tay29

kupno prasy krone vario pack pytania do wlascicieli

Polecane posty

tay29    184

tak jak w temacie...

mam na oku jedna prase http://tablica.pl/oferta/prasa-krone-vario-pack-1500-rotor-noze-ID43hQp.html#47408ca484 jednak po telefonie pan po pierwszym pytaniu ile bel przepracowala odpowiedzial ze serwis byl i sami nie wiedzieli jak sprawdzic ile bel przepracowala. widac ze to handlarz mial to prase u siebie w pracy i chwali. z wygladu ladna nie pogiete blachy nie poobdzierana jednak cos mi tu nie pasuje..

na co zwracac uwage w zakupie tej prasy poniewaz juz postanowione ze bedzie to ten model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

widziałeś ta prasę,czy tylko zdjęcia i rozmowa przez tel.

z wyglądu to ładnie utrzymana.który to rok prasy.

ile zrobiła bel to łatwo sprawdzić.to że serwis był i nie wiedział to coś mi nie pasuje,chyba że tacy serwisanci.

posiadam krone 1250,to prawie to samo.ta jest zmienna,a ja mam stałą.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

tylko zdjecia i rozmowa o rok nawet nie zapytalem po tym zapytaniu o ilosc bel jakos stracilem wene do rozmowy;p tlumaczyl ze on jest prosty chlop i nie wie jak to sprawdzic;p od razu zaczal mowic ze on nie robi kogos w konia tylko jak ma cos dobrego na sprzedanie to pisze ze jest to dobre a jak cos slabszego to taniej puszcza ... ogolnie moglem zapytac po co serwis byl skoro prasa idealna ale w amoku wypadlo;p a i jeszcze pytanie co do wytrzymalosci lancuchow zwijajacych bo pisza ze nie sa one tak wytrzymale i cholernie drogie czy to prawda?

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mój kolega był serwisantem pras krone,wiem jak się to sprawdza.handlarze tego nie wiedzą.będzie cię to kosztować(wciśnij zieloną strzałkę jak się ze mną zgadzasz).

na komputerze masz bele ułożone w stożek nr4 wciskasz to pięć razy,raz za razem.wyskoczy ci ile prasa ma zrobione bel od nowości.dodam że to jest główny licznik.z tego co wiem to można to skasować,tylko roboty przy tym i kasy,że nie opłacalne.

jak chcesz to jedź,niech ci podłączy komputer sprawdzisz sobie stan faktyczny licznika.z tego co widzę na zdjęciach to ładnie utrzymana,z ceną to potargować zawsze się można.

ja 1250 użytkuje można powiedzieć 5-sezon.bez awarii.to co wymieniałem to łańcuch komory i jakieś łożyska.wiadomo nic nie jest wieczne.krone dobra prasa,gdyż ma małe zapotrzebowanie na moc.godna polecenia,ale to twój wybór.

jakim ciągnikiem będziesz ją ciągał.

zadzwoń zapytaj,który rok i czy da radę komputer podłączyć.

poz.........

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

lancuchy komory ile kosztowaly? Podczepie ja do fendta 310lsa. nie powinno byc zle chodzi mi o dobry zgniot i ciecie materialu. Mam sipme od nowosci 97r i mam serdecznie dosc jak mokrzejsza trawa to kulki sie robia i rozdawac kiszonki wgl nie mozna pozniej tylko rwac na sile trzeba. W przyszlosci kupie cos +120km na prow mysle przyszlosciowo dlatego na taka prase padlo. A nowe +120k netto trovhe nieoplacalne jak dla mnie

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dzięki.

łańcuchy kosztowały mnie 2500zł komplet(łożyska,łańcuchy,spinki). tego nie wymieniasz co roku.widzę,że prasa ma centralne smarowanie.przy wyborze prasy,trzeba się tym kierować,podstawa w prasach łańcuchowych.

u mnie prasa dużo robi bel,gdyż prasuje usługowo.rocznie jest tego sporo.

widzę że masz dosyć sipmy.przesiąść się z prasy sipma na krone to niebo i ziemia.

daleko masz do tego handlarza jechać.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

No u nas w okolicy jest tylko jedna prasa krone combi pack ale stalo komorowa chyba. No do tego sprzedawcy mam ok 400km bo z podlasia jestem mowilem ze po nowym roku sie przejade najpierw swoja musze sprzedac troche poprawic ja i wystawic na sprzedaz. Dosyc sipmy mam z kilku powodow brak zamkow to jest najgorsze.. i material nie jest poviety w zime musze sam sie szarpac z belka dla 40 sztuk bydla ogolnie w tym roku bele ladne wyszly nie zmienily zbytnio ksztaltu bo belowane po zgrabiarce karuzelowej (zgrabiane w 2male waleczki blisko siebie) ale to i tak nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

matingus jaki to łańcuch kupiłeś do swojej prasy za 2500 zł z łożyskami, bo komplet najtańszych (chińskich) łożysk to wydatek ok. 600 zł to na łańcuch niewiele zostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

600zł to przepłaciłeś.komplet łożysk 68szt*6zł=408,a i taniej też kupisz.

łańcuch jeśli dobrze pamiętam to kosztował 1000zł*2=2000zł.

owszem łańcuchy wymieniałem trzy lata temu.ceny też były inne.

w tej chwili co sprawdziłem to za 2800 masz komplet,jak się potargujesz to z jakimś upustem.

wszystko co rolnik kupuje to nie tanieje tylko drożeje,tylko nasze produkty tanieją.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łańcuchy nie pamiętam z jakiej firmy brałem,nie chce tu nikogo kłamać.pamiętam tylko że to nie chińczyk.

łożyska na pewno mam chińskie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Jeżeli na łańcuchu z boku nic nie jest wybite to jest to jakaś polska podróbka marnej jakości stali. Miałem parę sztuk takich to oczka się rozciągały a tulejki szybko wyrabiały na zębatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jutro zobaczę czy da radę podejrzeć,czy jest coś wybite.

łańcuchy wytrzymają dłużej,jak będzie działało centralne smarowanie.wiesz dobrze o tym.

ja mam taką zasadę lepiej stracić 10 litrów oleju więcej,niż później żałować.u mnie łańcuchy są cały czas mokre.takie jest moje zdanie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

No wlasnie w komorze lancuchy nie sa smarowane tylko lancuchy napedzajace taki dodatek maja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

prasa krone 1250 ma smarowanie łańcuchów w komorze,wiem co piszę.

widać że mam taką opcję.

@morfi jaką masz prasę.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Krone 1250 ma smarowanie łańcuchów pracujących w komorze od góry po obydwóch stronach .

Byłem dziś oglądać taką u handlarza koło Przasnysza ,niestety sprzedawca okazał się oszustem bo w ogłoszeniu są i były zdjęcia innej prasy.Jak mu zwróciłem uwagę że prasa na placu jest inna jak na zdjęciach to usunął kilka z nich żeby było jak najmniej widać. Ta na placu jest na tandemie,obrdzałe osłony ,nowe blachy na podbieraczu i łańcuch w komorze nie dawno wymieniany.Nie wyczyszczona ze słomy pewnie dlatego żeby nie było za dużo widać.Widać prasa już swoje zrobiła,pewnie z pokrzyw wyciągnięta i oczywiście gostek nie wie ile belek skręciła.-link do ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

W nowych prasach tego niema. Rozumiem, że masz oddzielną pompkę a jaki olej tam lejesz ? Ja mam NH 544 cc (starsza wersja BR 6090 cc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

olej nie szkodzi krowom;p moj kolega kiedys spuszczal olej z cyklopa polowa wanny byla i zostawil to tak krowy przyszly i wypily a on myslal ze wylecialo;p tylko ze jak ranno je doil to sraly olejem po scianach;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@morfi poczytaj sobie jakie oleje leją do pras i jaki zalecają.

http://www.agrofoto....-krone-kr10-16/

zalecenia są 15W40.myślisz że bele są całe w oleju.widziałeś kiedyś jak działa centralne smarowanie.chyba nie.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Wiem jak działa centralne smarowanie tylko niewidziałem takiego zainstalowanego do łańcucha w komorze prasy. @matingus może wstawisz zdjęcie jak to u Ciebie wygląda bo ciężko znaleść takie smarowanie na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez osamix
      Problem z kontrolka (chyba ładowanie) tylko nie wiem dlaczego jest 2 , 1 gaśnie przy odpaleniu . Foto w zalaczeniu. Na alternatorze na wyjściu jest 14v. 

    • Przez DamianJarka
      Witam. 
      Ostatnio w Fendtcie wyskoczył mi błąd i kod usterki to 1.2.01 patrzę w instrukcje obsługi i przyczyna to-,,Wejście akumulatora, napięcie akumulatora poza żądanym zakresem" sposób usunięcia wezwać serwis. 
      Co ja mam teraz zrobić? Oco wgl w tym chodzi bo nie rozumiem tej przyczyny 
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj