Polecane posty

stop    95

Zamierzam udoskonalić tradycyjny pług zagonowy Lechia Puchaczów 2+1. Chodzi mi o podwyższenie go przez wydłużenie słupicy. Wpadłem na pomysł aby "coś" podłożyć miedzy słupicę, a ramę i dać 3 dłuższe śruby. Czy korpusy wytrzymają taką modyfikację? Zależy mi na podwyższeniu pługa ponieważ przy orce ścierniska w sytuacji gdy jest dużo resztek pożniwnych pług ulega zapychaniu ;[ . Gdy pług był by wyższy to wydaje mi się, że resztki pożniwne nie docierały by już do ramy, może możliwa była by nawet od razu jednorazowa, głęboka orka po żniwach B) . Zaoszczędziło by się wtedy na pracy i paliwie. Takie udoskonalenie jest istotne z punktu widzenia małych gospodarstw (nie dysponującymi środkami na bardziej profesjonalne rozwiązania :ph34r: :unsure: ) nie posiadających w parku maszynowym brony talerzowej oraz agregatu pożniwnego :( .

Oto przykłady z olx jak można podwyższyć zwykły pług http://olx.pl/oferta...57-ID1UgrL.html

http://olx.pl/oferta...57-ID50Nax.html - "podkładka" miedzy słupicę, a ramę.

http://olx.pl/oferta/plug-4-unia-podwyzszony-i-gwiazda-CID757-ID4jb1j.html - ten to już wiejski tuning na całego, solidnie dociążony. :lol:

Co sadzicie o takiej przeróbce sprawdzi się to w praktyce, długo to wytrzyma - oczywiście grunty bez kamieni? Proszę o porady... mogą być nawet luźne przemyślenia :rolleyes:.

PS. W pługu mam zamontowane listwy ścinające, jednak i tak potrafi się zapchać, nawet przy płytkiej orce. Pług wyremontowany, nowe elementy robocze, ale niestety nie wielka poprawa, kupno nowego pługa narazie odpada.

efd6f0ad8d.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Mam ten sam problem :( dzisiaj jak robiłem podorywkę to dochodziło do tego że co 2m musiałem stawać i wyciągać słomę z pod pługa mam pług UG 3 i też myślę na takim patentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Sam zamierzasz coś pospawać czy oddasz pług do jakiegoś profesjonalnego ślusarza? Ja jak bym dorwał taką "podkładkę" to aby dokupił bym śruby dłuższe i może to by się nie rozleciało. Ile taka przeróbka może kosztować, orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Facet,przecież są do kupienia wysokie korpusy i wcale nie takie drogie.My cztery lata temu zakładaliśmy do czteroskibowego i do trzy skibowego.

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Wiem widziałem ;) tylko że taki komplet to polowa ceny nowego pługa (mam na myśli najtańszy Demarol :lol: ) - wcale nie tak tanio. Pojecie względne na razie wyremontowany pług to jadę po najniższej linii oporu. Zresztą 4 lata temu były inne ceny. :ph34r: Na razie to chcę zdobyć info co i jak.

Duża poprawa po zmianie słupic? Nie zapycha się już tak? Po tylu latach nie żałujesz takiej zmiany... może zamiast 2 pługów było kupić 1 nowy. Powiedz jak to widzisz z perspektywy czasu, bo przyznam brakuje mi doświadczenia.

PS. Są również wersje podwyższane na maksa w kosmos do kuku.... http://otomoto.pl/unia-grudziadz-polski-3-skibowy-do-kukurydzy-A448147.html

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kup pan panie Awemaka 2x40 (prawdopodobnie tylko na zamówienie ) i problem z kryciem się skończy a i na zimową orkę będzie lepiej dopasowany do ciągnika :)

 

  A na poważnie to chyba rzeczywiście nie ma sensu się bawić w podkładki ( chyba żeby np. podłożyć ileś tam sztuk tafli metalu o danej grubości , dać do wywiercenia idealnych otworów i znaleźć śruby odpowiednio dłuższe a najlepiej i twardsze od standardowych ) to wtedy myślę że byłoby ok . Bo jeśli bawić by się w spawanie ramek , albo przedłużek jak w tym max wysokim pługu to obawiam się że później mogą być kłopoty z ustawieniem równo korpusów .

 

  Do tego założyć odkładnie od ibisa ( kiedyś użytkownik @igorass tak zrobił i bardzo chwalił ) ścinacz nad odkładnie i można orać :) 

   ... tylko kwestia kosztów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

poszperaj na zlomie napewno cos znajdziesz chodzi mi o materiaf troche glowa ruszysz i bedziesz mial tani tuning za grosze i robota bedzie szla napewno lepiej te org plugi sa bardzo niskie pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Odświeżam kotleta bo od tamtej pory jednak nic nie zmieniłem z wysokością pługa, a stal tak zdrożała że nowy pług w relacji do sprzedawanych płodów rolnych to abstrakcja. Co radzicie na dzisiaj? Nowe słupice kupić 1024, czy jakiś używany plug wysoki co by orał, a nie redlił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj