cinek8787

Problem z przystawką do sieczkarni :( POMOCY

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cinek8787    0

Witam wszystkich. Mój wujek posiada sieczkarnię claas jaguar i ma problem z hederem cztero- rzędowym ( nie jest to kemper) i spadają mu łańcuchy, które "podają, przesuwają" kukurydzę od noży tnących do ślimaka. Łańcuchy są napięte i nie nachodzą na siebie. Kosi się elegancko i nagle łańcuch spada praca stop i trzeba zjeżdżać z pola :( Proszę o jak najszybszą pomoc bo wujek się strasznie z tym męczy :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

może być tak że łożyska są padnięte na zębatkach które ciągną łańcuch i jest taki moment że zębatka pochyla się na tym padniętym łożysku i łańcuch spada lub łańcuch jest już zbyt rozciągnięty i nie nachodzi dokładnie na zębatkę lub też może być cały uchwyt z nożami na dole wygięty i wichruje się łańcuch i spada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

"dawno dawno temu" miałem Jaguara 690, 6 rzedowa dziobowa przystawka i na dwóch rzedach spadał mi łańcuch wciągający... rozwiązaniem była wymiana 2 kompetów prowadnic łańcuchów ... przy obciążeniu łańcuch się lekko skręcał i nie trafiał na zębatkę. 2x350 zł rozwiazało problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

 mi kiedys zwalił oze 2 razy łancuch  jak napakowąło sie zielska i podbiło łancuch na prowadnicach.  Zeby założyc łancuch zjeżdzacie na baze ? to da sie szybko na polu ogarnac :) tylko kawałek drewnianego słupka trzeba popchnac z przodu  zeby sie łancuch zluzował ustwic łancuch i spuscic napinacz po zabiegu  oczywiscie wczesniej zdjac osłone trzeba i czasem koło zebate z przodu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj