tomek9456

budowa obory bydło opasowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek9456    0

Witam, tak jak napisałem w temacie planuje pobudować obore teraz jest zima także najlepszy czas żeby się zoreientować co i jak. Więc tak chciałbym żeby obora miała wymiary 12x25, obornik był by usuwany turem, była by to obora na uwięzi. Powiedzcie mi ile sztuk bydła do takiej by weszło. I tak się zastanawiam jaki był by koszt tego. I co myślicie na temat pobudowania takiej obory przez firmę zajmującą się tym i wiadomo byłaby to obora wtedy bardziej blaszana i oczywiście ładniej by to wyglądało. Co do szerokości obory to myślę że 12 metrów wystarczy (bo 3 metry dałbym na korytsz paszowy, po 1,80m na legowiska po obu stronach co daje 3,60m i reszta została by do podzielenia na dwie strony na miejce na obornik). Powiedzcie co myślicie na ten temat, z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Korytarz paszowy jest taki, że wjedziesz ciągnikiem z turem np. z balotem i rozdajesz pasze widełkami, treściwe ok. 3 kg na raz i tyle sztuk noszone wiaderkami x2 dziennie 365 dni w roku... Za kilka lat co? Radzę Ci zrobić szerszą oborę, i na pewno kiedyś paszowozem wjedziesz i mając nawet 60 lat będziesz trzymał bysie :) Za firmę zwiększają się koszta, ale jakość... Robiona w swoim zakresie wychodzi taniej, ale dłużej i bez dobrego fachowca, który się zna może nie być za ciekawie

co do norm utrzymania zwierząt w podobnych tematach jest wklejona cała ustawa tylko musisz znaleźć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

Spokojnie wiem do czego służy kortasz paszowy. Tylko wiesz z jednej strony zrobić szerszą zwiększają się koszty a z drugiej strony nie bedzie to aż tyle sztuk żeby opłacało się paszowozy kupować bo to wszystko to widaomo wydatki to raz dwa cena bydła jaka jest to kazdy wie i ostatnie to koszt obory mały też nie bedzie wiec wiadomo jakis kredyt trzeba bedzie wziasc zeby go spłacić trzeba poświęcić troszke czasu bo ja nie jestem jakimś ogromnym gospodarzem tylko mam zamiar zdecydowac się na dużą chodowle żeby rozwinąć gospodarstwo i ułatwić sobie prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9456    0

A co do kosztów to jak to może? Jak ktoś budował może coś podobnego to mógłby powiedzieć ile wyniosły go koszty i jak to jest jak pobuduje firma taką blaszaną czy jak pobuduje murowaną i wynajmując fachowców do tego jak mają się koszty tych dwóch możliwości do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  
       
    • Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj