Brykacz

Manometr

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brykacz    2

Więc kupiłem sobie ten manometr http://allegro.pl/manometr-glicerynowy-250-bar-i4476752228.html i muszę do niego dokupić przejściówkę ale nie wiem jaką, dobiorą to w sklepie?

Potrzebny mi jest aby zmierzyć ciśnienie wychodzące z pompy bo dałem jedną podkładkę pod zawór przeciążeniowy i nie wiem czy jeszcze dać dlatego chcę zmierzyć ciśnienie żeby w razie czego nie przedobrzyć.

Gdzie wpiąć ten manometr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Spokojnie dobiorą coś w sklepie. Najlepiej to idź od razu gdzie zakuwają węże hydrauliczne i ci wszystko zrobią co potrzeba. Ciśnienie możesz mierzyć na szybkozłączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Gniazdach hydrauliki zewnętrznej. Możesz też się wpiąć do tego rozdzielacza pod siedzeniem. Jedno wyjście powinno być wolne ale gniazda to lepszy pomysł bo bardziej uniwersalny ten manometr będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Manometr wpinasz w złącze wywrotu jeżeli masz złącze euro to potrzebna tylko taka końcówka : http://allegro.pl/sz...4549496588.html

 

a jeżeli stary typ : http://allegro.pl/sz...4558406807.html + http://allegro.pl/zlacze-hydrauliczne-zlaczka-ab-m12x1-5-m18x1-5-i4537456393.html

(tylko w odwrotnej konfiguracji).

 

Poprawiłem

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

śruba nyplowa jest tak chyba po to aby leciał olej do przewodu a jak się usunie przewód i wkręci redukcje to co będzie źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Gumeczka jest do napełniania manometru gliceryną.

 

Manometr to już jest z gliceryną, gdzieś kiedyś czytałem że ten "cypek" trzeba ściąć po zamontowaniu manometru.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Właśnie, koło tej gumeczki są narysowane też nożyczki jak obcinają tą gumeczkę i coś po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak masz gdzieś niedaleko Grene lub inny sklep z hydrauliką to tam coś dopasujesz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Romek6340 dobrze Ci radzi - poszukaj zakładu gdzie zakuwają węże hydrauliczne, idź tam z tym manometrem i ze szybkozłączem i Ci wszystko dopasują. Ewentualnie jakiś sklep z hydrauliką siłową. Nie kupuj wysyłkowo bo taniej Cię nie wyjdzie a na dobrą sprawę nie wiadomo co Ci przyślą. Ja w zakładzie gdzie zakuwają węże hydrauliczne połączyłem taki manometr jak Twój z trójnikiem w prasie JD550 (gwinty dość nietypowe) i kosztowało mnie to 50 PLN. Może nie tak tanio (chociaż drogo też pewnie nie bo zapłaciłem za końcówkę do manometru 20 PLN i zakucie węża z końcówkami 30 PLN) ale w krótkim czasie i w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Odbiegnę od tematu.

Poszedłem do sklepu co zakuwają węże po przewód do cyklopa 80 cm długości i gość zaśpiewał 52 zł , zaś w lokalnym sklepie za ww. wąż zapłaciłem 22 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Blisko mnie jest sklep "Gałązka" to zobacze tam

 

Ten tekst:

compensation or

anti-condensate

plug-cut off

after installation

 

A czy gdy podepnę manometr przy rozdzielaczy na błotniku to nie zafałszuje wyniku? Czy może gdzieś bliżej go dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Nic nie obcinaj jeżeli manometr ma służyć do pomiarów "ruchomych".

 

Przy opryskiwaczu już kilka lat mam nie obciętą końcówkę i jest OK (jak coś to zrobić już dziurę igłą).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

A czy gdy podepnę manometr przy rozdzielaczy na błotniku to nie zafałszuje wyniku? Czy może gdzieś bliżej go dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj