Karol123456

Problem z podnośnikiem deutz dx 85

Polecane posty

Karol123456    1

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z podnośnikiem. Podnosi bez problemów, ale jak podniesie do ustalonej pozycji to tak jakby pulsował - troche opada i odrazu szarpie do góry do ustalonego położenia. Tak było na jesieni z pługami obrotowymi i na wiosne z agregatem. Co ciekawe wczoraj podczas pracy podnośnik przestał szarpać i nie szarpał cały dzień podczas, ale dziś szarpanie wróciło. Stan oleju w normie. Czy to może być wina filtra hydrauliki? Czy w tym ciągniku jest jeden filtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl69    0

kolego ja też mam dx'a ale 140 robi mi tak samo one tak mają a ogółem nie są nowe :P A jak chcesz dowiedzieć się ile filtrów ma to do Roltop'u do Ceder Wielkich i poproś żeby ci wysłali katalog do niego.

Edytowano przez wasyl69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

jeśli podnośnik opada i po chwili podnosci to przepuszcza uszczelniacz na siłowniku lub rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram kolegę wyżej. To nie jest normą że tak szarpie jak jest wszystko dobrze to nawet nie dygnie po podniesieniu. Na początek sprawdz uszczelniacze w siłownikach, jeśli to nie pomoże że wina po stronie rozdzielacza może leżeć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

wina będzie po stronie rozdzielacza mam podobny problem i nawet jak na siłowniku miałem delikatny "wyciek" że tak to określe to nie było porblemu z szarpanie według mnie będzie to jak koledzy wyżej twierdzą elektrozawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W DF DX 85 nie ma żadnych elektrozaworów to czystko mechaniczna maszyna :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

W DF DX 85 nie ma żadnych elektrozaworów to czystko mechaniczna maszyna :)

 

FAktycznie rozpędziłem się nie spoglądając na model no to gdzieś na rozdzielaczu nie będzie trzymał ciśnienia ma już swoje lata i eksploatacja cześci ciągle pracuących go nie ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie. Ja najbardziej obstawiał bym jak już wspomniałem rozdzielacz. To najczęstrza przyczyna szarpania podnośnika.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol123456    1

Chyba niekoniecznie rozdzielacz. Po wymianie filtra hydrauliki podczas pracy z pługami obrotowymi 3+1 nie było żadnego szarpania, mam nadzieje, że to właśnie była przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TheXxKamilxX
      Siemka tak jak w temacie mam problem z podnośnikiem  a mianowicie po dłuższej pracy gdy olej się zagrzeje słabo podnosi,taki agregat talerzowy 1300 podniesie ale jak chce siewnik podczepić to drgnie na 50 cm i dalej nie chce. Naczytałem się trochę na ten temat bo nie jestem jedynym użytkownikiem tego ciągnika który ma lub miał ten problem,większość pisze że to zawór bezpieczeństwa z tyłu ciągnika obok rozdzielacza,wszyscy piszą że trzeba regulować ale nikt nie pisze jak to dokładnie zrobić i tu właśnie jesteście mi potrzebni.
      Jeśli ktoś sie bawił z tym to proszę żeby mi krok po kroku opisać jak to zrobić bo nie chce czegoś zepsuć  
      z góry dzięki za odp   
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez lszyndlar
      Witam.
      Mam problem z podnośnikiem w renault 110.54 (mechaniczna). Bez obciążenia podnosi się normalnie i opuszcza też . Jeśli tylko jest jakiś większy ciężar to podniesie normalnie ale już opuści go tylko do pewnego momentu (do połowy). Jaka może być przyczyna??
      Bardzo proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj