Polecane posty

asharot    446

Jaką kupić w miarę dobrą mało awaryjną spalinową kosiarkę na podwórko w cenie około 1-tyś?

Mile widziane linki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Najlepsza była by kosiarka z silnikiem briggs stratton(wytrzymałe są sam taką mam).Lepiej nie doradze bo nie wiem czy z napędem,koszem lub bez.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jaką kupić w miarę dobrą mało awaryjną spalinową kosiarkę na podwórko w cenie około 1-tyś?

Mile widziane linki.

 

Jeśli nową to warto dołożyć z 500, żeby służyła na lata i koszenie nie było uciążliwe

 

np

http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-6-0km-53cm-b-s-4w1-naped-gt-i4190781773.html

Słabszy silnik to niewypał na większe powierzchnie .

Podobno rewelacyjne są też silniki honda ,ale nie są tanie kosiarki z tymi silnikami


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Silnik B&S albo Honda i do tego porządny wózek, łożyskowane koła. Niestety większość marketowych kosiarek ma w wózki z blachy jak w puszcze od piwa. Ja ze swojej strony mogę polecić włoskie kosiarki Oleo-Mac Sam mam taką, masywny wózek, lekko jeździ, silnik B&S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Zastanawiałem sie też nad kosiarkami HECHT ale jak zobaczyłem ze to czeskie to zrezygnowałem , nie dam pepikom zarobić ;[

Ten Romet ma regulowana prędkość jazdy tylko nie wiem co to jest warte w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

To ja polecę to co sam mam w domu. Już siódmy sezon pracuje u mnie kosiarka wyprodukowana w chinach :lol: dla polskiej marki Hortmasz, z silnikiem B&S 675. Do tej pory nie miałem z nią żadnego problemu, żadnej awarii, pali na dotyk. Kosi ok. 10 ary podwórka gdzie jest wszystko trawa, kończyna, mlecze itp, co tydzień, półtora, od kwietnia do września. Moja jest z koszem, bez napędu, na łożyskowanych kółkach, z centralną regulacją wysokości. Dałem za nią wtedy chyba 1100zł.

Może coś wybierzesz dla siebie:

http://www.hortmasz.pl/eShop/ItemList.aspx?pcid=1&name=Kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Jak masz ładne podwórko brigsa możesz kupić. Jak jest pełno kamieni i niespodzianek to brigsa szybko szlag trafi. Ja mam nac z jakimś silnikiem chińskim ohv. Ma klina na kole magnesowym i przy uderzeniu w pniak tnie klina. W brigsie pogniesz wał. Mam ją juz 6 lat i silnik chodzi bezawaryjnie, napęd tandeta i ciągle trzeba coś robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czytając wasze posty to moja marketówka mając dosyć ciężki żywot u mnie jest wyjątkowo wytrzymała. 8 sezon tyra nie rzadko po kamieniach czy jakiś zaroślach i bez żadnej awarii jak na razie. Tylko kółka już się ledwo trzymają i w tym sezonie muszę wymienić. Dokładniej jest to CMI z Obi z silnikiem GGP Italy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mogę polecićz silnikiem briggs stratton który jest bardzo wytrzymały,mam już 4 sezon i dobrze się sparwdza. Poza tym szerokość myślę około 550cm plus kosz i napęd do tego,to znacznia ułatwi apracę. Cenowo wyniesie Cię to jakieś 1200-1400zł.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokom    0

Ja posiadam kosiarkę spalinową marki Tryton z silnikiem B&S jest nie zawodna służy mi już drugi rok, co najważniejsze nie psuje się, w razie jakiś pytań proszę pisać

Edytowano przez rokom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Już drugi rok ? Ubawiła mnie wypowiedź poprzednika. U nas kosiarka służy już 10 lat, kupiona została w nomi. Zero awarii wszystko działa jak należy, koszony nią jest spory obszar. Wiadomo, filtr olej często wymieniane (częściej niż zalecane). Markę kosiarki nie mogę rozczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Ja mam HECHTA 546. Jest u mnie 4 rok. Silnik jest bardzo dobry, ale jeśli chodzi o obudowę to nie jestem zbyt zadowolony. Często coś pęka, urywa się itp. Ogólnie jestem w miarę zadowolony, 4km mocy dają radę. Mało do koszenia nie mam, ale też nie jest jakoś bardzo dużo. Cena około 650zł.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszo    0

Już drugi rok ? Ubawiła mnie wypowiedź poprzednika. U nas kosiarka służy już 10 lat, kupiona została w nomi. Zero awarii wszystko działa jak należy, koszony nią jest spory obszar. Wiadomo, filtr olej często wymieniane (częściej niż zalecane). Markę kosiarki nie mogę rozczytać.

 

 

Co w tym dziwnego ? twoja nie służyła 2lata ? no właśnie.. Sądzę że mi posłuży jeszcze więcej bo chodzi jak na początku , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

No u mnie po dwóch latach jak się skończyła gwarancja była pierwsza awaria. :wacko:


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz ładne podwórko brigsa możesz kupić. Jak jest pełno kamieni i niespodzianek to brigsa szybko szlag trafi. Ja mam nac z jakimś silnikiem chińskim ohv. Ma klina na kole magnesowym i przy uderzeniu w pniak tnie klina. W brigsie pogniesz wał. Mam ją juz 6 lat i silnik chodzi bezawaryjnie, napęd tandeta i ciągle trzeba coś robić.

 

Kolego ja mam bringsa ( 5lat ) i czasami jakiś kamien podleci to tylko strzelai jedzie dalej.Raz trafiłem na pniak i też jakoś poszło,dodam,że chodzie bezawaryjnie już od tych 5 lat.Wymieniałem tylko olej co roku na wiosnei czyściłem filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam Brigsa już 4 rok i póki co nie moge narzekac,jedynym minusem jest jej nadmirne nagrzewanie się,ale być moze już po prostu coś zaczyna szwankować. Ogólnie póki co bez żadnych napraw z wyjatkiem ostrzenia noży oraz wymianami oleju,ale to akurat normlane.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wakancy    0

dokladnie brigs robi naprawde dobre silniki i zywotne co w dzisiejszych czasach ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Ja mam kosiarkę Tryton Briggs&Stratton, nie ma z tym silnikiem problemów, jakby były to zresztą do serwisu chyba w Polsce to nikt nie ma daleko. Równie mocno chwalone są silniki Hondy, natomiast je jest już trudniej naprawiać, nie ma już tak gęstej bazy serwisów. Mój głos też za Briggsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Połączone

 

Witam,

Jaką kosiarkę możecie szczerze polecić nawet i model, firmę do 2 300 zł

Makita, huskfrna, viking bądź inna jakaś dobra...

Taka żeby był do niej serwis i części zamienne dostępne,

obudowa metalowa, nie plastikowa, chyba że się mylę prosze poprawic z tą obudową

 

Silnik 5,6,7 km koni mechanicznych

szerokość koszenia do 56 cm, 54 cm

 

z napędem

 

 

Ktory z tych modeli na allegro wg popularnosci jest ok

 

http://allegro.pl/kosiarki-kosiarki-spalinowe-85213?buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&a_enum[9418][2]=2&a_enum[9421][1]=1&a_mask[9419][2]=2&order=qd&price_from=1000

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Proponuję z Husqvarny brać bo mają serwis najpewniejszy 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja polecam i użytkuję stigę, model podam później. Mam ją kilka lat i nie było z nią żadnego problemu, poza tym ze raz mi się sznurek od zapalania nie chciał wciągać, ale to przez moją głupotę, dziś sznurek działa normalnie. Mało pali, dobrze i równo kosi.

Dokładny model podam Ci póżniej, o ile chcesz bo moja jest bez napędu, bo nie mam dużych kawałków do koszenia(teren do koszenia jest nie mały, ale co chwilę coś jest, a to ogródek, a to drzewka, piaskownica, kwiatki i inne pierdoły) więc nie brałem z napędem, bo co chwilę bym go rozłączał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja mam taką  http://allegro.pl/kosiarka-husar-bs-675-seria-5-w1-6-km-naped-i5205226699.html  czwarty sezon i jakoś daje radę ale z perspektywy czasu wybrałbym jednak Husqvarnę. Cenowo różnica spora ale chociaż części dostałbym od ręki w pobliskim sklepie a tak to muszę zamawiać, a są dość drogie i długo trzeba czekać. Jak się nie mylę to był już jakiś temat o kosiarce, tam zajrzyj

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

ja mam kosiarkę John Deere 875, i to wszystko jest na silnikach BRIGGS&STRATTON, i chyba nie polecam z tymi silnikami, mały kamień i kolega zgiął wał, ostatnio ja swoją naprawiłem, mały pręt w trawie, wał zgiety i jeszcze klin opcięty i się przestawiła na rozrządzie. Fajna ale silniki chyba coraz gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21
Napisano (edytowany)

Ja akurat chwalę silniki BRIGGS&STRATTON w sklepie też mówili że dobre. Moja kosiarka spotkała nie jeden korzeń, czy kamień, nóż się wygiął, a z silnikiem nic się nie stało. Mam ją kilka lat, użytkuję ją na usługach i 2 swoich działkach, nic się nie stało, oprócz sznurka, ale to przez moją głupotę. Pojechałem do serwisu i bezpłatnie to naprawili. 

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj