Slavvko

Pomoc w budowie tura do T-25

Polecane posty

Slavvko    0

Witam wszystkich, Potrzebuję pomocy jak zamocowany jest ceownik poprzeczny tura u dołu ciągnika T-25. Czy tylko w tych miejscach łaczenia przedniej ramy rurowj na 4 śruby z tyłem ? moze ktoś ma zdjęcia jak to jest rozwiązane. Jeśli na te śruby to jakiej grubości blacha jest przykrecona tymi śrubami. Pojechałbym do sklepu zobaczyć ale u nas nie mają takiego tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Wszystko zależy od producenta .Są 3 sposoby :

1.Mocowanie do ramy pod silnikiem na 4 cybanty

2. Mocowanie do ramy pod silnikiem na 4 cybanty + do 4 śrub na łączeniu korpusu

3.Mocowanie do samych śrub na łączeniu korpusu

Najlepsza opcja nr 2 a pod śruby blacha 10mm .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavvko    0

2. Mocowanie do ramy pod silnikiem na 4 cybanty + do 4 śrub na łączeniu korpusu

Najlepsza opcja nr 2 a pod śruby blacha 10mm .

 

To mam rozumieć że po dwie śruby na jedną stronę . A te dwie śruby, to dwie w pionie czy poziomie ? W pione jest wiecej miejsca na blachę w tej wnęce korpusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Witam, także noszę się z budową TURa do mojego Władzia.

Założenie jest takie, że musi być dodatkowa rama, coś w Twoim stylu Szymanox, jednak rama z tyłu ma być mocowana do śrub które mocują boczne uchwyty belek te na 6 śrub. Z przodu mocowana do ramy silnika na cybanty i dalej pod osią przednią / wycięte odpowiednio z blachy co najmniej 15 mm / do rury obciążników. Całośc ma jak najmniej obniżyć prześwit.

Jak uważacie czy ceownik 80 byłby dobry na taką ramę. Szymanox z jakiego materiału Ty masz ramę? Jeszcze jedno, jak możesz daj zdjęcia z bliska jak są wykonane mocowania pod słupki pionowe i mocowania ramy górnej do słupków, może jakieś wymiary :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

A wiec tak

Podłużnice w mojej ramie to ceownik 80.W sumie to nie wiem po co kombinować i z wyższym prześwitem,ja jeszcze nie miałem okazji się zawiesić itd.bo w sumie jak grzebniesz kołami do poziomu ramy to i tak nie wyjedziesz sam :P: Co do mocowań słupków to są to przerobione oryginalne podstawy przykręcane do 3 śrub na łączeniu korpusów z każdej strony . Najprościej mówiąc odciąłem te otwory od tych podstaw przyspawałem do ramy nałożyłem po zewnętrznej ceownik 160 dodatkowo te dwie podstawy połączyłem jeszcze dla większej sztywności ceownikiem 120 który leży na podłużnicach w poprzek . Wymiarów niema co podawać bo po pierwsze ich nie znam ,po drugie i tak robisz od podstaw więc wszystkie wymiary będziesz sobie na bieżąco dopasowywał Dorzucam kilka fotek z kompa .Jak coś jeszcze potrzebujesz pisz tu albo na PW .

11844420641827248469_thumb.jpg

27870893445339398354_thumb.jpg

78632474535119716137_thumb.jpg




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema tez robilem sobie tura do t 25 przez kilka sezonow cezkiej eksploatacji radzil sobie bez rzadnej ramy tylko z podparciem o mocowanie obciaznikow po peknieciu lacznika skrzyni z silnikiem zostala wykonana kompletna rama jdnak awaria byla wynikiem przeciazenia sprzetu ogolnie polecam wladek z turem to swietny pomocnik w gospodarstwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1111    0

 

witam wszystkich !!!

zainteresował mnie temat

mam takie pytanie ?

czy takiego tura da się podłączyć do T25 (władka)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus2020
      Witam jestem w trakcie budowy tura do 60. Tzn kompletowania części. Rzecz stanęła na siłownikach. Na allegro jest dość duża rozpiętośc cenowa. Od 200 zł produkcji polskiej do praktycznie 500 za sztukę. Tur byłby używany głownie do wożenia podłoża popieczarkowego czyli swojego rodzaju torfu. Więc nie miałby zbyt ciężko. Z tego co się orientowałem jeśli chodzi o seryjne sprzedawane tury to mają one siłowniki skraw-met ale nie mogłem znaleźć żadnej oferty cenowej tej firmy. Może polecicie coś za przystępną cenę?
      Jaką dużą łyżkę można zrobić do tura żeby zbytnio nie obciążać przedniej osi? Jakie ona powinna mieć wymiary?
    • Przez matias95
      Witam.
      W gospodarstwie posiadam siewnik poznaniak 6 (2.7m) i chciałbym zamontować do niego redlice talerzowe i teraz do was pytania.
      1. Miał ktoś z taką przeróbką styczność?
      2. Czy jest opłacala taka przeróbka? (komfort pracy jest lepszy)
      3. Czy redlice "znanych" producentów można zamienić tańszymi zamiennikami, ale o podobnej jakości wykonania, lub można wykonać samodzielnie>
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez luki2104
      Witam planuje zakupy ma być to główny Ciągnik w gospodarstwie pracę jakie ma wykonywac to :
      Praca z ladowaczem (ładowanie obornika, ubijanie kukurydzy i sianokiszonki)
      Uprawa ziemi (głównie orka )
      Zależy mi żeby był to ciężki traktor, powierzchnia gospodarstwa to 35ha posiadam już 4 inne ciagniki
    • Przez DawidWsik
      Witam posiadam adaptację do ciągnika Renault Ares 546RZ. Mogę sprzedać sam rozdzielacz z dżojstik w niższej cenie. Wszystko sprawne zdemontowane z ciągnika. 
      https://www.olx.pl/oferta/adaptacja-tura-do-mailleux-mx-120-CID757-IDmeJSI.html
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj