grabarz

BIZON BS z110 + kukurydza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grabarz    43

Witam mam parę pytań do posiadaczy bs'a pracujących przy zbiorze kukurydzy na ziarno. Co potrzeba zmienić w kombajnie by mógł pracować efektywnie w kukurydzy. Czy trzeba zmienić wszystkie sita z zbożowych na kukurydze ? Ile klepisk trzeba wymienić ? jedno główne czy wszystkie? Czy po zakończonej pracy na zimę myjecie kombajn ? Jaką przystawkę polecacie najbardziej do bs'a? Ja myślałem na przystawką Geringhoff'a 6 rzędowa składaną hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

podłanczam się do postu wyżej,no i może ktoś przy okazji potrafi wyjaśnić czym spowodowany jest taki rozstrzał cenowy 4 rzędowych od 4tys do 20 mowa oczywiście o używanych...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam ceny przystawek są takie kosmiczne bo jeszcze sezon trwa. Ja na zakup przystawki czekam, będę szukał po nowym roku jak sezon się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Z tego co się dowiedziałem to w kombajnie trzeba jedynie zmienić klepisko główne i wstawić przesłony. Sit nie trzeba zmieniać wystarczy bardziej je otworzyć i gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kiedy ja właśnie gdziesz czytałem że sita też należy zmienić, chciałbym przystosować swojego bizona do zbioru qq ale no nie mam nawet gdzie podejrzeć , w okolicy nikt nie ma takiego sprzętu... :( ...a wiesz coś więcej na temat tego klepiska? to ma być zupełnie inne czy to zbożowe należy w jakiś sposób przerobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Jak chcesz przerobić zbożowe to wystarczy w klepisku wyciągnąć co drugi drut i już będzie klepisko do qq. A co byś chciał podejrzeć? Sita można zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja klepisko zalozylem ze zwykłego bizona Z056 po delikatnych przeróbkach (uszy do zamocowania) a przesłony pasowały normalnie. Kosilem QQ z normalnymi sitami i nie było zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

podłanczam się do postu wyżej,no i może ktoś przy okazji potrafi wyjaśnić czym spowodowany jest taki rozstrzał cenowy 4 rzędowych od 4tys do 20 mowa oczywiście o używanych...?

 

Różnica w cenie jest taka ponieważ różnią się stanem, są również przystawki których nikt nie chce i dla tego są niby tanie.

Za 4 rzędową trzeba dać ok 15 tyś, wtedy będziesz w miarę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

ja do z056 zalozylem tylko przyslony klepisko i sita zostaly zbozowe,przystawka bez docinacza i daje rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bondziornno    0

witam :) kupiłem BS-a w tym roku z kompletnym osprzetem do kukurydzy załozonym w serwisie NH a wiec tak...

klepisko młucarni

5 klepisk pod kazdy rotor

blachy na młucarnie

obciazniki na tylna os

siajba na zmiane obrotow rotorow z 800 na 400

cena w serwisie całego kompletu ok 9000 tys

a sita zostały zbozowe

w tym tygodniu odbieram nowa przystawke NH 6 rzedow składana :D

 

jeszcze jedno powinny jeszcze byc jakies zaslepki czy blachy na separator ale tego nie mam ...ponoc ze od NH pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, chciałbym odświeżyć temat mam dylemat co do przystawki jaką dobrać co do przeróbek już wiem. Zastanawiam się nad 4 rzędową ale bardziej jestem za 6 rzędową nie możemy się zdecydować z tatą. Myślimy nad geringhoff, capello i węgierką. Jeszcze sprawa docinacza jaki rotacyjny, orkanowy, bijakowy czy bez docinacza. Martwimy się czy 6 rzędową da radę podnieść czy będziemy musieli dodać tłoki wspomagające i jakieś obciążenie na tylną oś, ale tak aby go nie przełamać zbyt dużym obciążeniem . Przystawka 6 rzędowa musi być składana hydrauliczna co ułatwi nam transport. Bo co do sztywnej to będzie trzeba zrobić jakiś wózek transportowy no i częste przepinania, spinania. Jak rozwiązać dobrze napęd przystawki, obecnie mamy przerobiony z pasa podwójnego na potrójny. Na przystawkę mamy do przeznaczenia do 25 tyś.Proszę was o pomoc i cenne rady. Pozdrawiam Grabarz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez maciek916
      Koledzy mam prośbę do użytkowników 514 z przystawką do kukurydzy jak macie rozwiązany napęd jeżeli przystawka posiada napędy z obu stron jeśli jest to możliwe to podeślijcie jakieś fotki

    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj