wojtas007

kliny poszerzajace LEMKEN

Polecane posty

wojtas007    2

Witam. czy moze ktos zmierzyc i podac wymiary ( lub rysunek) klinów poszerzajacych do lemkena opal 110 (grubosc szerokosc dlugosc) bo niema a chce zrobic takie a ciezko jest kupic. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

witam kolego robiłem takie kliny pare lat temu-szer.klina taka jak słupicy[płaskownik].dł.-jak stare kliny ,gr.od 0 do 10 mm,jutro moge zmierzyc jezeli interesuje[poszerza o 7 cm na korpus]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

kliny do lemken opal 090 powinny pasować do 110

post-20365-0-86198200-1397679763_thumb.jpg

klin z katalogu części

post-20365-0-34649100-1397679942.jpg

Edytowano przez Zbyszek1962

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Witam. Czy takie kliny da się gdzieś kupić? Jeśli tak to gdzie? Jak się to fachowo nazywa? JA bym chciał zamontować takie coś do swojej uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam , temat odgrzewam 😁,jak to jest z tymi klinami ,warto jest je zakładać?Ogólnie z dostępem na rynku nie ma teraz problemy .Mam zamiar założyć do lemken opal 140 i jak to się sprawuje w praktyce.Warto? Jeśli tak to o ile mogę zwiekszyć - poszeżyć maksymalnie rozstaw. Może ktoś się wypowie i doradzi, z góry Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Co znaczy warto? Jak potrzebujesz zmienić szerokość to stosujesz, tu nie rozpatruje się w kategorii warto/niewarto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Miałem na myśli czy warto się w to bawić w takie poszerzanie ,jak to ma się w praktyce ,ile max można poszerzyć ,czy są np.kliny różniące się grubością ,jak rama wytrzymuje itp. Jeśli masz wiedze w tym temacie to prosze podziel się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie wiem jaki dokładnie masz plug, zobacz sobie w tym temacie na tabelkę. Szerokość robocza od do - tyle możesz wyregulować używając klinów. No i jeśli stosujesz kliny to do koła trzeba przeciw klin aby było równolegle do kierunku jazdy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Mam opal 140+1  z tabelki wynika , że śmiało i bez obaw można zwiększyć , dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak będziesz zainteresowany to rysunki klinów znajdziesz na forum ale można poszukać w necie bo czasami sprzedają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Mam już firmę która robi wszystko do lemkena i pozostałych pługów, wymagają tylko nr.danej części i marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
Dnia 7.01.2022 o 16:51, Camry napisał:

Mam już firmę która robi wszystko do lemkena i pozostałych pługów, wymagają tylko nr.danej części i marka

Daj namiar ba firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 13.03.2023 o 11:42, Dontcry napisał:

Daj namiar ba firmę.

 

Dnia 13.03.2023 o 14:11, Camry napisał:

i jak zadziałały te kliny ? bo też zamówiłem i nie wiem jak zamontować do koła też się daje klina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzejosa
      Witam,jaka jest różnica pomiedzy pługiem lemken 90 a 120? Bo niewiem który kupić a mam c-360
    • Przez Dragon36
      Witam porzebuje informacji na temat pługa Lemken Granat 90 ;czy posiada on regulacje szerokosci orki a jesli tak to w jakim zakresie jaką mniej wieceje ma mase wersja 2 skibowa i czy to dobry wybór do Ursusa 3512?Gleba dosyc ciezka redzina i glina klasa 4i 5.I jeszcze jedno pytanie do czego służą te 2 sruby rzymskie widoczne na zdjeciu?pozdrawiam
    • Przez rafalwajda
      Witam wszystkich bardzo serdecznie.
       
      Jest to mój pierwszy post na tym forum.
       
      Zakupiłem w ostatnim czasie pług Lemken Opal 90 w wersji 2 +
      pług posiada obrót na jeden wąż. Jak testowaliśmy go u faceta od którego go kupiłem to obrót działał prawidłowo.
       
      Po podpięciu pługa do mojej sędziwej c360 brak jest obrotu - tzn. siłownik próbuje dopchać pług do ogranicznika a nie cofa go aby umożliwić obrót pługa.
       
      Moje pytanie jest takie czy po demontażu węża i rurek przy siłowniku powinien on się swobodnie schować czy musi być ciśnienie do schowania.
       
      Zdemontowałem cały osprzęt siłownika i siłownik jest w pozycji całkowicie wysuniętej. Sprężyny powrotu są napiętę na max-a nie jestem w stanie ich zdemontować ani nie jestem w stanie wsunąć tłoczyska. czy ktoś kto ma ten siłownik w lemkenie jest w stanie go wsunąć po odprężeniu oleju.
       
       
       
       
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Dawid5671
      Witam , zastanawiam się nad zakupem 3 metrowego siewnika pneumatycznego.
      Mam 110 ha pola / różne rodzaje ziemi od 2 do 4a
      Nie wiem czy wziąć zawieszany z broną aktywną ( lemken solitair 8 , pottinger aerosem) czy ciągany z talerzówą (horsch pronto 3dc ,lemken solitair 9, pottinger terrasem 3 )
      Traktor który by z tym jeździł to 165 konny John Deere, lub jakby dawał radę to 140 konny New Holland.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj