kamuil123

Hesston 5670

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamuil123    0

Witam spotkał się już może z takim problemem, a mianowicie prasa nie napina sznurka. Balot po wyrzuceniu jest luzno związany. Oraz jeśli ktoś posiadałby schemat do prasy prosiłbym o wysłanie na e-mail kamuil1234@wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

nie posiadam takiej prasy ale w mojej rivierre casalis jak sznurek był za luźny to wystarczyło podkręcić te blaszki przez które przechodzi sznurek


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W DF też podkręca się blaszki i sznurek jest bardziej naciągnięty ale czy nie masz czasem za mało pokosu w prasie bo jak się uczyłem prasować swoim DF to niekiedy za słabo po prostu bela była ubita (za mało słomy) i efektem tego była luźna, rozlatująca się bela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamuil123    0

Te blaszki przez które przechodzi sznurek są już dokręcone na maksa a sznurek na balocie po wyjściu nadal jest luźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek26    0

Przy igłach które podają sznurek są blaszki trzeba je wyregulować i drugie gdzieś koło siłownika co prowadzi igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

dociągnij blaszki, najlepiej metoda prób i błędów. każdy sznurek idzie inaczej. jeżeli jest luźny tylko na brzegu beli to za mało jest materiału na bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamuil123    0

Blaszki są dociągnięte jak mocno tylko się da. Problem tkwił w blaszkach położonych niżej sznurek wydarł w nich spore rowki. Musiałem je zaspawać oraz wyszlifować. Teraz wszystko działa poprawnie ;). Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez Jano7711
      Witam. Założyłem ten temat, ponieważ stoję przed zakupem prasy i albo będzie to Hesston 5670H albo Rivierre casalis 125. Która z tych pras jest lepsza? Będzie miała do prasowanie zaledwie 15ha więc się nie przemęczy, w tym słoma, siano i sianokiszonka. Proszę o szybką pomoc. Która z nich lepiej "wciąga" materiał? A i jeszcze jedna istotna kwestia, jaki jest rozstaw kół tych pras? (laweta 2m)
    • Przez przemekk800i
      witam wszystkich
      mam mały problem z swoja presa hesston 5650 która nie dawno kupiłem a mianowicie jeden z problemu jest taki ze sznurek jest podawany za blisko konca balotu i u cieka przez co bala sie rozwala i sznurki sie popuszczaja czy jest jakis sposób aby ja ustawic zeby tak z 5 centymetrów zostawiała marginesu w beli dodam tylko ze na komputerze ustawialem i nic to nie daje. drugi problem jaki ja boli jest to ze musze czesto czysc prese bo słoma sie zawija w pasy i strasznei sie grzeje np ostatnio musiałę mczyscic co 3 bele bo juz było słomy pełno czy to jest normalne w tych presach?
      pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Hasandar1
      Witam
      Potrzebuje pomocy odnoście powyższej prasy. Prasuje ładnie słomę, siano. Problem zaczyna się przy sianokiszonce ponieważ zaczyna mi nabierac materiał na wałek ten kwadratowy i prasa staje. Ma ktos pomysł dlaczego? Słyszałem coś o "nożu zgarniającym" lecz u mnie go chyba niema.. Wie ktoś gdzie on powinien sie znajdować lub jak wygląda? Bardzo bym był wdzęczny za ewentualnie zdjecia jesli ktoś mógłby zrobić u siebie.. Prasa jest w bardzo dobrym stanie wiec niechciał bym jej sprzedaważ lecz potzrebuje prasy do sianokiszonki wiec szukam pomocy.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj