zelazny

wykaz roślin strączkowych na 2015

Polecane posty

zelazny    0

Czy jest już znana lista roślin strączkowych które zostaną objęte wsparciem dla roślin wysokobiałkowych na 2015 r ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,agencja wysyła do każdego rolnika książeczki wykaz norm i wymogów obowiązujących od 2015 r. ja kilka dni temu takową otrzymalem, gdzie wszystko jest opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Witam,agencja wysyła do każdego rolnika książeczki wykaz norm i wymogów obowiązujących od 2015 r. ja kilka dni temu takową otrzymalem, gdzie wszystko jest opisane.

 

my jeszcze nie dostaliśmy a łubin jest w wysokobiałkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a czy ktoś kto otrzymał instrukcje mógłby napisać czy jest tam wyka z rośliną podporową?

w projektach była sama wyka, ale takiej nie sposób uprawiać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wyłącznie kosmatą można wysiewać z rośliną podporową, chociaż jeśli jara była uprzednio dopuszczalna w mieszance, to teraz też jest szansa

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

poprzednio była ogólnie wyka z rośliną podporową. w obecnych projektach, zarówno ozima jak i jara były wymienione same. tylko jaki jest sens skoro uprawa np, jarej  bez podpory to więcej kłopotu niż pożytku..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

poprzednio do kosmatej nie było dopłaty wcale, gdyż zasadniczo jest to chwast, jaką stosujesz roślinę podporową? jakie mieszanki wysiewasz z wyką jarą (ilości kg/ha)? czy nadaje się ona na coś poza poplonami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

No własnie jak to jest z ta wyka teraz jest dopuszczona z roslina podporowa czy nie? ma ktos informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

poprzednio do kosmatej nie było dopłaty wcale, gdyż zasadniczo jest to chwast, jaką stosujesz roślinę podporową? jakie mieszanki wysiewasz z wyką jarą (ilości kg/ha)? czy nadaje się ona na coś poza poplonami? 

owies i pszenica,  wystarczy 10 kg/ha wyki + 150-200 zboza, ziemia robi się taka puszysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

No własnie jak to jest z ta wyka teraz jest dopuszczona z roslina podporowa czy nie? ma ktos informacje na ten temat?

według projektu rozporzadzenia dot. wysokobiałkowych dopuszcza sie uprawe wyki siewnej z rosliną podporową, czyli jest gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a czym póżniej takie zboża opryskać od chwastów mam na myśli wyka+pszenica lub wyka+pszenica +owies lub mieszanka z jeńczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj