Tomas2012

Fendt czy John Deere

Polecane posty

Tomas2012    0

Witam mam dylemat, niewiem jaki ciągnik wybrać FENDT 511C , 512 C czy JOHN DEERE 6230,6330 lub 6430. W związku z tym prosze o podpowiedzi jaki ciągnik waszym zdaniem lepszy na ok. 30h jako główny koń pociągowy. Byłbym wdziączny za opinie użytkowników tych maszyn.  Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Główna różnica pomiędzy 6430 a 512C to liczba cylindrów Jd na 4 a Fendt 6. Porównywaliśmy mojego 6430 z 512C kolegi. Fendt w pracy był trochę elastyczniejszy przez dodatkowe 2 cylindry. Co do spalania oszczędny fendt palił więcej w pracach polowych ale za to w transporcie przy zwożeniu kukurydzy na pryzmę okazał się delikatnie oszczędniejszy. Co do parametrów pracy ciągniki na takich samych glebach z podobnym osprzętem osiągały te same prędkości robocze. JD bezie zapewne droższy w zakupie ale Fendt ma droższe części zamienne. Jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne pytania od JD chętnie pomogę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas2012    0

Dzięki za odpowiedż. A mógłbyś mi powiedziec o jakim spalaniu mówimy i na jakich obrotach pracowaliście w polu. A  co sądzisz o JD6230 Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Robiliśmy jedno bardzo dokładne porównanie do pracy inżynierskiej znajomego. JD 6430 i Fendt 512C w orce ziemia klasa 3A.obydwa ciągniki miały zadane obroty na poziomie 1850-1900 obr/min przy orce zimowej z pługami Kverneland ab100 prędkość 8,5-9,5 km/h rozstaw odkładni 52 cm. Spalanie w JD 22l/godz Fendt niecałe 25 l/godz. Przez godzinę obydwa zestawy zaorały ok 1,6 ha. Nawet ciśnienie w oponach było zadane takie samo ale tego już nie pamiętam.

Inne nasze porównania nie były aż tak dokładne ale tendencja była ta sama Fendt w ciężkich pracach polowych spalał delikatnie więcej. Transport fendt był oszczędniejszy o ok 3-3,5 l na godz. ale to mniej miarodajny wynik bo pracowały z różnymi przyczepami o różnych objętościach.

 

Co do 6230 premium bardzo dobry ciągnik jak każdy JD z serii 6030 a wersja premium wiadomo większy komfort. Użytkuję 6430 na 45 ha przy produkcji zwierzęcej i jak na razie jest wystarczający . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Fendt dużo traci na skrzyni Vario po za komfortem. Ja bym pomyślał na doś ze stajni case cvx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas2012    0

A jeśli mialbyś wybierać między jd a fendtem co byś wybrał. Dodam że serwis jd mam ok.15km a fendta ok.10km od domu i posiadam już jd 6200 z turem ale to troche starsza konstrukcja choć jestem z niego zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Ja wybrał bym kolejnego JD. Z prostej kalkulacji niższe koszty utrzymania i serwisowania przy kolejnym ciągniku tej samej marki. Odległość serwisu nie jest rzeczą najważniejszą do serwisu jd wcześniej miałem ok 65 km i przy zgłoszeniu awarii byli tego samego dnia w sezonie. Klika drobnych rzeczy pomogli mi naprawić telefonicznie na polu. Teraz mam 10 km i jest tylko bliżej kupić materiały eksploatacyjne ale tego nie kupuje się co dzień czy tydzień.  

Ni w skrzyni Vario najabrdziej nie podoba się to że w razie jakiejś awarii wymieniana jest cała skrzynia kosztująca krocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj