nabogato

straty ziarna na wytrząsaczach lexion

Polecane posty

nabogato    0

Jakie mogą być przyczyny gubienia ziarna na wytrząsaczach?? aby nie gubić muszę jeździć bardzo wolno. Słomy jest sporo 4-5t/ha ale i tak wydaje mi się że powiano iść to szybciej. Rożne ustawienia kombajnu nie przynoszą większego skutku. Jedyne czego nie ustawiałem to fartucha za odrzutnikiem, cały czas jest ustawiony luźno w najniżej pozycji. może podnieść go wyżej? macie może jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Dociągnij klepisko... a sugerujesz sie czujnikiem czy sprawdzales straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

klepisko dociągnięte do końca a straty były sprawdzane pod pokosem i do nich ustawiona czułość czujników. Co do ilości strat to zależą one od prędkości z jaką jadę, a jadę powoli żeby nie gubić za wiele. Dodam jeszcze że domłaca dobrze,problem jest tylko z tymi startami. jakieś pomysły?

Edytowano przez nabogato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

6,60 i żeby nie gubić ładnego ziarna tylko jakieś śmieci jadę maksymalnie 3 km/h plon 7-10 ton z hektara

Edytowano przez nabogato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

a podaj jeszcze jaki model masz tego lexa? może masz cepy do roboty? zerknij w jakim są stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

lexion 460 cepy wyglądają dobrze klepisko czyste. Zastanawia mnie czy ten fartuch ustawiony na samym dole nie robił kup, ale nie wydaje mi się bo podnosi się dosyć lekko, wiec słoma powinna się przecisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

a to kombajn nowy czy wiekowy

bo u mnie kosił sąsiad clasem 78 1 godz i nakosił mi 10 ton pszenicy i żadnych ziaren na polu nie znalazłem

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

jak masz pszenice około 10t niepopedzisz,przy takim plonie i jeszcze niezbyt dobrej słomie 470-rotory ja musiałem zejść poniżej 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

Wydaje mi się że to i tak za wolno, czy możliwe że przyczyna leży w braku wytrząsaczy intensywnych?? chodzi mi o te palce rozluźniające słomę nad wytrząsaczami. Czy one były by aż tak ważne? Czy wszystkie kombajny je mają i czy może ktoś może ma porównanie w koszeniu z i bez nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Myślę, że są dość pomocne, aczkolwiek nie mam porównania.

A słoma z kombajnu wypada takimi plackami czy ładnie się usypuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nabogato    0

nie zauważyłem żeby robił jakieś kupy. Spróbuje podnieść wyżej fartuch może to coś pomoże. Mam jeszcze jedno pytanie jaki wysoki karb mają nowe cepy? bo moje mają 6 minimetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

a zatem i ja odnowie temat mam lexa 460 99rocznik z hederem 7,5m sasiad ma mege 218 i mamy te same problemy straty na wytrzasaczach dodam ze jak pokazuje na monitorze tak i leza ziarna za kombajnem faruch wisi swobodnie wytarty to on nie jest klepisko dociagalem na tyle zeby nie lupal ziarna a wciaz nic.dodam ze u nas sa ziemie lekkie 5-6 klasa zbiory max po 4 t pszenzyta z hektara ma ktos jakies pomysly co by tu poprawic zeby mniej gubil? jezdze umiarkowanie mi sie wydaje tak od 4km/h gora do 5.5km/h moze ktos cos doradzic? temat cepow raczej odpada bo sasiad przed zniwami zakladal nowe a jak patrzylem to u mnie wiele gorsze od nowych nie byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIKTOR7    0

a zatem i ja odnowie temat mam lexa 460 99rocznik z hederem 7,5m sasiad ma mege 218 i mamy te same problemy straty na wytrzasaczach dodam ze jak pokazuje na monitorze tak i leza ziarna za kombajnem faruch wisi swobodnie wytarty to on nie jest klepisko dociagalem na tyle zeby nie lupal ziarna a wciaz nic.dodam ze u nas sa ziemie lekkie 5-6 klasa zbiory max po 4 t pszenzyta z hektara ma ktos jakies pomysly co by tu poprawic zeby mniej gubil? jezdze umiarkowanie mi sie wydaje tak od 4km/h gora do 5.5km/h moze ktos cos doradzic? temat cepow raczej odpada bo sasiad przed zniwami zakladal nowe a jak patrzylem to u mnie wiele gorsze od nowych nie byly.

Masz zainstalowany CEBIS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10
Dnia 31.07.2014 o 22:47, nabogato napisał:

..., czy możliwe że przyczyna leży w braku wytrząsaczy intensywnych??

Wytrząsacze intensywne są  bardzo ważne Mocno rozluźniają i przetrząsają słomę. Jeśli chodzi o fartuch to powinien w zbożu być opuszczony swobodnie. Ma on chronić przed odpryskiem ziarna z klepiska na wytrząsacze. Podnosi się go wyżej jeśli jest dużo ciężkiej, przerośniętej i długiej słomy.  Można też założyć tzw. koniki ( dodatkowe kaskady ) na wytrząsacze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Tak ale jeżeli mamy za mało otwarte sito dolne lub bardzo ootwarte gorne sito to dużo ziarna trafia spowrotem na bęben młócący nie potrzebnie obciążają wytrzasacze...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

U mnie problemem był brak przetrząsaczy intensywnych założyłem jeden używany i widać sporą poprawę. Teraz założę drugi albo wsadzę walec z palcami  z nowszego lexiona. ( w nowszych jest tylko jeden walec z palcami który ponoć robi robotę.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj