wlazly68

Ku przestrodze john deere 6400

Polecane posty

wlazly68    0

Na początku tego roku kupiłem JD 6400 z 1993 za 55tyś. Wszystko ładnie pięknie woziłem nim kiszonkę trochę w transporcie jak to w zimę nie było dużo roboty. W końcu na wiosnę zapiołem pług przejechałem parę razy i zaczął się grzać nierówno chodzić. Od razu wyczułem że coś z silnikiem nie tak. U mechanika okazało się że wał ma luzy na panewce i jest obrobiony. Silnik był na pewno przegrzany a może nawet jeździł bez oleju. Koszt naprawy mojego nowego nabytku wyniesię mnie około 10tys. Piszę ten post dla tych którzy chcą w ciemno kupować takiego jaśka trzeba każdy zakup dokładnie sprawdzić bo można się ostro naciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak na oględzinach sprawdzisz luz na panewkach ???? tak już jest, że albo będziesz miał szczęście albo nie a usterki ujrzą światło dzienne dopiero podczas pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No niestety, to jest 20 letni ciągnik po różnych przejściach.Kto wie co kupuję, jak się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

to już wiesz dlaczego go sprzedał...wydawało mu sie za dużo pewnie za remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dlatego ja zawsze kupuje u znajomego handlarza. Każdy traktor czy maszynę można przed kupnem wypożyczyć i sprawdzić w polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Słyszałem ,że gdy ludzie nie mogą spłacić kredytu i wiedzą że zabiorą im ciągnik to spuszczają olej, ciągnik chodzi tak pare godzin i z powrotem go wlewają. ;)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

aj nie przesadzaj nie dales za niega 150 tys tylko 55 zrob szlif wsadz nowe panewki a przy okazji pierscienie i wyniesie ciebie 4-5 tys a u mechanika to juz 10tys A i unikaj ciagnikow ze sprzeglem hydraulicznym tam to dopieru bys przezywal jak bys musial 20 kilka zabulić za sprzeglo !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Słyszałem ,że gdy ludzie nie mogą spłacić kredytu i wiedzą że zabiorą im ciągnik to spuszczają olej, ciągnik chodzi tak pare godzin i z powrotem go wlewają. ;)

 

tylko po co? żeby zrobić na złość bankowi czy temu, kto ten ciągnik kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

No niestety takie są uroki kupowania używanych ciągników. Albo kupujesz w lepszym stanie zwracając mniejszą uwagę na cenę, albo szukasz promocji i potem to co zaoszczędzisz wkładasz w naprawy i zamiast pracować ciągnik stoi w warsztacie. Ja bym powiedział że jak ktoś nie ma tych 60- 70 tyś to lepiej niech się nie pcha w tą serie JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

 

tylko po co? żeby zrobić na złość bankowi czy temu, kto ten ciągnik kupi?

Tego nie wiem ale taka jest prawda..


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlazly68    0

no cóż był to mój pierwszy zachodni ciągnik, byłem w tym temacie bardziej zielony niż mój JD. Na szczęście udało się dogadać ze sprzedawcą i troszkę kasy wzrócił. Jest już po remoncie i narazie się dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj