyn powstanie pożar w sekcji silnika, to kombajn wygląda zazwyczaj tak i nadaje się na zlom http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/517991-claas-dominator-86/     (znam z doświadczenia własnego niestety)

- ma kilka fajnych rozwiązań, ale niektóre rozwiązania są gorsze, niż w Bizonie....

- jak układ chłodzenia po latach stanie się mniej wydajny, to trzeba codziennie czyścić chłodnice, a jak jest w miarę wydajny - to co 2 dni.

- jak się zapowietrzy na polu (rzadko, ale czasami się zdarza), to przynajmniej godzina z głowy, zanim się do komory silnika da wejśc, a jak się da, to najlepiej mieć starą kołdrę albo zimową kurtkę pod kolana ze sobą,

 

Plusem jest w miarę dobra dostępność części (ale niezbyt dobrej jakości - zamienniki), oraz odsprzedawalność - Claas to towar chodliwy, więc jaj ktoś wymęczy swojego Claasa, to ma pewność, że go sprzeda za dobre pieniądze, bo ludzie myślą, że Claas może mieć 30 lat i będzie działał jak nowy, a to nieprawda  (znam z doświadczenia własnego niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj