Gulo125

Prasa na usługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gulo125    0

Witam!

Interesuje mnie zakup nowej prasy rolującej. Glównym jej przeznaczenie mają być usługi w słomie i kiszonce. Główne marki które mnie interesują to JohnDeere, McHale, Lely i ewentualnie Claas i teraz mam kilka pytań:

Jaka prasa najlepsza na usługi walcowa, pasowa czy moze łańcuchowa?

Jaką firmę polecacie?

Jaka prasa jest najlżejsza na traktor? Posiadam 100 KM JD

Jakie są ceny tych pras(nowych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Najlepsze są pasowe, bela od samego początku aż do końca jest tak samo zbita. A i w przypadku walcowej i łańcuchowej te bele są

dowijane na koniec i bele z zewnątrz są zbite ale w środku jest sporo słabiej.

O cenach nie mam pojęcia. a o marce to bym brał pod uwagę głownie Lely.

Edytowano przez J4reck1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Najlżejsza na wom jest prasa łańcuchowa następnie walcowa i na końcu pasowa oczywiście jeżeli chodzi o rotor + noże. Jeżeli chodzi o masę pras to jest taka sama kolejność. 100 KM JD do samego rotoru wystarczy ale do 15 noży już raczej nie pojedzie tak sprawnie (może w łańcuchowej ale nie w pasówce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

I tu bym się nie zgodził bo z własnego doświadczenia wiem że ciągnik (JD 125KM) w walcowej przy 14 nożach miał dużo ciężej niż w pasowej przy 15.

Polecał bym ci pasową najlepiej Lely lub McHale. Ceny będą zbliżone i zapewne w granicach ok 140 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulo125    0

I tu bym się nie zgodził bo z własnego doświadczenia wiem że ciągnik (JD 125KM) w walcowej przy 14 nożach miał dużo ciężej niż w pasowej przy 15.

Polecał bym ci pasową najlepiej Lely lub McHale. Ceny będą zbliżone i zapewne w granicach ok 140 tys

 

Dzieki, a podana cena jest cena netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za mchale i lely pasowe z dobrym wyposażeniem trzeba liczyć ok 160k brutto

 

a co do samej prasy to co głównie bedzie robiła? sianokiszonkę czy słomę? i jakie ilość spodziewasz sie robić rocznie?

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulo125    0

Mysle ze oklo 3000bel rocznie, mysle ze 1/3 to kiszonka a reszta sloma. Slyszlem ze w pasowkach jesli chodzi o kiszonke to nawija tam na jakies walki i czasmi blokuje to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

muszą być noze czyszczące na wałkach (oczywiście nie na wszystkich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj