pawel1290

Rekompensaty strat spowodowanych rosyjskim embargiem na warzywa i owoce.

Polecane posty

pawel1290    0

Proszę pisać co wiecie na temat przyznawanych rekompensat, czy były już u was kontrole i jak to wyglądało. Oferują konkretne stawki za zniszczenie plantacji? Głównie interesuje mnie marchew i papryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie była kontrola ogórków,porobili zdjęcia powypełniali dokumenty i dali mi kopię,kontrolerzy nie wiedzą nic o kwotach.bardzo dużo wniosków odrzucają bo muszą być plantacja nie zbierana,a w okolicy ludzie wyzbierali i jeszcze chcieli kasę od uni wyciągnąć i przez to środki z uni zostały wstrzymane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1290    0

@robo1960 A kazali ci odrazu likwidować plantację? U mnie w okolicy też już sprawdzają i te pola które się nadają są przy nich talerzowane, kapusta głównie :P Zastanawia mnie jak jest z tunelami np bo ich tak szybko zlikwidować się nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

wiadomo coś o stawkach? ci sprawdzający za wiele nie wiedzą.

u mnie była kontrola na kapustę i za 3 dni przyjadą sprawdzić czy zniszczone (kapusta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie ogórki były skoszone kosiarką.mam pytanko komisja dała mi kopie protokołu to czy muszę jeszcze wypełniać jakieś wnioski i wysyłać do agencji,bo dziś sąsiad coś mówił a kontrolerzy nic nie wspominali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Nie wiedzą nic o stawkach , bo te będą uzależnione od końcowego podsumowania ile towaru będzie do kasacji w całym kraju .  Po kontroli i likwidacji jest pewne że coś się dostanie , ale może to być 10 000 a i może być 1 000  zł za hektar  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dziś była kontrol u siostry i pytała się ich i trzeba jeszcze wysyłać jakieś papiery do agencji.ma ktoś namiary na stronę na której znajduje się ten wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piszczu
      Witam koledzy. Jak to jest z tymi dotacjami,jak to wygląda szczegółowo,krok po kroku. Załóżmy,ze chcemy postawić nową obore.Z jakich dotacji wtedy można skorzystać? Jak z tym działac,słyszałem,że potrzebny biznesplan itp.Gdy sie uda to trzeba zaciągnąć kredyt i unia później przelewa jakieś pieniazki? Są osoby które sie tym zajmują i pomagają rolnikom? Czy można łączyć różne "wpsomogi" typu młody rolnik,prow.Czy warto wgl brnąć w dotacje? Milo by było gdby ktoś opisał jak to wygląda krok po kroku :) P.s za komentarze typy "nowy w Internecie" dziękuję :) po prostu jestem ciekawy zdania ludzi którzy mieli z tym styczność.
    • Przez MariuszKlim
      Witam.
      Czy są jakieś pieniążki i w jakiej wysokości na wyposażenia warsztatu w rolnictwie? bez przechodzenia na ZUS na 5 lat bo to wiele pieniędzy zniknie w taki sposób.
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


    • Przez karolinaxx
      Witam
      Czy ktoś korzystał z badań gleby na składniki odżywcze i stworzył do tego mapę ?
      Pytam bo szukam producentów rolnych, którzy takie badania wykonywali i chcieliby się ze mną podzielić. Potrzebuję  badań do pracy inżynierskiej. Proszę bardzo o kontakt.
       
      Pozdrawiam
    • Przez MarcinHelchen
      Witam. Czy zajmuje się ktoś uprawa marchwi w pęczkach? Jeżeli tak to czym to wiążące? I gdzie mogę kupić takie paski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj