dstefansky

Kosiarka bijakowa , koszenie resztek kukurydzianych

Polecane posty

dstefansky    6

Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Mógłbyś podać jakieś konkretne maszyny ? Chciałbym świadczyć usługi takim sprzętem . Chodzi mi tylko i wyłącznie o koszenie resztek po kukurydzy . W mojej okolicy jest bardzo dużo upraw tej rośliny w monokulturze więc takie rozdrobnienie jest wskazane . Oglądałem już modele kuhna Rm 480 i 610 . Podoba mi się ich praca . Korzyścią jest tu na pewno szybkość pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mulczer to mulczer-to jest konkretna maszyna, nie wiem nawet jakie firmy produkują i się nigdy nie interesowałem bo mi to się za mocno nie przyda, chociaż widziałem efekty pracy i dobrze to wyglądało, na youtube na pewno fakiś filmik znajdziesz :)

kosiarka bijakowa tylko ścina i rozdrabnia a mulczer dodatkowo delikatnie miesza z glebą i jeśli sprzęt dobierze się odpowiedni to na prawdę ładnie wyglądają efekty po przejeździe

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hmm wiesz problem w tym, że mulczer i kosiarka bijakowa to to samo,... obydwie maszyny mogą mieć młotki lub noże tak samo wał z tyłu lub koła. Tyle, ze młotki sa zdecydowanie uniwersalne bo i do pracy w rolnictwie w komunalce a na zwykłych nożach to tylko lekkie roboty... Edit: Chyba że za kosiarke bijakowa uznajesz kosiarki z nożami poziomymi takie jak np. spearhead 460/620 ciagane na kołach, to fakt, że roboty to dobrej nie robi bo dużo przygniecie tylko do ziemi a nie przemieli...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

cóż powiedziałem że nigdy się nie interesowałem :) ogólnie to widziałem pracę mulczerem na polu kukurydzy i ziemia była wymieszana z resztkami, za kosiarkę bijakową uważałem do tej pory kosiarki do rowów i poboczy króre zostawiały po sobie "sieczkę" ale sama darń i gleba nie naruszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

No tak , tutaj nazewnictwo jest sprzeczne . Szukając maszyn na niemieckich forach spotykałem się z różnymi nazwami , a maszyny były takie same . Mi po prostu chodzi o kosiarkę bijakową w której aktywnymi częściami będą młotki . Maszyna od wielu lat związana była z komunalką , teraz na zachodzie występuje właśnie trend na zastosowanie jej w rolnictwie . W mojej okolicy tak jak wyżej pisałem występuje dużo upraw kukurydzy w monokulturze . Kombajny ze słabszymi przystawkami pozostawiają po sobie bałagan na polu który ciężko jest zakryć ziemią przy orce . Ze względu na słaby rozkład dużej ilości resztek pojawiają się choroby m.i zgorzel siewek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak wjedziesz do mocnej kukurydzy i pojedziesz równo z ziemią to 170km będzie wołało o pomoc w 4,8m a w 6,10 umrze... Ja mam tylko 2,5m z Vogel Noota a jak wjade w jakiś busz z zarośli ii gęstej trawy to jest co robić(125km).... do 3m zaleca się 130km, więc mocno bym się zastanowił nad szerokością maszyny, koniecznie weż z przekładnią 1000 obrotów to pojdzie lzej.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam chciałbym odświeżyć temat i spytać jakie noże powinny być aby dobrze posiekać resztki po kukurydzy ponieważ sa dwa rodzaje w kształcie Y i tzw. Młotki..i jaka szerokość najlepsza do ciągnika 140 km

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam votexa 2,3 m i ciągnikiem 77 KM w trawie po pas ma co robić. Wszystko zależy od tego jak szybko chcesz jeździć. Ja już nie pamiętam chyba około 6 km/h jeździłem może trochę wolniej. Tyko nie wiem czy kosiarka bijakowa/mulczer bo to to samo nada się do kukurydzy. Ta maszyna nie może pracować w ziemi, na kamienistym podłożu, ze względu na dość delikatne noże. które nie są tanie. Po kukurydzy pościnasz tylko stojące łodygi. I to jeśli pole ma kamienie to nie przy samej ziemi. Szczątków lezących na ziemi nie ruszysz. Moim zdaniem by dobrze rozdrobnić resztki kukurydzy to tylko dobra talerzówka lub glebogryzarka. Tak by wymieszała to z ziemią i rozdrobniła szczątki lezące na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Też jestem zainteresowany kupnem takiej maszyny tylko zastanawia mnie czy są dostępne jakieś zabezpieczenia na kamienie bo ma ich trochę w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez grabaz
      Witam wszystkich,
      Poszukuje rozsiewacza Rauch, Kuhn MDS o ładowności 600 kg czyli modele z serii 60, a mianowicie modele 61,62 czy 65. Na stronach internetowych ciężko znaleźć a szukam już dłuższy czas. Może ktoś posiada taki na sprzedaż lub ewentualnie posiada namiary gdzie można dostać.  W grę wchodzą województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie. Najlepiej coś blisko Siedlec, Białej Podlaskiej.
      Chyba napisałem w nie dobrym wątku Temat przenoszę na Giełdę rolną.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj