Polecane posty

2jacks    0

Witam. Dużo sie mówi o uboju gospodarczym i sprzedaży produktów w systemie sprzedaży bezpośredniej...Na zachodzie funkcjonują mobilne rzeżnie/ubojnie http://www.cornerstone-farm.com/mobile-processing-poultry-mpu-mppu takie jak tu. W projekcie PROW widziałem zapisy mówiące że coś ma sie w tym zakresie na polskim rynku zmienić i że takowe mobilne ubojnie mają byc tez wprowadzane u nas...chodzi o niewielkie hodowle głównie ekologiczne...Wiadomo koszty mniejsze, zwierze sie nie męczy...generalnie same plusy

 

Czy ktoś wie coś na temat takich ubojni mobilnych?...lub może ubojni gospodarskich/małych do uboju drobiu? Jestem w kontakcie z firmą oferującą gospodarską linię ubojową kurczaka i cena lini 35 tysięcy(oczywiście bez budynku:))...Tylko że to linia o wydajności 200-300kg/h..co jest strasznie dużo jeśli chodzi o obój gospodarski. W skład tego wchodzi: oparzelnik elektryczny, wanna ogłuszania i skrwawiania, skubarka bębnowa, wanna patroszenia, wanna schładzania drobiu i stół rozbiorowy...nawet nie wiem czy to wszystko jest niezbędne...W końcu ta mobilna mini ubojnia wydaje sie dużo mniejsza.

 

Czy ma ktoś wiedzę w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam i też chciał bym się podpiąć do tematu

mianowicie kupiłem w tym roku od sąsiada całe gospodarstwo wraz z budynkami i mam swoją hodowlę trzody którą odstawiam do pobliskiej rzeźni, super jest jeśli cena trzody jest opłacalna ale jeśli oddajemy trzodę za darmo to wówczas coś by się z tym problemem chciało zrobić, pracuję w zakładzie gdzie często pytają mnie czy bym nie sprzedał podrobów i ja z chęcią bym chciał coś takiego na wsi założyć taką małą masarnię gdzie sprzedawał bym to między znajomymi ale nie wiem jakie są wymogi odnośnie inspekcji weterynaryjnej, wiem że trzeba badać mięso ale czy mógł bym to tak sprzedawać, jeśli możecie to napiszcie swoje uwagi jeśli coś takiego prowadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

Pojawiają sie w PL inkubatory kuchenne...które mają umożliwić rolnikom z okolicy przetwórstwo swoich produktów(można sobie wygooglować). Podobno bardzo popularne na zachodzie...Nie trzeba stawiać nie wiadomo ile i nie wiadomo czego u siebie...tylko stawia się wspólne i wynajmuje na godziny miejsca do przetwarzania warzyw, owoców, mięsa...można też przestrzeń magazynową wynająć na dłużej więc nie trzeba też własnych chłodni mrozni...Tylko że te inicjatywy top raczej w gestii władz gminnych czy jakichśtam...ale sam pomysł genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

pomysł genialny ale....... jeśli chcecie by się rozwijały trzeba się zaangażować- mianowicie inkubatory kuchenne i inne takie inicjatywy są w zakresie działania Lokalnych Grup Działania w ramach Leadera, na waszym terenie działa jakaś grupa działania LGD- zainteresujcie sie tym, zostańcie członkami by mieć wpływ na nią i naciskajcie zarzad-m widziałem w Estonii już taką masarnie, ubojnie w ramach projektu Liderowskiego zrobioną a w nowej perspektywie finansowej będą możliwości

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcinasxd
      witam 2 lata temu odstawiłem dwa byki. zakładów mięsnych salus do dzis nie udało mi sie odzyskać pieniedzy mimo że sprawa w sądzie jest już wygrana, wszyscy pozostali juz pieniadze otrzymali a w moim wypadku komornik mowi ze nie ma z czego ściągnąć.Ma moze ktos podobna sytuację z tym zakładem albo jest zarientowany jak na dzień dzisiejszy zakład stoi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj