Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam 

 

 

 

      Sprawa przedstawia się następująco:

Rodzice przepisali na mnie działke budowlaną 1,5hektara i rolną 2hektary.

Na rolnej obecnie została wsadzona aronia dzięki zakupionej sadzarce w Hortmaszu, 

jak każdy wie nie jest to mały wydatek. Obecnie sadzarka wykonała swoje zadanie i czeka

na wiosnę.

 

     Nasuneła mi się myśl o wynajmie maszyny dla innych rolników których nie stać na zakup sprzętu.

Obecnie mam zagwostke na temat rozliczenia się z Zus-em i w jakiej formie wynajmować maszyne czy na umowe ???

 

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam Krzysiek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A nie możesz normalnie wynająć tej maszyny na "gębę"? Bez zusów, itp. Wszyscy tak robią :) A jeśli koniecznie chcesz to robić w imię prawa jako porządny obywatel to możesz sobie otworzyć działalność gospodarczą z PKD związanym z wynajmem maszyn i urządzeń rolniczych ale nie wiem czy nie będziesz dokładam do biznesu.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

      W naszym pięknym kraju istnieje coś takiego jak "zazdrość" więc najlepiej się zabezpieczyć przed tego typu zjawiskami, a Zus (Zeus :P) potrafi narobić kłopotów.

Nigdy nie wiadomo kto zadzwoni się zapytać o sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Aronię u mojego sąsiada sadzili  za 1 zł od rozsady. Ukraińcy!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To otwórz sobie działalność gospodarczą i po problemie. ZUS około 400 PLN na miesiąc plus oczywiście podatki :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Napiszcie wszystko co wiecie o uprawie tej rosliny,jaka cena kilograma owoców,jaki plon z hektara itp itd..........
    • Przez DamianO1996
      Witam, czy ktoś z was miał do czynienia z uprawą aroni czarnoowocowej dostosowaną do zbioru kombajnem do porzeczek?
    • Przez kamilus1025
      Czy ktoś użytkuje takie kombajny do zbioru jagodowych ( aronia, porzeczka i w przyszłości agrest takie jak JOANNA 4 z weremczuka, aronoic z karmaszu czy AREK 3 z sfamaszu ? Jak one sprawują się Wam, jak dokładnie zbierają.
    • Przez DUCH1986
      Witam, mam do dyspozycji działkę na której chce wsadzić ok 400 szt. jodły i świerka (kilka odmian). Działka jest położona daleko od gospodarstwa, a poza tym jest to piach i z stąd taki pomysł.
      Ale mam pytanie: czy jeśli za kilka lat będę je chciał sprzedać to nie będzie potrzebne żadne zezwolenie na ich usunięcie? Może powinienem to gdzieś zgłosić? Mają byś sprzedane jako rośliny ozdobne wykopane i za doniczkowane. Plan jest taki że będą kopane po osiągnięciu 1,5-1,8m wysokości/
    • Przez HenioDeutz160
      Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie czy jest firma na podlasiu, która wynajmuje kongskilde stonebear do zbierania kamieni, jeśli tak to jaka jest płatność (za 1 ha czy od godziny) i ile to kosztuje!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj