Polecane posty

pawelpit385    0

Witam.Mam zamiar kupić ten traktor,co sądzicie o nim czy jest do dobry wybór jest to skrzynia 16+16 posiada on pneumatykę,oraz przedni TUZ cenka to ok 37 tyś. zł  :)

post-126928-0-07068700-1419080988_thumb.jpg

post-126928-0-69116100-1419081213_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Z wyglądu nawet całkiem. Buty igła. Oglądałeś go dobrze? sprawdziłeś skrzynie, silnik, ehr? Cena dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Tak,dziś byłem go trochę wypróbować zaczepiliśmy dużą przyczepę tamdem biegi na początku wchodziły tak sobie ale po przejechaniu jakiegoś odcinku drogi było już o wiele lepiej.Dobre jest to że ten traktor nie był w ogóle przygotowany do sprzedaży tzn. było widać każdy wyciek i tak na pewno poci się orbitrol i leci paliwo z pompy paliwowej ,nie działa kontrolka od przyspieszacza (ta z ikonką zająca) sam przyspieszać chodzi super,także EHR działa ,przedni napęd załącza i rozłącza pod obciążeniem.Może tylko jedna rzecz mnie interesuje gdy go odpaliłem to przedni napęd był załączony normalne ,ale po ruszeniu i osiągnięciu prędkości 14 km/h powinien się rozłączyć a ta kontrolka paliła się cały czas -_-  :) ale za 36500zł to chyba dobry wybór   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie jest tak żle, troche kosmetyki i bedzie służył. Dojdziesz sam co i jak. To nie nówka, jakiś wyciek sie znajdzie ale to tylko drobne wycieki. Wazny jest silnik, skrzynia i pompa-ehr.  Zaglądałeś pod maske do rozdzielacza hydr? Tam lubi sie rozszczelniać i cieknie olej. Napęd przy opaleniu jest załączony( załacza sie tez awaryjnie jak coś sie psuje w napedach i tak zostaje) ale przy wciśnieciu hamulca i pstryczka od napedu powinien sie wyłączyc. Pierwsze hamulec drugie pstryczek napedu. Moze elektrozawór pod podłogą nie łaczy. A tak w ogóle jak jechałeś te 14km/h to wyłączyło napedy ??

A co do ceny to faktycznie dobra. Są ciągniki że nie ma na co patrzec a cena 2x wartość przechodzi :)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

No właśnie nie wyłączyło tego napędu tzn kontrolka (zielona)cały czas się paliła gdy jechałem dodam że na postoju można było ten napęd rozłączyć pedałem hamulca no i guzikiem też

 


No dobrze trochę odbiegłem od swojego tematu,dzięki kolego DamianXXL za opinie postanowiłem że zakupię ten traktor ,mam nadzieję że wszystko będzie OK i będę mógł powiedzieć(napisać) wbrew innym że MF to dobra maszyna  :)  :)  :)

 

Edytowano przez pawelpit385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

jak się przycisnie guzik od napedu dłużej jak 2 sekundy to napędu nie rozlaczy powyżej 14 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mój nie rozłącza napędu nawet jak postoi parę dni gdy włączę napęd powyżej 14km/h czyli komp dostaje sygnał że ma być załączony non stop mimo tej prędkości może w tym przypadku też tak było. Sprawdź jeszcze wałek napędu na tulejce przy przodku czy nie lecą frezy i jak masz jak to zobacz czy luzu na tulei osi nie ma bo ta robota nie należy do przyjemnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W każdym musi sie wyłączyć,jak tego nie robi to albo czujnik prędkości walnięty albo kabelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Ten traktor jest z 1992 roku posiada skrzynię 16x16,co do mtg to ma 8900 ale czy to jest autentyczne to nie wiem ,postanowiłem na niego ponieważ posiadam już też JD 7600 skrzynia nie wiem jak się dokładnie nazywa ale z 5 głównymi stopniami i 4 biegami pod obciążeniem i niby najlepsza w tym modelu,a w ciągu 4 lat użytkowania dwa razy w serwisie i dwa razy po 8000 zł dodam jeszcze że traktor pracuje tylko 300mtg. rocznie także spróbuje z MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Po kupinie takiego sprzetu jest jak z autem sprowadzonym z niemiec. Wszedzie trzeba zajrzeć, sprawdzić i dostosować go pod siebie i swoje oczekiwania, nie jest to nowy sprzęt zawsze coś sie znajdzie ze bedzie wkurzać  :D  Co do napędu posprawdzaj elektromagnesy pod podłogą być może wtyczki mają zieleń i nie funkcjonuje. W moim 3060 jak tylko wyjade na asfalt i bujne sie troche to rozłacza bez problemu ale zawsze wyłączam naped jeśli nie jest potrzebny bo po co skoro jade na pusto lub bez wiekszego obiążenia. 

Sprawdziłeś blokade mostów?

A co do MF serii 3xxx tez miałem obawy ale tutaj znalazłem pomocne info i jestem zadowolony także ty napewno tez bedziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj